Genel

Ev taşınması deyip geçmeyin

Tayinler, okul tatili,kira,küçük gibi sebeplerle taşınmayı düşünmenin tam zamanı.Taşınmak kolay gibi görünse de çok zor ve dikkat gerektiren bir eylem.
Yıllarca belki zorlukla belki çok beğenerek satın almış olduğumuz eşyalar zarar görsün istemeyiz sanırım. Eşyaları ve kendimizi korumak için bir program doğrultusunda ilerlemek gerekir.
Satın aldığımız veya kiraladığımız evin ilk olarak temizlenmesi gerekir. Büyük taşınması zor eşyalardan sonra temizlik imkânsız hale dönüşür. Temizlik sırasında soğuk alma ve bel hastalığına karşı dikkatli olmakta fayda var. Evin badanası, suyu, elektriği ev taşınmadan bitmiş olmalı.
Taşınma ve yerleşme gibi süreçlerde kullanılacak gereçleri hazırlamalısınız.

Eşyalarınızı düzgün paketlemelisiniz. Mutfak, vitrin, aksesuar gibi eşyaların kırılmasını engellemek için sıkı bir şekilde sarılıp kolilenmeli.Giyisiler toz kapmaması için jelatinlenmeli ve yapılan kolileri kapatırken kutunun üzerine içinde yer alan eşyayı yazmanız taşınırken dikkatli taşınmasına evde ise hangi odaya aitse o odaya konulmasında ve yerleştirilmesinde size kolaylık sağlayacaktır.
Mobilya konusunda bilgili insanlardan alacağınız destek eşyaların parçalanıp taşındıktan sonra birleşmesinde mobilyanın korunması için gereklidir.
Kullanmadığınız gereksiz eşyaları ihtiyacı olan birine verin veya atın.
Evden eve taşımada firmaları için bile küçük ön hazırlık yapmayı ihmal etmeyin.
Ağır eşyaların taşınmasında belinize dikkat etmeyi unutmayın. Küçük kesikler için pamuk ve yara bandı çantanızda bulundurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir