Kategoriler
Doğal Antibiyotik Nasıl Yapılır?

Doğal Antibiyotik Nasıl Yapılır?

Editörünüzün boğazı biraz ağrıyor bu sabah. Hemen ciddi bir araştırma ile, bitkisel bir çözüm aramak istedim. Öncelikle doğal antibiyotikler konusunu araştırdım. Çünkü doktora gitmeden antibiyotik kullananmak kafama yatmıyordu. İşte sonuçlar:Doğal antibiyotikler nelerdir?

Öncelikle en iyi bilinen doğal antiyotikler sarımsak ve soğandır. Ahmet Maranki’nin sitesinde de doğal antiboyik olarak bu süper ikiliden bahsedilmiş. Bunları çok fazla tüketmek gerektiğinden bahsetmişler. Aşağıda vereceğimiz doğal antibiyotik yapımı da Elmas Maranki’nin tarifi.

Bir de Dr. Elif Güveloğlu tarafından önerilen 5 doğal antibiyotik var. Bunlardan da kısaca bahsedelim.

Elif Güveloğlu Doğal Antibiyotikler

1-EKİNEZYA
Gripteki en önemli etkisi bağışıklığı güçlendirmesidir. Bağışıklık sistemimizde zaten grip virüsünü deyim yerindeyse ‘yalayıp yutan’ doğal öldürücü hücrelerimiz olan akyuvarlarımız vardır ve ekinezya bunların hem sayısını hem fonksiyonlarını artırır. Dikkat edin, gripli biriyle her karşılaştığınızda grip olmazsınız, bağışıklık sisteminizin zayıf olduğu stresli ve yorgun dönemlerinizde yakalanırsınız bu mikroba.

2-MEYAN KÖKÜ
Hem bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi, hem de içerdiği virüs öldürücü onlarca antiviral doğal antibiyotikle Tanrı’nın sanki virüs enfeksiyonları için yarattığı bir bitki gibidir. Hele bu etkilerine bir de balgam söktürücü ve öksürük giderici özelliklerini eklersek grip için ideal olduğu apaçık ortaya çıkar. Hepatitlerde de mucizeler yaratır, ancak bu ciddi durumda mutlaka doktor kontrolünde ve ekstre, kapsül gibi konsantre formları kullanılmalıdır. Yüksek tansiyon, şeker ve böbrek hastalığı olanların kontrollü kullanması gereken bir bitkidir.

3-KARABAŞ OTU
Bu bitkide 70’den fazla birbirinden farklı antibiyotik tespit edilmiştir. Hem bakterilere hem de virüslere karşı etkilidir. Gribal enfeksiyonlarda bazen virüslerin tahriş ettiği üst ve alt solunum yolları mukozasına bir de bakteriler hücum ederler, bu gibi durumlarda oldukça etkilidir.

4-KEKİK
Hemen hemen herkesin evinde bulunan bu baharat etkili birçok doğal antibiyotiği bünyesinde barındıran başka bir kıymetli bitkidir. Hem çay hem de baharat olarak düzenli kullanımı gribi önler. Tazesi bulunursa salata olarak tüketilmesi daha da etkilidir.

5-SARIMSAK
5000 yıldır ilaç olarak kullanılan bu kıymetli sebze mutfağımızdaki en kuvvetli doğal antibiyotiktir. Hem virüsleri, hem bakterileri hem de mantar ve parazitleri öldürücü etkisi vardır. Mısır piramitlerinin inşası sırasında işçilerin salgın hastalıklardan sarımsak yedirilerek korunduğunu tarih kitapları yazar.

Elmas Maranki Doğal Antibiyotik Nasıl Yapılır?

Yarım litre kaynatılmış ve soğutulmuş suya, kabukları soyulmuş bir baş sarımsağı ve yarım limon kabuğunu dilim dilim doğrayıp içine atın. Kapağını kapatıp (alimünyum folyoyla sararak ışık almasını engelleyebilirsiniz) karanlık bır ortamda 4 gün bekletin. Sonra içinden posasını alın.

Kışa girerken ya da kış aylarında bu doğal antibiyotiği yemeklerden önce 1 yemek kaşığı tüketmeniz önerilir. Dışarıdan gelen mikrop ve virüslere karşı etkilidir.Hiç bir yan etkisi de yoktur.

Not: Tarifimiz bir kişiliktir. Daha fazla su ve ölçüyle de yapabilirsiniz.


YORUMLAR

1 Yorum Yapılmış

  1. himüsküs ne işe yarar