İbrahim Saraçoğlu Aslanpençesi Kürü, Aslan Pençesi Kullanımı

İbrahim Saraçoğlu Aslanpençesi Kürü, Aslan Pençesi Kullanımı. Arslanpençesi kürü nasıl yapılır? Aslanpençesi kürünün faydaları nelerdir? Arslanpençesi kürü neye yarar? Aslanpençesi kürü, Meme, rahim, lenfbezi ve prostat kanserlerine karşı önleyici ve koruyucu, başlangıç safhasında tedavi edici, ileri safhalarda ise büyümesini önleyicidir. Aslan pençesi nasıl kullanılır? Aslan pençesi otu, düz yapraklı ve testere dişli olarak iki çeşittir. İbrahim Saraçoğlu aslanpençesi kürü için hangi aslan pençesi otu kullanılmalıdır?
Aslan pençesi kürü ve faydaları

Meme, rahim, lenfbezi ve prostat kanserlerine karşı İbrahim Saraçoğlu, arslanpençesi kürü öneriyor.

Aslan pençesi otu nedir?

Arslanpençesi memleketimizde arslankuyruğu, arslankulağı ve kırkbaş olarak da bilinmektedir.
Birbirlerinden tamamen farklı bu iki bitkinin bir tanesi benim üzerinde uzun yıllar araştırma yaptığım Leontice leontopetalum, diğeri ise Alchimilla vulgaris dir. Alchimilla vulgaris bitkisi, bayanların düzensiz regl dönemlerine karşı kullanabilecekleri bir bitkidir. Aynı zamanda hormon dengeleyici özelliği de vardır. Ancak, diğer özellikleri yoktur. Türkiye’de, birbirlerinden tamamen farklı olan bu iki bitkide “arslanpençesi” olarak bilinmektedir.

Aktarlarda maalesef her ikisi de aynı isim altında satılmaktadır. Satın alırken veya kendiniz toplarken kolayca ayırt edebilmeniz için, yapraklarının kenarlarına dikkat ediniz. Doğru olan Leontice leontopatalum’ dur. Her ikisinin de çiçekleri sarı renklidir. Ancak, benim bahsettiğim ve doğru olan arslanpençesinin yapraklarının kenarları düzgündür. Diğerinin (Alchimilla vulgaris) ise, yapraklarının kenarları ince testere dişlidir.

Dikkat: Burada anlatılan aslan pençesi kürü için, düzgün yapraklı aslan pençesi kullanılacaktır.

Aslan pençesinin faydaları, Arslan pençesi kürü ne işe yarar?

 • Arslan pençesi kürü Meme, rahim, lenfbezi ve prostat kanserlerine karşı önleyici ve koruyucudur
 • Arslan pençesi kürü Belirtilen kanser türlerinin başlangıcında ise tedavi edici güce sahiptir
 • Arslan pençesi kürü Belirtilen kanser türleri ileri aşamada ise bunları da yavaşlatmaktadır.
 • Arslan pençesi kürü Menopoz dönemindeki bayanların stres, terleme, gerginlik, depresif, ruhsal sıkıntılı durumlarında (PMS) ve  de hormonlarının dengelenmesinde mucizevi etki gösterir. Düzensiz olan regl dönemlerini de düzenler.
 • Arslan pençesi kürü Prostat fonksiyonları ve prostatın sağlıklı çalışması üzerinde çok olumlu etkileri vardır.
 • Arslan pençesi kürünün Böbrek fonksiyonları ve sağlıklı çalışması üzerinde çok olumlu etkileri var.
 • Arslan pençesi kürünün Prostat büyümesini önleyici özelliği mevcuttur.
 • Arslan pençesi kürü Genel olarak hormon dengeleyicidir.
 • Aslan pençesi kürü ve faydaları: Menopoz dönemi sıkıntıları için aslan pençesinin faydaları

  Arslanpençesi, menopoz dönemindeki bayanlar için bulunmaz bir imkandır. Özellikle menopoz döneminde stres, uykusuzluk, gerginlik, ruhsal sıkıntı, sinirlilik, ruhsal değişkenlik, isteksizlik, sıcak basması, sebepsiz korku ve terleme nöbetleri gibi şikayetlerin ortadan kalkmasında arslanpençesi çayı çok büyük bir yardımcı ve destekleyicidir.  Son yıllarda, her hangi bir yan etki ve risk göstermeyen bitkisel hormon tedavileri uygulanmaktadır. Bitkisel hormon tedavisinde alternatif olarak başarıyla kullanılan soya, kırmızı yonca (Trifolium pratense) ve Cimicifuga racemosa bitkileridir.

  Aynı şekilde menopoz döneminde olmayan her yaştan genç bayanların ağrılı, ruhsal sıkıntılı, depresif ve gerginlik içinde geçirdikleri regl dönemleri için de arslanpençesi kürü bulunmaz bir yardımcıdır. Arslanpençesi kürünü uygulayanlar, kısa zamanda ne derece etkili olduğunu gözleyebilirler.

  Aslanpençesinin faydaları: İyi huylu prostat büyümesine karşı aslan pençesi kürü

  İyi huylu prostat büyümesini önleyebilmek için ve de sağlıklı bir biçimde prostat fonksiyonlarının çalışmasını sağlayabilmek için arslanpençesi kürü bulunmaz ve yeri doldurulamaz bir nimettir. Yılda bir iki defa uygulanacak olan brokoli kürü de gerek iyi huylu prostat büyümesine gerekse de prostat kanserine karşı güçlü bir önleyicidir.

  Aslan pençesi kürü nasıl yapılır? Aslan pençesi nasıl kullanılır?Arslanpençesinin kullanma şekli:
  Arslanpençesi kür olarak kullanılır. Başarı oranı çok yüksek olan bu bitkinin önerilen kullanma şekline göre uygulanması çok önemlidir.


  1) Meme-, Rahim-, Lenfbezi- ve Prostat kanserlerini önleyici kür:
  4 – 5 gram (yaklaşık bir tutam) kurutulmuş arslanpençesi kaynamakta olan yarım litre suyun içine atılır ve hafif ateşte 12 dakika sıcaklığını kaybettirmeden demlenir. Daha sonra süzülür ve soğumaya bırakılır . Demleme işlemi tamamlandıktan sonra mutlaka süzme işleminin yapılması gerekir. Kesinlikle demleme süresi tamamlandıktan sonra daha fazla kabın içinde bitkiyi bekletmeyiniz, süzerek bitkiyi ayırınız. Bir ay boyunca bir gün arayla (gün aşırı) bir su bardağı içilir. Bir aydan sonra 15 gün ara verilir. Onbeş günlük aradan sonra 6 ay boyunca haftada iki defa birer bardak içilir. Altı aydan sonra dönem dönem uygulanır.

  2) Meme-, Rahim-, Lenfbezi- ve Prostat kanserlerini tedavi edici veya yavaşlatıcı kür:
  Bu durumda hazırlanış şekli yukarıdaki gibi olup, sadece tüketim şekli farklıdır. Bir ay boyunca hergün bir su bardağı (yaklaşık 250 ml) içilir. Bir aydan sonra bir hafta ara verilir. Bir hafta aradan sonra 6 ay boyunca haftada 4 gün bir bardak (yaklaşık 250 ml) içilir. Altıncı aydan sonra haftada bir veya iki defa içilir.

  3)Menopoz dönemindeki bayanlar için:
  Bir nolu kullanma şekli aynen uygulanır.

  4)Bayanların regli dönemlerinin rahat geçmesi için:
  Bir nolu kullanma şekli aynen uygulanır.

  5)Bayanların kadınlık hormonlarını düzenleyici
  4 – 5 gram (yaklaşık bir tutam) kurutulmuş arslanpençesi kaynamakta olan yarım litre suyun içine atılır ve hafif ateşte 12 dakika sıcaklığını kaybettirmeden demlenir. Daha sonra süzülür ve soğumaya bırakılır . Demleme işlemi tamamlandıktan sonra mutlaka süzme işleminin yapılması gerekir. Kesinlikle demleme süresi tamamlandıktan sonra daha fazla kabın içinde bitkiyi bekletmeyiniz ve süzerek bitkiyi ayırınız. 45 gün boyunca bir gün arayla (gün aşırı) bir su bardağı içilir. Her defasında taze olarak hazırlanması gerekir.

  Aslan pençesi kullanımı için Dikkat edilmesi gerekenler
  Arslanpençesi çayı kullanırken içimini kolaylaştırmak için herhangi bir şekilde tatlandırıcı veya başka bir madde kesinlikle ilave edilmez. Yemek yedikten bir saat sonra içilir. Arslanpençesi çayını hazırlarken kesinlikle 10 dakikadan fazla demlemeyiniz. Demleme süresi tamamlandıktan sonra süzülerek ayrılması gerekir. Hazırlanan arslanpençesinin arta kalanı buzdolabında en fazla 3 gün korunabilir. Üçüncü günden sonra kullanılmaz ve mutlaka taze olarak tekrar hazırlanması gerekir.

  Aslan pençesi hakkında daha geniş bilgi için tıklayın: Aslan pençesi ve faydaları

  İbrahim Saraçoğlu tüm bitki kürleri ve şifalı bitkiler konusundaki önerileri için tıklayın:  İbrahim Saraçoğlu şifalı bitkiler

  ( 1 Bugün 1 defa okundu)
  Latest Comments
  1. defne

   ya ben hormon ilaçları kullanıorum bu aslan pençesini aynı anda kullansam zararı olurmu

  2. zeynep

   ben de bu testere dişli aslan pencesi kürünü uyguluyorum 3 gün oldu başlayalı tüylenme ve adet düzeni için kullanıyorum adetim 30 günde bir oluyor pek düzensiz sayılmaz ancak tüylenme var bu çayın herhangi bir yan etkisi olurmu evliyim ancak henüz çocuk sahibi değilim ilerde bunu engellermi şimdiden yardımlarınız için tşk.

  3. hayriye

   sonuçtan memnun kalırsanız buraya cvp yazarmısınız :S

  4. SEREN

   ARKADAŞLAR SİZ MEMNUN KALDINIZ MI BU ASLAN PENÇESİNDEN?
   MEMNUN KALDIYSANIZ LÜTFEN YARUMALARA EVET/HAYIR YAZIN….

  5. feray

   kullandım çok memnun kaldım menapoz sıkıntılarım kalmadıdemir eksikliği vardı düzeldi göğsümdeki kitlenin büyümesi durdu harika bir bitki

  6. TURKAN

   BENDE KULANIYORUM

  7. TURKAN

   ARKADAŞLAR ASLAN PENCESİNİ DAYIMIN KIZI BANA ÖNERDİ BİR AYDIR KULLANIYORUM BANA ÇOK İYİ GELDİ KULLANMANIZI ÖNERİRİM

  8. aslı

   tavsiye ederim ederim harika bir bitki

  9. sırma

   aslan pençesi kürünü sayın ibrahim saraçoğlu bi tv programında migern ağrısı için diye önerdi ama burda migrenden hiç söz edilmemiş. doğruluk payını öğrenmek istiyorum

  10. adem

   aslan pençesi kürünü kemoterapi başlamadan kullanmak dogru mu ? Cevap yazarsanız sevinirim

  11. hediye

   arkadaşlar aslan pençesi harika bir bitki inanın göğüslerimde kitle vardı hemen hemen yok oldular denemenizi tavsiye ederim

  12. admin

   Sevgili arkadaşlar,
   İbrahim Saraçoğluna soru sormak istiyorum diyenler için şu e-mail adresine mail atmalarını tavsiye ediyoruz: info@saracoglu.at

   İbrahim Saraçoğlu web sitesinden yaptığınız siparişlerin takibi ve diğer konular için İbrahim Saraçoğlu telefon numaraları: 0216 3852828; 0216 3859596
   İbrahim Saraçoğlu cep telefonu numaraları: 0539 4707646; 0539 4707647
   Faks numarası: 0216 3858500

   İbrahim Saraçoğlu web sitesi: http://www.saracoglu.at

  13. guylten

   evet kullanmaya basladim

  14. ayse

   ben kis var acaba faydsı olurmu aslanpencesinin kullanan varsa cevap yazsın lutfen

  15. sinemce

   hamileyken aslan pençesi kürüne devam edilebilir mi?

  16. gül

   arkadaslar aslan pencesi miyoma iyi geliyomu, gerci ben civan percemi kullanıyorum bende miyom var.

  17. emine

   aslan pençesini yaklaşık bir haftadır kullanıyorum ilk günden faydasını gördüm ihtiyacı olan herkese tavsiye ediyorum

  18. fatma

   bende kesinlikle tavsiye ediyorum özellikle adet düzenı bozuk olanlara birebır diyebilirim ayrıca insanın gercekten bütün yorgnlugunu üstunden alıyorr..

  19. tuba

   ben migrene iyi geliyo diye biliyodum ama migren hariç herşeye iyi geliyomuş!

  20. tuna

   sizce pcos da hangisini kullanayım sogan mi incir mi aslan pençesimi

  21. sevda

   arkadaşlar bn de yeni kulanmaya başlıycam adet düzensizliği için umarım faydasını görürümm

  22. serap

   hipotroite bir zarari olur mu lütfen acele cevap verirseniz bende başlıyacagım

  23. hatice

   ben adet düzensizliği için kullandım.ikinci günde faydasını gördüm.herkese tavsiye ediyorum.memnun kaldım.keşke daha önce öğrenseydim bu bitki çayını..

  24. ben merve

   aslanpençesi yeni kulandım umarim iyi gelir
   düşüklerim oloyor

  25. lina

   düşük yapan hanımlara iyigelirmi

  26. lana

   benim için çok önemli bende düşüklerim oluyor ben kulanayımı faydası olurmu

  27. tanju

   yaav kardeşiim bakın ben erkeğim ben menapozamı giriyorum yaav nedir bu yaaf mahzuz mu yapıyonuz dalga mı geçiyorsunuz erkeler için bir işe yaramman zmı yaaf bu faydalarını da yazın arkjadıoşm
   bak yazın diyoruum

  28. derya

   benimde adetim de biray geçiyor her ay test yapıyorum negatif aslan pençesine bugün başladım umarım iyi gelir

  29. dilek19

   aslan pençesinin düz yapraklı olanını kullanmak gerekiyormuş ben ona dikkat etmeden aldım bu gün testere kenarlı çıktı diğeride yok onu kullansamda aynı etkiyi gösterirmi acaba bi fikri olan varmı yada testere yapraklı olanı kullanan varsa bi yorum yazabilirmi şimdiden tşk ederim

  30. dilek19

   hipotoit yüksek troit demekse olur troiti yavaş çalışanların kullanması gerekir diye okumuştum yüksek olanlar için sakıncalı diye biliyorum

  31. fatoş 25

   bende bugün aslan pençesini aldım adet olmuyorum 3 aydn beri işallah iyi gelir.

  32. sema

   benim tüpleim kapalı onun için kullanıyorum faydasını gören varmı lütven yazın

  33. ayşenil

   nasıl yaptığıınzıda yazarmısınız lütfen aslan pençesi çayının acilen tşkler

  34. rumuz

   arkadaşlar 2 yıldır adet görmüyordum aslan pençesini kullanmaya başlayalı adet görmeye başladım harika bir bitki.tavsiye ederim

  35. esra

   4 yıldır adet düzensizliğim var.herzaman farklı doktorlarda sonu aradım.ne kullandıysam fayda görmedim.bu kürü muhakkak deneyin bir mucize.bana doktorlar bir sihir olsada düzelsen keşke dedilerş,ama yok dogum kontrol haı kullandım yıllarca boş yai.sihir aslan penesideymiş

  36. güldence

   aslanpesi kistlere ne kadar iyi geliyor kullanan arkadaşlar varmı aramızda

  37. seren

   aslan pençesini nerden bulucaz???

  38. gamze_

   seren, aktarlarda bulabilirsin..
   ben civanperçemini kullanıyorum ve adet ağrılarına çok iyi geldi.

  39. özge24

   evetbenkullandımadetimdüzeldi

  40. Anonim

   bendede pcos var bununla ilgili bir yorumunuz varsa yazarsanız sevinirim 1 oğlum var tedaviyle oldu 2. istiyorum ama nasıl olcak bilmiyorum bu bitkiler gerçekten işe yarıyor mu

  41. rabia

   aslan pençesi kulanıpolumlu sonuç alanlar düz yapraklı olanından mı kullanmışlar. BENdüzyapraklısını bulamıyorum.İzmitliyip bizim buraların aktarlarında yok hep dişli yapraklısı var. bende mecburen aldım. kullanacam.migren ve sinizüt mağduruyum.

  42. candyy

   Arkadaşlar ben de de 7 cm lik intramural türden miyom var.Yaklaşık 3 aydır civanperçemi oturma banyosu kullanıyorum ama boyutunda herhangi bir değişiklik yok.Arkadaşlar bu tarz sorunlardan müzdarip olupta fayda görenler hiç mi yok?Neden varsa kimse bunu paylaşmıyor?Bu konuda cerrahi müdahalenin riskleri var ve insan onu son çare olarak düşünürüm diye bu metodları deniyor.Ama bütün sorunlarında paylaşılarak üstesinden gelinir.Ben bundan olumlu sonuç alsam herkesle paylaşırdım.

  43. azime 39demişki..

   bende rahimde yaravar ne yapmam gerekiyor

  44. özge

   aslan pençesinin çeşitleri mi var?hangi çeşitini alıcaz?

  45. emel

   ben bugün başlıyorum küre inş faydasını görürüm erken menopoz belirtileri için kullanıcam.

  46. nurcan

   ben ocak 2010 dan beri kullanıyorum.polikistik over sendromu ve adet düzensizliğim, ayrıca çok sancılı adet günlerim vardı. ama çok şükür artık yok denecek kadar az. doğru kullanım çok önemli eğer günleri şaşırırsanız pek etki etmiyor. ayrıca çok güzel ödem atıcı 6 ayda 6 kilo verdim aslan pençesi sayesinde.allahın biz kadınlar için bir mucizesi bence. herkese tavsiye ediyorum.

  47. kader

   bende de adet düzensizliği var acaba kullansam fayda görürmüyüm.ltf cvp yazın

  48. çitlenbik

   BUGÜN BAŞLIYORUM.BIKKIM ARTIK İLAÇLARDAN İNŞALLAH İYİ GELİR.

  49. ceylin

   ÇOK ACİL…merhaba ; ben pcos luyum.LH:18 çıktı…doktorum 2 ay diane 35 kullanmamı istedi.Bu ilacın yanında aslanpençesi kullanmam zararlı olur mu…HER ŞEY İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.cevaplarınızı bekliyorum

  50. ceylan

   mrb dr bey:doktorum bana pcos iin diane 35 verdi.onunla brlikte aslan pençesi kullansan olurmu sizce??soğan suyunuzu kullandım ok yararını gördüm.tsk ler

  51. nazire

   harika birbitki13 yaşımdan beri adet düzensizliğim vardıbubitkiyi bende yeni öğrendim 2aydanbberi kulanıyorum adetimdüzenli gelmeye başladı ama bendestere dişlisini kullanıyorum çok ama çok güzel bir bitki tşkrlr.

  52. buse

   esracıgım yorumunu okudum senden ricam nasıl kullandıgını yazman.birde aslan pençesinin kenarlarına bakarakmı aldın(tırtıklı bide düz olanı varmışta)ayrıca çocuk isteyen olupta kullanan varsa lütfen yazsın.şimdiden tesekkürler

  53. defne

   arkadaşlar tüylenme için kullanan yok mu

  54. ecrin

   mrB BEN METASTATİK MEME KANSERİYİM ŞU AN KEMOTERAPİ ALIYOM KARACİGER VE KEMİKTE VAR.BENDE KULLANABİLİRMİYİM BROKOLİ VE ASLANPENÇESİ KÜRÜNÜ.CEVABINIZI BEKLİYORUM.28 YAŞINDAYIM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

  55. beyhan

   aslan pencesine yeni başladım migren için umarım faydasını görürüm size

  56. sevilay

   bende testere dişli aslan pençesini 10gundur ııcyorum hala adet olmadım 1 ay ıcıp duzgun yapraklıya gecıcem bu işe yaramadı bende

  57. çağlar

   ecrin kardeşim sana çok geçmiş olsun benim anneannemde de kolon bağırsak kanseri seni çok iyi anlıyorum bu sorduğun otları annem anneanneme içiyor biz çok faydasını gördük. kafana hangi tür otlar takılırsa gir nete hepsinin cevabı var çünkü ibrahim saraçoğlunun kitabı var bızde ve bu bilgilerin hepside nette mevcut ayriyetten şalgam suyuda cok iyi geliyor. her tür hastalığa faydalı ayrıca tansiyonu olan sabah ve aksam 1 çay bardağı içmesi gerekiyor tansiyonu olmayan istediği kadar içebilir kitapta yazan böyle yani çörek otuda çok yemeklerin içindede yiyebilirsiniz .. tekrardan geçmiş olsun…

  58. çağlar

   beyhan kardeşim aslan pencesinin cok faydasını görursun devam etmelisin bence bu konular hakkında yoqunlukla kitap okuduqumdan dolayı aşırı olmasada bilgi sahıbıyım açıkcası dert başa gelince herşey öğrenılıyormus en kısa sürede iyileşmen dileğiyle gecmiş olsunn…

  59. sevilay

   ben testere dişli aslan pençesini 15 gün oldu kullanıyorum her gün 1 bardak içiyorum ama sonuş sıfır 2 aydır adet olmuyorum bende işe yaramadı şimdi düz yapraklısına başlıycam umarım oda pos cıkmaz

  60. ela

   ben bugün aldım çoban çantasıyla beraber kullanıcam ama ayrı demliycem uygunmudur bilmiyorum öneride bulunursanız minnettar kalıcam benim sağ ve sol boşluklarımda çok ağrılarım oluyor ayrıoca saframda taş var ameliyat olmak istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  61. burcu

   Arkadaşlar hormon haplarını kullanmayın.Migreni dahada çok artırıyor.Migrene daha çok biberiye ve aslanpençesini öneririm size.

  62. gülay diyorki

   tiriodu olanlara nasılki benimki cok calışan inşallah iyi gelir bende yarın kullanmaya başlıycam

  63. nesrin

   testere dişli aslan pençesini bugün aldım 3 aydır adet olmuyorum faydası olurmu

  64. damla

   bende de testesteron normalin üstünde çıktı tüylenme sorunum var bundan kaynaklanıyo diye düşünüyorum.hocamız iyi gelceğini söyledi umarım faydasını görürüm…bu sorundan muzdarip olup faydasını gören arkadaşlar varsa yazarlarsa çok memnun olurum

  65. rumuz

   bende kullanmaya başıyacagım

  66. FERAY

   Aslan pençesi gerçekten süper bütün menopoz sıkıntılarımı aldı teşşekürler İBRAHİM SARAÇOĞLU MİNNETTARIM.

  67. gebzeli

   benim öle böle deeğil prolaktin hormnonum 2050 çıktı 2 ay tedavi gördüm özel bir hasteneye gitmiştim hamile kalamadım hocamızın testere dişli aslan pençesi kürünü yaptım ve yaptığım ay ( bu ay ) hamile kaldım inana madım 2. testi yaptım tekrar pozitif çıktı şimdi hastaneye gidip kan testine baktırıcam HACAM ,ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN……

  68. burcu

   aslan pençesii tırtıklıyı daha bugun aldım eger net sonuç alırsam kesinlikle yazacagım ben pco hastasıyım hemde testostoronum çok yüksek ve bebek sahibi olamıyorum inş allah yardım eder:(

  69. fatoş

   bende bu kürü uyguladım allahın mucizesi gibi bişey doktor bana erken menepoz demişti internetten araştırdım ve aslanpençesi kürünü uyguladım 10 günde etkş etti 64 olan fsh değerim 4 düştü halada kullanıyorum ibrahim saraçoğlunun böyle bişeyi bizlerle paylaştığı için çok teşekkür ediyorum allah razı olsun ondan …

  70. sevda

   damla, ayni sorum bende de var.. PCOS yuzunden asiri killanma oluyor. Lazer tedavisinden bile sonuc alamadim. Morelim cok bozuk..
   Sen kullaninca iyi geldimi tuylenmeye karsi..

   Birde arkadaslar benim adetim 45 gunde bir geliordu. Ben Maca kullandim 1 ay boyunca, hemen duzeldi. Simdi 28 gunde geldi adetim.

  71. beyza

   adettim düzensiz oluyor daha denemedim inşallah iyi gelir.bu arada boy kısalığına iyi gelen bir bitki var mıdır?bileniniz varsa söylesin lütfen…..

  72. safiye

   ben iki gündür aslan pençesi otunu kullanıyorum hemen adet oldumtestere dişli olanını kullanıyorum

  73. perihan uğurlu

   Arkadaşlar gazetede migrene iyi geliyor diye bir köşe vardı fakat burda hiç bahsetmiyor .Aslan pençesi migren için faydalımı bir bilgi cerin,yardımlarınız için şimdiden tşkkrlr.

  74. aslı

   çok işi yarıyor

  75. Anonim

   Şuan 45 yaşındayım 2 yıl evvel adet görmemeye başlamıştım menopoz başlangıcı sanmıştım.bütün belırtılerı vardı,testere dişlisinı kulanmıştım düzlmıştı.2 yıl çok düzünlı geçtı yine bu ay adet görmedım şimdı gidip düz yapraklıyı alacağim.faydasını görürsem mutlaka yazacağim burdan.

  76. Angel

   Hamilelikte kullanılıyormu acillll

  77. Meltem

   Arkadaslar bende lenf bezlerinde büyüme oldu enfeksiyondan dolayı cok sükür kötü bisey yok lenf icin kullanan varsa yazabilirmi acaba bende kullanmaya yeni baslayacağım

  78. mine

   Bende kulaniyorum alti gun oldu umarim.bende adet olurum arkadaslar 12 sene oldu evliyim erken menopoz dedi doktorlar çocuğum olmucani soyluyor allah izniyle inşalah bu bitki sayasinde bende anne olurum 👐

  79. Gamze

   Tek kelimeyle mükemmel bir bitki tüm menepoz sıkıntılı vede adet düzensizliği gitti süüüpeeer

  80. Anonim

   Tek kelimeyle mükemmel bir bitki tüm menepoz sıkıntılı vede adet düzensizliği gitti süüüpeeer

  81. Eda

   Meltemcim aynı problem bende de var lenf nodülü çıktı engeksiyondan dolayı testlerde. Bu problem için kullanan varsa yazabilir mi etkisini gören var mı

  82. Ayşa

   Benimde 22 gün gece adet olmayalım bende yeni başladım benimde fsh değerim yüksek erken menopoz var inşallah faydası olur

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.