Kategoriler
Gençleşmenin Sırrı: Bitkisel Gençleştirici Maskeler

Gençleşmenin Sırrı: Bitkisel Gençleştirici Maskeler

BİTKİLERLE DOĞAL GENÇLEŞTİRİCİLER

Bu doğal ve yapılması kolay olan karışımlar vücudun genç ve zinde kalmasını sağlar.

Mürver çiçeği suyu; 1 çay fincanı mürver(taze ya da kuru) 2 bardak kaynar su.

Kaynar suyu çiçeklerin üzerine dökün. Çiçekler böylece en aşağı 8 saat kalmalıdır. Sonra süzüp tonik olarak kullanın.

Yağlı ciltler için gözenek sıkıştırıcı; dörtte-bir tatlı kaşığı asit borik, 1 komposto kaşığı güvercin ağacı hülasası, 60 gram gliserin, 60 gram alkol, 45 gram gül suyu, dörtte- bir tatlı kaşığı asilbent

Asitboriği güvercin ağacı hülesasında eritin. Sonra diğer malzemeleri katıp iyice karıştırın.

Salatalık toniği; bir salatalık (soyulmuş), bir tatlı kaşığı güvercin yağı hülasası, bir tatlı kaşığı gül suyu, bir yumurta akı.

Salatalığı ezin. Buna güvercin ağacı hülasasıyla gül suyunu katın. Yumurta akını beyaz bir köpük halini alıncaya kadar çırpın. Bunu da öbürlerine katarak iyice karıştırın. Buzdolabına koyun kullanmadan önce süzün.

Lavanta çiçeği otu; iki çay fincanı lavanta çiçeği, 30 gr. Toz halinde süsen kökü, iki bardak sirke.

Kuru malzemeyi, sirkeye bastırarak üç-dört hafta böyle bırakıp sonra süzün. Sıvıyı aynı miktarda damıtılmış suyla karıştırın. Bunu bir tonik olarak kullanın.

Gül sirkesi; 4 çay fincanı kurumuş kırmızı gül, yarım çay fincanı gül yağı, iki bardak sirke.

Bütün malzemeyi kapaklı cam bir kavanoza koyun. Üç hafta böyle bırakın(sık sık çalkalayın) sonra süzün ve sıvıya aynı miktarda damıtılmış su katın. Bunu bir tonik olarak kullanın.

Nane sirkesi; 4 bardak elma sirkesi, 4 bardak damıtık su, bir çay fincanı nane yaprağı.

Bütün malzemeyi karıştırarak kaynatın. Sonra ateşten alarak cam bir kaba koyup beş gün böyle bırakın. Süzün. Bu karışım gözenekleri iyice sıkarak küçültür.

Ahududu sirkesi; 2 çay fincanı ahududu, bir çay fincanı gül yaprağı, bir tatlı kaşığı bal, 4 bardak elma sirkesi.

İlk üç malzemeyi sirkeye bastırarak bir ay böyle bırakın. Bunun için toprak bir kap seçmelisiniz. Bu bir ay süresince kabın üzeri de kapalı durmalı. Sonra süzüp sıvıyı aynı miktarda damıtılmış suyla karıştırın tonik olarak kullanın.

Adaçaylı sıkıştırıcı; yarım çay fincanı kuru adaçayı, yarım çay fincanı alkol, bir tatlı kaşığı gliserin, üç çorba kaşığı güvercin ağacı hülasası, dörtte-bir çay kaşığı asilbent(benzoin).

Dörtte-bir çay kaşığı asitborik adaçayını bir hafta alkolde bırakın. Sonra süzün. asitboriği güvercin ağacı hülasasında eritin.bununla öbür malzemeleri adaçaylı alkole katın.


YORUMLAR