Genel

Göğüs Kanserinde Onkogen Faktörü

Kanser ile baş etmek günümüz koşullarında oldukça zor. Kanser hastalarının sayısı gün geçtikçe artıyor, ve bu hastalığa her ne kadar ”Dur!” denilse de, kanser hastalığı emir dinlemeden varlığını sürdürmeye devam ediyor. Ve bayanlar üzerinde en etkili kanser türlerinden bir tanesi olan göğüs kanserinin tedavisi oldukça zor; bu kanser türü vücutta hızla ilerliyor.
Kanser olmayanların ise,kansere yakalanma riskleri her geçen gün daha fazla artıyor: yediğimiz gıdalar, soluduğumuz hava dahi, bizim kansere yakalanma riskimizi gün be gün daha fazla arttırmakta. Peki nedir bu kanser illetinden kurtulmanın yolu? Bitkisel yöntemler ve şifalı bitkiler, bu illetin bizlerden uzaklaşması için yoğun kürler şeklinde uygulansa da, en çok ihtiyaç duyulan tıbbi yöntemlerde yaşanacak gelişme.
Göğüs kanseri, ailesinde bu hastalıktan mustarip olan kişiler için oldukça büyük risk taşıyan kanser türlerinden bir tanesi; ancak artık, göğüs kanserinin, kadın vücudunda yayılmasına neden olan genin bulunduğu müjdesi, bilim adamları tarafından tüm bayanlara verilmiş durumda. Onkogen, tümörün içerisine yerleştikten sonra, ilerlemesini durdurmak her ne kadar zor olsa da, erken teşhisin yine gündeme geldiği bu konuda, onkogen tümör içerisine girmeden önce farkedilirse, durdurmak daha kolay oluyor.
Göğüs kanserinde büyük bir ilerleme olarak görülen bu araştırma sonucunda, daha detaylı araştırmaların yapılacağı uzmanlar tarafından belirtilirken; kanser tedavisi için girilen yolda bir adım daha ilerlendiği ve bir aşama kaydedildiği belirtiliyor. Dileğimiz kimsenin bu illete yakalanmaması elbette; ancak unutmayın ki, kanserin en büyük ilaç ve tedavisi de umut ve moraldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir