Genel

Günlük Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Harika ve sorunsuz bir cilde sahip olmak ne kadar da güzel olurdu! Günlük bunun için yapabileceğiniz şeyleri sizlerle paylaşacağız. Günlük cilt temizliğinde etkili yöntemlerle cildiniz pırıl pırıl olacak. Sivilce ve akne izlerinden de bu yöntemlerle kurtulacaksınız. Günlük cilt temizliği için yöntemlere bakalım:

Gözenekleri açın

Tamamen cildinizin temizlenmesi için gözeneklerin açılması gerekir. Bir yıkama bezi alın. Sıcak suya doğru yüzünüzü tutun. Bezle daha sonra cildinizi silin. Su ve buhar gözenekleri açmak ve ciltteki kirleri temizlemek için size yardımcı olacaktır.<!–adsense–>

Cildinizi temizleyin

Sabun ve ılık suyla başlamadan önce ellerinizi yıkayın. Yüzünüze kirli ellerle dokunmayın. Uygun bir yüz temizleyici almanızı öneririz. Temizleyici bazı işçinize dökün ve dairesel hareketlerle 30 saniye boyunca masaj yaparak yüzünüze sürün. Ilık su ile yüzünüzü durulayın. Yüzünüzü bir havlu ile hafifçe silin. Gözenekleri ılık ve sıcak su açar soğuk su ise kapatır unutmayın.

Maske yapın

İki çorba kaşığı suyun içerisine 2 çorba kaşığı şekeri karıştırın. İnce bir macun haline gelene dek iki malzemeyi karıştırın. Sonrasında yarım çorba kaşığı daha şeker ilave edin. Yüzünüzü 3 bölüme ayırın. Yüzünüzün sağ tarafına, sol tarafına ve alnınıza dairesel hareketlerle karışımı 1 dakika boyunca uygulayın. Yüzünüzü masaj sonrası ılık suyla durulayın.

Doğal bakım uygulayın

Ortasından bir limonu kesin ve daha sonra sıkın. Limonun taze olmasına dikkat edin. Parmaklarınızı içine batırın ve 10 saniye boyunca yüzünüze uygulayın. Limon suyu yanmaya sebep olursa 5 saniye devam edin. Yüzünüzü daha sonra ılık suyla yıkayın. Yüzünüzü kurutmayın.<!–adsense2–>

Doğal bakıma devam

Kestiğiniz limonun diğer yarısını da kullanın. Limonu sıkıp yarım çay kaşığı balı içerisine ekleyin. Yüzünüze 30 saniye boyunca dairesel hareketlerle masaj yapın. Yüzünüzü ılık suyla yıkayın bir havluyla yüzünüzü kurulayın.

Gözenekleri kapatın

Hafif şekilde yüzünüze soğuk su tutun. Sonrasında bir buz küpü alıp yüzünüzü ve boyun bölgenizi ovun. Gözeneklerin tümünü bu kapatır. Yüzünüzü kurulayın ve nemlendiricinizi sürün.

Gülümseyin ve tekrarlayın

Günde 1 ya da 2 kez adımları cildinizin durumuna göre tekrarlayın. Adımları özenle takip edin cildinizde iyileşme göreceksiniz. Günlük cilt temizliğinizi bu adımlarla tamamlayın. Kendinize güzel olduğunuzu aynaya söyleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir