Genel

Egzersiz ve Kalça kası

Birçok kas ve dokunu yer aldığı vücudumuzda ki kalça kası en büyük kaslardan biridir. Kan dolaşımının çok yavaş ilerlediği kasımızdır. Kalça kasında yağlı doku çok fazla olması nedeniyle sıkı değildir. Sıkı olmayan bir dokuya sahip olmasından dolayı çabuk yayılır ve yayılmaya hep müsaittir. Olumsuz bilgilerin yanında güzel olan diğer kaslara oranla çalıştıracağımız egzersiz hareketin çok fazla olması ve kısa sürede sonuç alabileceğimizi bilmemiz dir. Dikkatli takip ettiğinizde değişimi kendiniz hemen fark edebilirsiniz.
Düzenli ve sürekli yapıldığı takdirde diğer egzersizlere göre daha kısa sürede sonuç alabilirsiniz. Yapacağınız egzersiz hareketlerle kalçanızı şekillendirebilir, yaygınsa gerebilir ayrıca kuvvetlendirebilirsiniz.
Her şey sizin elinizde yeter ki değişmek ve güzel görünmek isteyin.
Kalçanızın ve dış kısmını kuvvetli olması için yapacağınız basit bir egzersiz tavsiye ediyoruz. Zaman almayacak TV izlerken rahat yapabileceğiniz bir egzersiz. Yan olarak yatın ve üst bacağınızı aşağı yukarı hareket ettirin hareketi yaparken ayağınız zemin tabanına göre olsun. Bu hareketi bacakları yer değiştirerek yapabilirsiniz. Unutmamanız gereken bu hareketi yaparken kalçanızı sıkı tutup kasmanız gerektiği ayrıca indirme hareketi yaptığınız bacağın tabana değmemesidir. Bacak değiştirme hareketini yaparken bir dakika vücudunuzu dinlendirmeniz gerekmektedir.
Kalça kuvvetlendirme işlemini sırt üstü yatan biri iseniz uyumadan önce sırt üstü yatarken yukarı doğru kalçanızı kaldırarak yapabilirsiniz.Vaktinizi almayacak bir uygulama tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir