Genel

Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Üç Adımda Ev Dekorasyonu

Ev dekorasyonu nasıl olmalı, nasıl yapılmalı? Günümüzde ev tasarımı çok önemli. Yaşadığınız yeri güzelleştirmeyi istiyorsunuz. Ama nerden başlayacağınızı bilmiyorsanız, basit şekilde size ev dekorasyonunun püf noktalarını öğretelim.

<!–adsense–>

Ev dekorasyonunda burada anlatacağımız üç basit kuralı uygulayarak evinizi güzelleştirebilirsiniz. Eşyalar, renk, desen, doku gibi unsurların birlikte kullanılma sanatının inceliklerinden bahsedeceğiz. Görünüş olarak büyük değişiklikler olan salon, mutfak, oturma odası yerleşimi gibi özelliklerle birlikte, boya rengi ve perde desenine kadar geniş bir çalışma sizi bekliyor.

Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Ev dekorasyonunu üç basit adımda özetlemek mümkün.

Ev dekorasyonu 1. kural: Doğadan ilham almak
Evlerde iç mekanı tasarlarken, doğanın çizgilerini kendimize referans alabiliriz. Gökyüzünün, denizlerin ya da bitkilerin renklerindeki uyum size yol gösterecektir. Hangi renkleri sevdiğinizi, hangi ortamlarda huzurlu, rahat olduğunuzu keşfetmeye ne dersiniz? Evet, evinizi kendinize en uygun yaşanacak yer yapmak için doğadan yardım alın.

Ev dekorasyonunun ince noktalarından birisi asimetrik uyumu sağlamaktır. Doğada renklerin ve cisimlerin uyumunu anlamaya çalışın. Ağaçların dümdüz olmamasından yola çıkın ve eğri çizgiler ve desenlerin dünyasına merhaba deyin.

2. kural: Renklerin Uyumunu Sağlayın

Bir rengin tonları şeklinde ev tasarlamaktan vazgeçin. Renk ve desenleri seçerken birbirinden farklı renk, desen ve dokuları bir arada kullanarak çok daha konforlu bir atmosfer yaratabilirsiniz.

3. Evin Aydınlığı: Işığı doğru kullanmak

Evinizin günün belirli saatlerinde aldığı ışık miktarına dikkat etmelisiniz. Dekorasyon için kullanacağınız renkler, evin aydınlık durumuna göre seçilmelidir.

Ev dekorasyonu için dikkat edilmesi gereken hususları öğrendiniz. Şimdi uygulamaya geçelim. Konumuz adım adım Ev dekorasyonu yapmak: Adım adım ev dekorasyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir