Genel

Havyar Kremi Ve Havyar Kreminin Faydaları

Havyar nedir diye sorsak, bu soruya cevabınız balık yumurtası olacaktır. Peki balık yumurtasının; yani, havyar nedir sorusunun cevabının, cildi sıkılaştırarak gençleştiren bir etkisi olduğunu da biliyor musunuz? Siz bilmiyorsanız bile, artık öğrenmiş oldunuz. Havyar ile cilt acaba nasıl sıkılaştırılıp gençleştirilebilir?

Havyar Kremi ve Havyar Maskesi
<!–adsense–>Havyardan elde edilmiş olan havyar kremi, havyar maskesi, pek çok ünlü tarafından kullanılmakta. Havyar kremi içerisinde bulunan, vitamin, mineral ve proteinler, cilde, ihtiyacı olan gücü ve kuvveti vererek onu rahatlatma etkisine sahip.
Havyar nedir sorusunun cevabını az önce balık yumurtası olarak vermiştik. Balık yumurtası, havyar şeklinde iken, eğer kullanılmazsa, yeni balıkların oluşması muhtemeldir. Bu nedenle havyar, bir canlıyı oluşturabilecek kapasitede olarak nitelendirilmektedir. İçerisinde yoğun miktarda fosfolipid ve protein bulunduran havyar, cilt için gerekli olan tüm materyalleri kendi bünyesinde toplamaktadır. Fosfolipid ve proteinin, cilt için bir takım faydaları bulunmaktadır. Bu faydalara örnek vermek gerekirse, fosfolipid, cildin nem kazanmasını sağlamaktadır. Protein ise, cildi sıkılaştırarak, elastikiyet kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Havyar Kreminin Faydaları

Havyarın faydaları bu denli çok iken, havyar özünden yapılan havyar kremi de, hücre yapısını güçlendirerek, cilde bakım yapan bir özelliğe sahiptir. Havyar maskesi ve havyar kreminin faydalarına baktığımızda, havyar kremi hücreleri onararak, hücre yenilenmesi için harekete geçmelerini sağlamaktadır. Havyar kremi, sarkmış olan cilt dokusunu gerginleştirmektedir. Havyar kremi, mimikler ile oluşan çizgileri azaltmaktadır. Havyar kreminin faydaları içerisinde, cilde sağlanan maksimum nemden bahsetmek de mümkündür. Havyar kremi, cildin yaşlanma etkilerini, mümkün olduğunca azaltmaktadır.

Havyar özlü zayıflama kremleri

Havyar kreminin faydaları arasında, belirtilenlerden başka, cilde kazandırılan tazelik ve güzellik ile, ciltte oluştutulan bir koruma kalkanının varlığıdır. Bütün bu havyar maskesi ve havyar kremi faydalarının yanısıra, piyasada, havyar özünden elde edilen çok sayıda havyar kreminin varlığından da söz edebileceğimizi bilmeliyiz. Ancak, havyar kürü yaparken; ya da içeriğinde havyar özü bulunan bir havyar kremi seçerken, mutlaka güvenilir; ve muhatabına, gerektiğinde ulaşabileceğiniz ürünler seçmeye dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir