Genel

Geç Yaşlanmak İçin Öpüşün

Eşiniz ya da sevgiliniz sizi tutkuyla öptüğü zamanlarda, kendinizi mutlu hissettiğiniz oldu mu hiç? Olmuştur elbette. Hatta siz de aynı tutku ile onu öpmüşsünüzdür, ya da öpüyorsunuzdur. Bu insan sizin eşiniz ise, bunda utanılacak bir şey de yok, lise çağındaki genç kızların yolda sokakta ne gibi durumlar sergilediklerini gördüğümüzde öyle değil mi? Peki utanmanızı gerektirmeyen bu öpücüklerin, sizi güzelleştirdiğini söylesek?
Öpüşmek, kişilerin kalori yakmasını sağlıyor. Koşu bandında dakikada 11 kalori yakıyorsunuz. Öpüşürken ile, 2 ile 6 kalori arasında yakıyorsunuz dakikada. Ve bu, sizin tutkunuza bağlı olarak miktar değiştiriyor. Bunun sebebi ise, metabolizmanızın hızlanması.
Öpüşmek, bağışıklık sisteminizin güçlenmesini sağladığından dolayı, daha geç hastalanmanızı da sağlamaktadır. Bunun sebebi ise, bağışıklık sisteminizi güçlendiren oksitosin hormonunun salgılanmasından kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda öpüşmek, bağışıklık sistemini güçlendiren daha başka bakterilerin salgılanmasını da sağlamaktadır.
Acılarınızı hafifletip tansiyonunuzu düşüren öpücük şekli ise, tutkuludan çok, yumuşak bir öpücüktür. Tansiyonunuz ve kan basıncınızın birden düştüğünü hissedersiniz.
Cilt problemlerinizi azaltan öpücükler, cildinizin daha iyi ve daha sağlıklı olmasını da sağlıyorlar; ve bu durum, bilimsel araştırmalar ile de kanıtlanmıştır.
Öpüşmek, dişlerinizin çürümesini de önler… Şöyle ki: öpüştüğünüz sırada tükürük bezlerinizin ve plakların temizlenmesi dolayısıyla, dişlerinizin çürümesini önlemiş olursunuz; ve bu durum da sizin gülüşünüzün güzelleşmesini sağlamaktadır.
Yüzünüz ve boynunuzun sarkmasını da önleyen öpüşmek, çene ve yüz kaslarınızın çalışmasını sağladığından dolayı, belirtilen bölgelerde sarkmaların yaşanmasını önlemiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir