Genel

Home Ofis Düzenlemek Ve Evden Çalışmak İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Son zamanlarda, evde çalışmak kavramı oldukça gelişmeye ve yaygınlaşmaya başlamıştır. Bu nedenle, evden çalışan kişilerin, para kazanmak uğruna bazı fedakarlıklarda bulundukları bilinmektedir. Eğer siz de, evde para kazanmayı kendiniz için gerekli bir meslek olarak düşünüyorsanız, ya para kazanmaya ihtiyacınız vardır; ya da, hobileriniz sizin için artık yetersiz kalmıştır; ve kendinize farklı uğraşlar edinmek istemişsinizdir.
Evden çalışıp para kazanmak, aslında insanın evinin sıcaklığ ve rahatlığını hissetmesi nedeniyle güzeldir. Aynı zamanda bir de bakmanız gereken bir çocuğunuz var ise, evden çalışmak sizin için büyük bir fırsat bile olabilmektedir. Çalışmak için mutlaka ki bir devlet dairesinde bulunmanız; ya da tezgahtar olmanjıza da gerek yok. Çalışmak için, resim yapma yeteneğine sahip olmanız, yazı yazabilmeniz, internetten para kazanma yöntemlerini bilmeniz… gibi pek çok şey size yeterli gelebilir.
Ancak dikkat etmeniz gereken bir nokta var, evden çalışan kişiler, Home Ofis olarak değerlendirdikleri, evlerinin bir bölümünü, bu alana uygun şekilde düzenlemek zorundadırlar. Ve bu düzenlemeyi yapmak için de, baştan bilmeniz gereken bazı şeyler bulunmaktadır. Örneğin, günün kaç saati çalışacaksınız. Isı ve ışık ne oranda olmalı, ne şekilde hava almalı… Ve bunların yanında bir de ergonomi çok önemlidir: bilgisayara olan mesafeniz, masanızda kendinizi rahat hissetmeniz..
Bu düzenlemelerin yanına bir de, kendinizi evinizde bulmanız nedeniyle çok fazla rahat hissetmemeniz gerektiğini; yoksa, işinizin amacından sapacağını da eklemek isteriz. Ara verdiğiniz zaman kendinize bir sınır belirlemeli; ve o sınırlı süreyi aşmamalısınız. Çalışırken de kendinizi işinize çok fazla kaptırıp ailenizi ihmal etmeniz oldukça yanlış bir tutumdur…
Bütün bu etkenleri göz önüne alacak olursak, evden para kazanmak, hem zevkli; hem de tehlikeli bir iştie. En iyi ve doğru şekilde değerlendirmenin yollarını aramalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir