Kategoriler
Egzersiz ve Siz

Egzersiz ve Siz

Enerji harcamanızı sağlayan bütün hareketler bir egzersizdir. Ne kadar çok enerji vermek istiyorsanız o kadar çok hareket yapmalısınız.
Sağlıklı bir yaşam süreci için hangi yaş grubunda olursanız olun dinamik ve sağlıklı kalabilmek için hareket halinde olmak gerekir. Vücudunuzun yağ dengesini sağlamak ve güçlü kılmak için mutlaka düzenli bir şekilde spor yapmalısınız.
Yaş grubunuza göre egzersiz öncesi ısınma hareketlerini mutlaka yaparak vücudunuzu hazırlamalısınız. Yapacağınız egzersiz hareketlerinde önce ve sonra beslenmenizde çok önemlidir. Yemek tüketen bir insanın yemekten hemen önce veya sonra egzersiz yapması yanlış bir davranıştır. Egzersiz öncesi sonrası ve sırasında su tüketebilirsiniz. Egzersiz sonrası vücudunuzu dinlendirmenizde gerekir. Egzersizi yavaş yavaş sonunda yürüyüşle bitirmeniz çok güzel bir örnek olacaktır.
Bütün vücudunuzla egzersiz yapabileceğiniz gibi vücudunuzun çeşitli bölümleri ile ayrı ayrıda hareketler yaparak formda kalıp sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.
Hayat tarzımızın temposu yoğunluğu bizlerin egzersiz hareketler ve spor yapmasına engel olmamalı.Değişen teknoloji sayesinde spor salonları , yürüyüş parkları cd ler internet bizler için birer başlangıç olmalı.Başladığımız ve devam ettireceğimiz her hareket sağlıklı ve güçlü bir hayat sunacaktır.1.683 defa okundu

YORUMLAR