Kategoriler
Göz Çevresi Kırışıklığı: Kaz Ayakları İçin Çözüm

Göz Çevresi Kırışıklığı: Kaz Ayakları İçin Çözüm

Göz çevresi, uykusuzluk gibi durumlarda kaz ayakları ile hemen kendini belli eder… Yılların etkisiyle oluşan kaz ayakları, sizi yorgun ve olduğunuzdan yaşlı gösterir. Kaz ayağı için doğal krem ve maske tarifleri vermek istiyoruz.

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Doğal Bakım

Genel olarak göz çevreniz yorgunluğunuzu, yılların etkisini ve uyku düzeninizi gösteren adeta bir aynadır. Sizin göz çevresinde genç ve estetik görünümünüze gölge düşürecek bazı problemler olabilir. Bu sorunların neler olduğunu ve neden kaynaklandığını eğer bilirseniz çözüm bulmanız daha kolay olacaktır.

Göz Çevresindeki Kırışıklıklar: Kazayağı Kırışıklıkları

Yüzde genellikle gülümsemeyi sağlayan kaslar çalıştığında gözlerinizin dış kısımlarında kırışıklıklar oluşturduğunu görürsünüz. Göz çevrenizdeki bu kırışıklıklar cilt elastikiyetini kaybettikçe daha kalıcı ve görünür olmaya başlar. Bunların oluşmasının önüne geçmek için göz çevresinin elastikiyetini arttırmalısınız ve gereken nemlendirmeyi buraya sağlamalısınız.


Kaz ayağı kırışıklıklarını yok etmek için

Yumurta beyazı

Cildin yumurta beyazı sıkılaşmasını sağlar, kaz ayağı kırışıklıklarının giderilmesi için yumurta beyazı ilk tercihiniz olmalı.

  • Köpüklü bir kıvam elde edene kadar 1 yumurta beyazını çırparak karıştırın. Bunu daha sonra göz çevrenize ve elmacık kemiği boyunca sürün. 10 dakika bekledikten sonra bir pamuk topunu soğuk suya batırarak bununla temizleyebilirsiniz. Haftada iki kere bu tarifi istediğiniz sonuçlara ulaşana kadar uygulayabilirsiniz.
  • Yüzünüzü alternatif olarak hafif bir sabunla yıkadıktan sonra tüm yüzünüze ve göz çevrelerine 1 yumurta beyazını sürün.

Tamamen kuruyunca bir kat daha sürün. 15 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla durulayın. Yumuşak bir havluyla yüzünüzü kuruladıktan sonra devamlı kullandığınız bir nemlendirici varsa bunu uygulayın. Maksimum haftada 2 kere bu tarifi uygulayabilirsiniz.

Süt

Göz çevrenizdeki kısa kırışıklıkları süt azaltmak için kullanılabilir. Sütte yer alan asit ölü hücrelerinin soyulmasına yardımcı olur ve daha fazla ciltte kolajen oluşumunu destekler.

  • Sütü günlük olarak içmeye başlayarak daha sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.
  • İnce ve temiz bir parça bezi süre batırıp göz çevrenize bu bezle sürebilirsiniz. 10 dakika bekledikten sonra soğuk suyla durulayın. Günde 2 kere bu işlemi tekrarlayın.

Aloe vera

Kaz ayağı kırışıklıklarını gidermek için en doğal ve etkili yöntemlerden birisi de aloe veradır. Kırışıklıkları antioksidan etkisi ile neden olan serbest olan radikallerle savaşmaya yardımcı olur. Ayrıca içerisinde yer alan mineraller ve vitaminler sayesinde cildinizi nemlendirip parlaklaştırır.

  • Aloe veranın antioksidan etkisinden yararlanabilmek için günde bir yemek kaşığı aloe vera suyu için.
  • 1 aloe vera yaprağının jelini alternatif oalrak çıkartın. Gece yatmadan önce bu jeli bol bol göz çevrenize sürün ve gece boyunca kalsın. Soğuk suyla ertesi sabah yüzünüzü ve göz çevrenizi durulayın. Birkaç hafta boyunca bu uygulamayı her gece yatmadan evvel uygulayın. Kaz ayaklarının birkaç hafta sonunda daha az görünür olduğunu göreceksiniz.


692 defa okundu

YORUMLAR

3 Yorum Yapılmış

  1. Kaz ayakları beni yaşlı gösteriyor, denemek istiyorum

  2. Biraz uykusuz kalınca hemen kaz ayakları çıkıyor, hiç hoşlanmıyorum

  3. Adet tarihim 6 gün oldu acaba hamilemiyi soruma simdi cevap uerin tesekùrler