Kategoriler
Form Çaylar İle Obeziteye Dikkat Edin

Form Çaylar İle Obeziteye Dikkat Edin

Dünyada yapılan araştırma ve açıklamalara göre, dünyanın en büyük salgın sorunu sigara; ve ondan sonraki salgın da obezite ile ilgili. Bu nedenle, kişilerin, besin değeri düşük, kalorisi ise yüksek olan gıdalarla beslenmemeleri gerekmekte  Çünkü obezite, kalp ve damar hastalıkları, solunum sorunları, kanser gibi pek çok soruna yol açabilen bir etken.
Günümüzde, bu durumun bilincine varan kişilerin sayısı, her geçen gün artıyor. Bu kişiler, yedikleri ya da içtikleri gıdaların tadına göre değil, besin değeri ve mikalitesine göre seçiyorlar. Mineral ve vitamin içeren sütler, yeşil çay ve probiyotikli form çayları, bu gibi durumlarda, akla ilk gelen içecekler arasında yer alıyor. Bununla birlikte, içtiğiniz herhangi bir gazlı içecek, içeriğinde bulunan, şeker, tatlandırıcı ya da fruktoz ile, size sandığınızdan çok daha fazla kilo aldırabilir; ve siz bu gazlı içeceğin tadına aldanarak alacağınız kilonun farkına varmazsınız bile; ama yaz mevsimi de yaklaşmakta; kilo vermek istediğiniz günler kapıda. Bilinçli olanlara lafımız yok; ama olmayanların da olması gerektiğini düşünmekteyiz.
Bu durumda ne yapabileceğinize ilişkin herhangi bir fikriniz var mı? Yeşil çayın kilo verdiren etkisi herkes tarafından bilinmektedir. Kilo vermek istiyorsanız, mutlaka yeşil çaydan bir fincan içmeniz gerekmektedir. Bu sayede, yağlarınızın yakımından etkin bir şekilde bahsedebilmeniz söz konusu olacaktır. Yeşil çayın sağlığınız için faydalarını da aklınızdan çıkartmamanız gerekmektedir.
Yeşil çayın tadının kötü olduğunu düşünen kişiler, yeşil çayın tadı sandığınız kadar kötü de değildir. Form çaylarında limonatadan başlayan pek çok tadın sizlere sunulduğunu unutmadan, sağlıklı bir yaşam sürmek için bu çaylardan faydalanmaya özen gösterin.etiketler:, ,
721 defa okundu

YORUMLAR

2 Yorum Yapılmış

  1. nasılolabilir

  2. form çayın zararı ne