Güzel Görünmenin Yolları, Güzel Giyinmenin Sırları

Güzel görünmek ve var olan güzel görüntüsünü korumak çoğu kadın için zor ve rahatsız edici bir durumdur. Özellikle yaz aylarında kilo vermek ve mükemmel bir görünüme ulaşmak için bazı kadınlar çok çaba harcarlar. Ancak bazı kadınlar aynaya baktığında kendini beğenmeyerek bir karamsarlık içine düşerler. Oysaki görünenden mutlu olmak çok önemlidir. Çünkü bu davranışlarınıza ve yaşamınıza olumlu katkıda bulunur. Güzel görünmenin en yolu; iyi bir diyet, spor ve egzersizler, uygun giyinmek, cilt ve saç bakımıdır.
İlk olarak aynanın karşısına geçerek hatlarınızı yeniden gözden geçirmelisiniz. Bunu yeni bir elbise almadan önce yaparsanız sizin için daha faydalı olur. Vücudunuzu düşünmek ve daha çok dikkat etmek, sağlıklı bir yaşam ve daha ince genç bir görünüme ulaşmanın en önemli etkenlerinden biridir. Genel olarak göğüs çizgisi, bel çizgisi, sırt ve kalçalar bir kadında kilit noktalar olarak görülür. Bu noktalar kusursuz değilse dikkat etmeli ve gereken önlemleri almalısınız. Gereken şekilde giyinmeli ve göğüsleriniz için doğru sutyeni takmalısınız. Özellikle kilolu iseniz dar ve sıkan sutyenler tercih etmeyin. Çünkü dar ve sıkan sutyenler sırtınızda kıvrımların oluşmasına neden olabilir. Bu gibi durumlara dikkat etmelisiniz. Ayrıca vücudunuzda ki bu noktalar kusursuz ise bunu ön plana çıkarmalısınız. Örneğin, beliniz ince ve çekici ise bunu belli edecek giysiler giyin. Aynı zamanda bacaklarınız güzelse uzun etek yerine biraz daha kısa bir etek ve altına daha çekici ayakkabılar giyebilirsiniz. Sizi daha güzel gösterecek giysiler giyebilirsiniz. Fakat giysiler çok sıkmamalı, aynı zamanda çok da bol olmamalıdır. Vücudunuza oturan elbiseleri tercih etmelisiniz.

Güzel görünmekte en önemli unsur uygun giyinme biçimini seçmektir. Neyin size yakıştığını neyin yakışmadığına siz karar vermelisiniz. Değişen moda ile beraber giyinme şeklinizi de değiştirmekte fayda vardır. Bazı kadınların değişmez giyim şekilleri vardır. Ancak bunu ara sıra değiştirmek sizin için faydalı olacaktır. Modayı takip etmeli ve çizgiden uzaklaşmamalısınız. Hoşunuza giden renklerden ve sizde güzel duran giysileri tercih edin. Günlük giyim için çok da abartılı ya da basit çizgilerden oluşan güvensiz giysileri tercih etmeyin. Bunun yanında kalın ve sizi çok kilolu gösterecek giysilerden de uzak durmalısınız. Sizi hareketsiz kılacak giysileri giymeyin. Unutmayın ki yaz aylarında hareketli olmalısınız. Diğer önemli nokta ise kısa boylu bayanlar daha uzun görünmek için tek renkli giysiler giymelidir. Kalçalarınız büyükse kapatacak tunik ve ceketler tercih edebilirsiniz.

Latest Comments
  1. sabrina

    15 yasim var ve ne giymeliyimki genclik cagimda daha guzel goruneyim sade ve guzel olsun buna cevap yaza bilirmisiniz

  2. elif

    bak kardeşim öncelikle gözünü dört aç adidas nıka puma gibi markalara takıl yaşın normal kafanı gözünü yardıtma it

  3. zeyzey

    15 yaş için siyah ve üzerinde turuncu çizgili bir esofman tercih etmelisin kilo problemin yoksa kırmızı kot kapri giyinirsen yaz için uygundur

  4. Esocan

    Ben 17 yaşindayım her zaman canlı renk giyiyorum eger sen kilolu degilsen her zaman kısa giyin egerde kilosan kilonu kapatacak seyler giy

  5. byece

    güzelsen ne giysen yakışır:D

  6. lyl

    bende 15 yaşndym özllkle erkeklere daha güzl ve yakn görnmk için ne yapmam gerek.özllklede sevgilime!!!

  7. lyl

    byece sanada katlyrm bu arada…gzl insana ne yakşmzki:D

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.