Kategoriler
Güzelliğiniz Uğruna Her Söylenene İnanmayın

Güzelliğiniz Uğruna Her Söylenene İnanmayın

Bayanlar olarak, pek çok konuda biraz daha duygusal bakıyoruz olaylara. Gerek güzelliğimiz, gerekse de sağlığımız konusunda yaşıyoruz bu sorunu. Bunun nedeni belki iyi niyetimiz; ve bu iyi niyet sebebiyle de herkesin bizim gibi olduğunu düşünmemiz. Ancak, uzmanlar uyarıyor: güzelleşmek uğruna, herkesin söylediklerini yapmayın…!
Uzmanlar, bizleri, şu konuda uyarıyorlar: güzelleşmek uğruna, paranızı sokağa, sağlığınızı da tehlikeye atmayın… Bu da şu mesajı vermiş oluyor: güzelleşmek adına söylenen herşey doğru değildir. Bu nedenle de, kendinizi güzelleştirmek adına, sağlığınızı tehlikeye sokabilecek durumlar için boşuna para harcamayın…
Gençleşmek, güzelleşmek, zayıflamak, incelmek isteyen bayanlar ile, epilasyon yaptırarak fazla tüylerinden kurtulmak isteyen bayanlar, bunun için verilen hizmetleri; ve satılan kozmetikleri etkin bir şekilde kullanıyorlar. Peki ya bu uygulamalar sizin sağlığınızı tehlikeye atarsa? Bu tür uygulamalar hem sizin sağlığınızı riske atacak; hem de çok paranızı alacaktır. Oysa ki tüm bu bahsedilen uygulamalar, uygun fiyatlarla gerçekleştirilebilecek uygulamalardır. Kozmetik olarak kullandığınız ürünlerin tamamı, koruyucu, güçlendirici etkide bulunmalı; ve aynı zamanda da bakım yapmalıdır. Siz eğer isterseniz, tüm bunları, çok uygun fiyatlar ile gerçekleştirebilirsiniz.
Saç dökülmesini ele alan uzman ve araştırmacılar uyarıyorlar: saç dökülmeniz fazla ise, dökülen saçınızın yerine yenisi çıkmıyorsa, size, kozmetik ürünlerin fayda sağlayacağını düşünmeyin. Bu düşünce tarzı sizin çok fazla yanılmanıza sebep olmaktadır. Saç dökülmesi dermatolojik bir sorundur. Dermatolojik yöntemler ile çözülmesi gerekmektedir. Aksi takdirde, eczanelerde afişlerini gördüğünüz mucizevi etkisi olduğu söylenen ürünlerin, size hiç bir şekilde faydası olmayacağını; ve paranızı boşa harcamanıza neden olacağını bilmeniz gerekmektedir. Hiç bir kozmetik ürün, saç çıkartmaz. Bunun için mantığınızı kullanmalı; ve size karşı yapılan dayatmalara teslim olmamalısınız.
Epilasyon konusunda da bir takım uyarılarda bulunan uzmanlar, en etkili epilasyon türünün, iğneli epilasyon olduğunu, lazer epilasyonun, hem yan etkilerinin çok olduğunu; hem de etkisinin uzun süreli olmadığını belirtiyorlar. Zayıflamak için de lazer ışınlarına maruz kalmayı tercih eden bayanlara: ”baz istasyonlarının altına yatın; ya da her tarafınızı cep telefonları ile sarın eğer bu şekilde zayıflayabileceğinizi düşünüyorsanız. Zayıflamak için egzersiz ve spor yapmanız çok önemli, bunu yatarak yaptırabilmeniz imkansız” diyor; ve ekliyorlar: ”su içmek de zayıflatmaz. Suyun kalorisi sıfırdır; negatif değil…”
Zayıflama ürünleri ile zayıflamak isteyen kadınlar için yapılan kampanyaların da herhangi bir faydası olmadığını belirten uzmanlar: ”sizi kampanyalarla kandırıyorlar. Siz alın da ister zayıflayın ister zayıflamayın, yeter ki biz kazanalım diyorlar; ve sizler de buna kanıyorsunuz. Pek çok makyaj malzemesi ürünü bulunmakta. Bunlardan bazıları gerçekten faydalı; bazıları ise olduğundan da çok zararlıdır. Sağlığınız için en uygun makyaj malzemelerini bulmalısınız. Güneşe çıkarken mutlaka güneş koruyucuları tercih etmelisiniz. Aksi takdirde, güneşlenmenin intihar, solaryumun ise cinayet olduğunu unutmayınız.” uyarılarında bulunuyorlar…


YORUMLAR