Genel

El Terlemesine Cerrahi Müdahale İle Son

Pek çok insanın en önemli sorunlarından bir tanesidir terlemek. Terleyen insanın sosyal hayatı da, bu olayla birlikte olumsuz etkilere sahne olmaktadır. Ve en çok terleyen bölgelerimizin de, el, yüz, boyun, bel, kasık bölgeleri olduğu bilinmektedir. Bütün bu bölgeler içerisinde en çok etki yaratan ise, el terlemesidir. El sıkışmayı oldukça zorlaştıran el terlemesi olayı, %60 oranında aileden geçmekte; yani genetik sebeplerden kaynaklanmaktadır.
Bayanlarda daha sık görülen el terlemesi, her 100 kişiden birini oldukça olumsuz etkilemektedir. Ve bu duruma bir çözüm getirilmesi gereklilik halini almış durumdadır. Terleme için pek çok ilaç ve botoks uygulaması bulunsa da, bu tedavi yöntemlerinin geçici olduğunu belirten uzmanlar, basit bir cerrahi operasyonla, el terlemesi sorunundan kurtulmanın mümkün olduğunu belirttiler.
Terleme için önceki zamanlarda yapılan ameliyatlarda, göğüs kafesi ile akciğerin açıldığını söyleyen göğüs cerrahisi uzmanlarının, günümüzde yaptıkları ameliyatla açacakları alan ise, 1.5 santimle sınırlı. Bu açılan yerden içeri sokulan bir kamera ile terlemeye sebep olan sinir video aracılığıyla izleniyor; ve sinirin etrafındaki dokular kesilerek, terlemenin önüne kalıcı olarak geçilmiş oluyor. Ancak göğüs cerrahisi uzmanları belirtiyorlar: her ameliyatın olduğu gibi, bunun da bir takım yan etkileri vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir