Genel

Diyete Başlarken, Diyete Başlamadan Önce Ne Yapılmalı

Diyete Başlıyorum. Peki diyete başlarken nelere dikkat edilmesi gerekiyor?  Diyete Başlamadan Önce Ne Yapılmalı? Diyet öncesi tavsiyeler, diyet yapmayı kolaylaştırmanın yolları hakkında

<!–adsense–>

Diyete Başlamadan Önce Ne Yapılır?

Diyete başlamak için idare gerekir. Pek çoğumuz diyete başlıyorum, artık diyet yapacağım der, ve artık zayıflayacağımızı umarız. Aslında burada dikkat edilmesi gereken çok önemli bir şey var.

Diyete Başlarken “Diyete Başladım” Demeyin

Diyete başladım, artık diyetteyim, diyet yapıyorum. Bunlarla telkinde bulunduğunuzda, birşeyler ters gidiyor olabilir mi acaba?

Psikolojik Danışman ve hipnoterapist Cenk Kahvecioğlu, diyet kelimesini lügattan çıkarmayı öneriyor.

Diyete Başkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kilo vermek istiyorum. Diyet yapacağım. Niyetimiz bu. Aklınızdan çıkarmamanın gereken şudur: Kilo vermek için ilk yapmanız gereken şey beyninizi hazırlamaktır.

Hipnoz ile zayıflama tekniği

Cenk Kahvecioğlu şunu öneriyor: “İstediğiniz sporu yapın istediğiniz kadar yediğiniz kalorileri sayın beyninizi bu işe hazırlamazsanız kilo vermeniz çok zor olacaktır emin olun, beyninizi hazırlarken de öncelikle “DİYET” kelimesini aklınızdan çıkarmalısınız. Neden mi? Hemen söyleyeyim, “DİYET” dediğiniz anda bilinçaltınızın aldığı mesaj şu dur. “EYVAH KITLIK BAŞLIYOR!!!” ve bu saniyeden sonra gereksiz tüm kalori yakıcılar kapatılır ve vücut adeta minimum yakıt tüketimine geçer. Şimdi su içseniz yarar çünkü vücut onu da tutar. Öyle ya az önce siz diyet yapacağınızı söylediniz bilinçaltınız bunu aldı ve gerekli önlemleri de aldı siz hiç merak etmeyin, bundan sonra kalori yakmanız normalden kat kat daha zor olacaktır. İlk yapmamız gereken bu “DİYET” kelimesini zihnimizden çıkarmaktır ve bu işi adeta normal bir hayat tarzı havasında yapabilmek yaparken de her zaman yiyecek geleceğini ve asla kıtlık olmayacağını kendi kendinize söylemeniz önemlidir, bilinçaltınız bu uyarılarınız alacaktır. Bir diğeri de canlandırma yeteneğimiz, sakın imajinasyon(hayal gücü) yeteneğinizi hafife almayın, kendinizi olmanız gereken ideal kilonuzda hayal etmeniz çok önemlidir. Bunun olacağına inanın ne kadar ince görünmek istiyorsanız onu hayal edin ve kendinizi o şekilde görün, etkisine inanamayacaksınız…”

Diyet hayat tarzı olmalı

Sıkı ve şok diyetleri yapmaktan kaçınmak gerekiyor. Diyet yapmak değil de, diyeti yaşam biçimi haline getirmek, sağlıklı ve düzgün bir vücut için yemek düzenimizi ayarlamak. İhtiyacımız olan bu.

Diyete Başlarken Bilinmesi Gerekenler

Diyet Programlarını bozduran en önemli şeylerin başında tatlı krizleri geliyor. Açlığa karşı dayanıksızlık ve acıktığını hissettiğinde hemen bişeyler yemeye koşmak, diyeti başlamadan bitirir. Peki, açlık ve tatlı krizleri nasıl atlatılır?

Açlık krizini atlatmanın yolları nelerdir?

Zayıflamada diyet programı kadar hipnoz ve telkin de önemlidir. Hipnoz ile zayıflama, zayıflamaya kendini inandırma konulu önerilerimiz için tıklayın:

Hipnoz ile zayıflama önerileri ( Zayıflamaya kendini inandırma teknikleri)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir