Genel

Doğa ile tedavi

Bakımlarına düşkün biz kadınlar doğanın bizlere sunmuş olduğu sınırsız nimetlerden faydalanabiliriz. Güzelliğimize güzellik ekleyecek nem dengesini koruyup bakımımızı yapacağımız bu ürünler tamamen katkısız ve bitkisel ürünlerdir.
Bütün cilt tipleri için uygun olan süt ve bal içerik bakımından bütün vücudumuzu besler ayrıca nem dengesini korur. Cildi ferahlatır nefes almasını sağlar. Besleyip nem dengesini koruduğumuz vücudumuzu temizlemek için havuz vazgeçilmez bir doğal üründür. Yüzünüz içinde çok rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hassas bir cilde sahip iseniz cildinizi rahatlatacak ve yumuşatacak papatyadan ve suyundan faydalanabilirsiniz. Limon gibi asit oranı yüksek ürünlerden kaçınmalısınız ama cildiniz yağlı ise cildinizin yağ dengesini sağlamak için kullanabilirsiniz.
Bütün cilt tiplerini mineral bakımından zengin olan ceviz ve Hint yağı ile cildinizi besleyebilirsiniz. Portakal ve limon gibi asit içeren gıdalar özellikle yağlı ciltler için tonik etkisi gösterir. Cilde yer alan aknelerin tedavisin dede kullanabilirsiniz. Siyah nokta tedavisinde peeling etkisi gösterir. Kışın çatlayan ve kuruyan cildimizi yumuşatır ve besler.
Kuru ciltler ve tüm vücut için zeytinyağı da kullanabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir