Kategoriler
İbrahim Saraçoğlu Aslanpençesi Kürü, Aslan Pençesi Kullanımı

İbrahim Saraçoğlu Aslanpençesi Kürü, Aslan Pençesi Kullanımı

İbrahim Saraçoğlu Aslanpençesi Kürü, Aslan Pençesi Kullanımı. Arslanpençesi kürü nasıl yapılır? Aslanpençesi kürünün faydaları nelerdir? Arslanpençesi kürü neye yarar?

Aslanpençesi kürü, Meme, rahim, lenfbezi ve prostat kanserlerine karşı önleyici ve koruyucu, başlangıç safhasında tedavi edici, ileri safhalarda ise büyümesini önleyicidir. Aslan pençesi nasıl kullanılır? Aslan pençesi otu, düz yapraklı ve testere dişli olarak iki çeşittir. İbrahim Saraçoğlu aslanpençesi kürü için hangi aslan pençesi otu kullanılmalıdır?

Aslan pençesi kürü ve faydaları

Meme, rahim, lenfbezi ve prostat kanserlerine karşı İbrahim Saraçoğlu, arslanpençesi kürü öneriyor.

Aslan pençesi otu nedir?

Arslanpençesi memleketimizde arslankuyruğu, arslankulağı ve kırkbaş olarak da bilinmektedir.
Birbirlerinden tamamen farklı bu iki bitkinin bir tanesi benim üzerinde uzun yıllar araştırma yaptığım Leontice leontopetalum, diğeri ise Alchimilla vulgaris dir. Alchimilla vulgaris bitkisi, bayanların düzensiz regl dönemlerine karşı kullanabilecekleri bir bitkidir. Aynı zamanda hormon dengeleyici özelliği de vardır. Ancak, diğer özellikleri yoktur. Türkiye’de, birbirlerinden tamamen farklı olan bu iki bitkide “arslanpençesi” olarak bilinmektedir.

Aktarlarda maalesef her ikisi de aynı isim altında satılmaktadır. Satın alırken veya kendiniz toplarken kolayca ayırt edebilmeniz için, yapraklarının kenarlarına dikkat ediniz. Doğru olan Leontice leontopatalum’ dur. Her ikisinin de çiçekleri sarı renklidir. Ancak, benim bahsettiğim ve doğru olan arslanpençesinin yapraklarının kenarları düzgündür. Diğerinin (Alchimilla vulgaris) ise, yapraklarının kenarları ince testere dişlidir.

Dikkat: Burada anlatılan aslan pençesi kürü için, düzgün yapraklı aslan pençesi kullanılacaktır.

Aslan pençesinin faydaları, Arslan pençesi kürü ne işe yarar?

 • Arslan pençesi kürü Meme, rahim, lenfbezi ve prostat kanserlerine karşı önleyici ve koruyucudur
 • Arslan pençesi kürü Belirtilen kanser türlerinin başlangıcında ise tedavi edici güce sahiptir
 • Arslan pençesi kürü Belirtilen kanser türleri ileri aşamada ise bunları da yavaşlatmaktadır.
 • Arslan pençesi kürü Menopoz dönemindeki bayanların stres, terleme, gerginlik, depresif, ruhsal sıkıntılı durumlarında (PMS) ve  de hormonlarının dengelenmesinde mucizevi etki gösterir. Düzensiz olan regl dönemlerini de düzenler.
 • Arslan pençesi kürü Prostat fonksiyonları ve prostatın sağlıklı çalışması üzerinde çok olumlu etkileri vardır.
 • Arslan pençesi kürünün Böbrek fonksiyonları ve sağlıklı çalışması üzerinde çok olumlu etkileri var.
 • Arslan pençesi kürünün Prostat büyümesini önleyici özelliği mevcuttur.
 • Arslan pençesi kürü Genel olarak hormon dengeleyicidir.

Aslan pençesi kürü ve faydaları: Menopoz dönemi sıkıntıları için aslan pençesinin faydaları

Arslanpençesi, menopoz dönemindeki bayanlar için bulunmaz bir imkandır. Özellikle menopoz döneminde stres, uykusuzluk, gerginlik, ruhsal sıkıntı, sinirlilik, ruhsal değişkenlik, isteksizlik, sıcak basması, sebepsiz korku ve terleme nöbetleri gibi şikayetlerin ortadan kalkmasında arslanpençesi çayı çok büyük bir yardımcı ve destekleyicidir.  Son yıllarda, her hangi bir yan etki ve risk göstermeyen bitkisel hormon tedavileri uygulanmaktadır. Bitkisel hormon tedavisinde alternatif olarak başarıyla kullanılan soya, kırmızı yonca (Trifolium pratense) ve Cimicifuga racemosa bitkileridir.

Aynı şekilde menopoz döneminde olmayan her yaştan genç bayanların ağrılı, ruhsal sıkıntılı, depresif ve gerginlik içinde geçirdikleri regl dönemleri için de arslanpençesi kürü bulunmaz bir yardımcıdır. Arslanpençesi kürünü uygulayanlar, kısa zamanda ne derece etkili olduğunu gözleyebilirler.

Aslanpençesinin faydaları: İyi huylu prostat büyümesine karşı aslan pençesi kürü

İyi huylu prostat büyümesini önleyebilmek için ve de sağlıklı bir biçimde prostat fonksiyonlarının çalışmasını sağlayabilmek için arslanpençesi kürü bulunmaz ve yeri doldurulamaz bir nimettir. Yılda bir iki defa uygulanacak olan brokoli kürü de gerek iyi huylu prostat büyümesine gerekse de prostat kanserine karşı güçlü bir önleyicidir.

Aslan pençesi kürü nasıl yapılır? Aslan pençesi nasıl kullanılır?Arslanpençesinin kullanma şekli:

Arslanpençesi kür olarak kullanılır. Başarı oranı çok yüksek olan bu bitkinin önerilen kullanma şekline göre uygulanması çok önemlidir.

1) Meme-, Rahim-, Lenfbezi- ve Prostat kanserlerini önleyici kür:

4 – 5 gram (yaklaşık bir tutam) kurutulmuş arslanpençesi kaynamakta olan yarım litre suyun içine atılır ve hafif ateşte 12 dakika sıcaklığını kaybettirmeden demlenir. Daha sonra süzülür ve soğumaya bırakılır . Demleme işlemi tamamlandıktan sonra mutlaka süzme işleminin yapılması gerekir. Kesinlikle demleme süresi tamamlandıktan sonra daha fazla kabın içinde bitkiyi bekletmeyiniz, süzerek bitkiyi ayırınız. Bir ay boyunca bir gün arayla (gün aşırı) bir su bardağı içilir. Bir aydan sonra 15 gün ara verilir. Onbeş günlük aradan sonra 6 ay boyunca haftada iki defa birer bardak içilir. Altı aydan sonra dönem dönem uygulanır.

2) Meme-, Rahim-, Lenfbezi- ve Prostat kanserlerini tedavi edici veya yavaşlatıcı kür:

Bu durumda hazırlanış şekli yukarıdaki gibi olup, sadece tüketim şekli farklıdır. Bir ay boyunca hergün bir su bardağı (yaklaşık 250 ml) içilir. Bir aydan sonra bir hafta ara verilir. Bir hafta aradan sonra 6 ay boyunca haftada 4 gün bir bardak (yaklaşık 250 ml) içilir. Altıncı aydan sonra haftada bir veya iki defa içilir.

3)Menopoz dönemindeki bayanlar için:

Bir nolu kullanma şekli aynen uygulanır.

4)Bayanların regli dönemlerinin rahat geçmesi için:

Bir nolu kullanma şekli aynen uygulanır.

5)Bayanların kadınlık hormonlarını düzenleyici

4 – 5 gram (yaklaşık bir tutam) kurutulmuş arslanpençesi kaynamakta olan yarım litre suyun içine atılır ve hafif ateşte 12 dakika sıcaklığını kaybettirmeden demlenir. Daha sonra süzülür ve soğumaya bırakılır . Demleme işlemi tamamlandıktan sonra mutlaka süzme işleminin yapılması gerekir. Kesinlikle demleme süresi tamamlandıktan sonra daha fazla kabın içinde bitkiyi bekletmeyiniz ve süzerek bitkiyi ayırınız. 45 gün boyunca bir gün arayla (gün aşırı) bir su bardağı içilir. Her defasında taze olarak hazırlanması gerekir.

Aslan pençesi kullanımı için Dikkat edilmesi gerekenler

Arslanpençesi çayı kullanırken içimini kolaylaştırmak için herhangi bir şekilde tatlandırıcı veya başka bir madde kesinlikle ilave edilmez. Yemek yedikten bir saat sonra içilir. Arslanpençesi çayını hazırlarken kesinlikle 10 dakikadan fazla demlemeyiniz. Demleme süresi tamamlandıktan sonra süzülerek ayrılması gerekir. Hazırlanan arslanpençesinin arta kalanı buzdolabında en fazla 3 gün korunabilir. Üçüncü günden sonra kullanılmaz ve mutlaka taze olarak tekrar hazırlanması gerekir.

Aslan pençesi hakkında daha geniş bilgi için tıklayın: Aslan pençesi ve faydaları

İbrahim Saraçoğlu tüm bitki kürleri ve şifalı bitkiler konusundaki önerileri için tıklayın:  İbrahim Saraçoğlu şifalı bitkiler


YORUMLAR

83 Yorum Yapılmış

 1. ya ben hormon ilaçları kullanıorum bu aslan pençesini aynı anda kullansam zararı olurmu

 2. ben de bu testere dişli aslan pencesi kürünü uyguluyorum 3 gün oldu başlayalı tüylenme ve adet düzeni için kullanıyorum adetim 30 günde bir oluyor pek düzensiz sayılmaz ancak tüylenme var bu çayın herhangi bir yan etkisi olurmu evliyim ancak henüz çocuk sahibi değilim ilerde bunu engellermi şimdiden yardımlarınız için tşk.

 3. sonuçtan memnun kalırsanız buraya cvp yazarmısınız :S

 4. ARKADAŞLAR SİZ MEMNUN KALDINIZ MI BU ASLAN PENÇESİNDEN?
  MEMNUN KALDIYSANIZ LÜTFEN YARUMALARA EVET/HAYIR YAZIN….

 5. kullandım çok memnun kaldım menapoz sıkıntılarım kalmadıdemir eksikliği vardı düzeldi göğsümdeki kitlenin büyümesi durdu harika bir bitki

 6. BENDE KULANIYORUM

 7. ARKADAŞLAR ASLAN PENCESİNİ DAYIMIN KIZI BANA ÖNERDİ BİR AYDIR KULLANIYORUM BANA ÇOK İYİ GELDİ KULLANMANIZI ÖNERİRİM

 8. tavsiye ederim ederim harika bir bitki

 9. aslan pençesi kürünü sayın ibrahim saraçoğlu bi tv programında migern ağrısı için diye önerdi ama burda migrenden hiç söz edilmemiş. doğruluk payını öğrenmek istiyorum

 10. aslan pençesi kürünü kemoterapi başlamadan kullanmak dogru mu ? Cevap yazarsanız sevinirim

 11. arkadaşlar aslan pençesi harika bir bitki inanın göğüslerimde kitle vardı hemen hemen yok oldular denemenizi tavsiye ederim

 12. Sevgili arkadaşlar,
  İbrahim Saraçoğluna soru sormak istiyorum diyenler için şu e-mail adresine mail atmalarını tavsiye ediyoruz: info@saracoglu.at

  İbrahim Saraçoğlu web sitesinden yaptığınız siparişlerin takibi ve diğer konular için İbrahim Saraçoğlu telefon numaraları: 0216 3852828; 0216 3859596
  İbrahim Saraçoğlu cep telefonu numaraları: 0539 4707646; 0539 4707647
  Faks numarası: 0216 3858500

  İbrahim Saraçoğlu web sitesi: http://www.saracoglu.at

 13. evet kullanmaya basladim

 14. ben kis var acaba faydsı olurmu aslanpencesinin kullanan varsa cevap yazsın lutfen

 15. hamileyken aslan pençesi kürüne devam edilebilir mi?

 16. arkadaslar aslan pencesi miyoma iyi geliyomu, gerci ben civan percemi kullanıyorum bende miyom var.

 17. aslan pençesini yaklaşık bir haftadır kullanıyorum ilk günden faydasını gördüm ihtiyacı olan herkese tavsiye ediyorum

 18. bende kesinlikle tavsiye ediyorum özellikle adet düzenı bozuk olanlara birebır diyebilirim ayrıca insanın gercekten bütün yorgnlugunu üstunden alıyorr..

 19. ben migrene iyi geliyo diye biliyodum ama migren hariç herşeye iyi geliyomuş!

 20. sizce pcos da hangisini kullanayım sogan mi incir mi aslan pençesimi

 21. arkadaşlar bn de yeni kulanmaya başlıycam adet düzensizliği için umarım faydasını görürümm

 22. hipotroite bir zarari olur mu lütfen acele cevap verirseniz bende başlıyacagım

 23. ben adet düzensizliği için kullandım.ikinci günde faydasını gördüm.herkese tavsiye ediyorum.memnun kaldım.keşke daha önce öğrenseydim bu bitki çayını..

 24. aslanpençesi yeni kulandım umarim iyi gelir
  düşüklerim oloyor

 25. düşük yapan hanımlara iyigelirmi

 26. benim için çok önemli bende düşüklerim oluyor ben kulanayımı faydası olurmu

 27. yaav kardeşiim bakın ben erkeğim ben menapozamı giriyorum yaav nedir bu yaaf mahzuz mu yapıyonuz dalga mı geçiyorsunuz erkeler için bir işe yaramman zmı yaaf bu faydalarını da yazın arkjadıoşm
  bak yazın diyoruum

 28. benimde adetim de biray geçiyor her ay test yapıyorum negatif aslan pençesine bugün başladım umarım iyi gelir

 29. aslan pençesinin düz yapraklı olanını kullanmak gerekiyormuş ben ona dikkat etmeden aldım bu gün testere kenarlı çıktı diğeride yok onu kullansamda aynı etkiyi gösterirmi acaba bi fikri olan varmı yada testere yapraklı olanı kullanan varsa bi yorum yazabilirmi şimdiden tşk ederim

 30. hipotoit yüksek troit demekse olur troiti yavaş çalışanların kullanması gerekir diye okumuştum yüksek olanlar için sakıncalı diye biliyorum

 31. bende bugün aslan pençesini aldım adet olmuyorum 3 aydn beri işallah iyi gelir.

 32. benim tüpleim kapalı onun için kullanıyorum faydasını gören varmı lütven yazın

 33. nasıl yaptığıınzıda yazarmısınız lütfen aslan pençesi çayının acilen tşkler

 34. arkadaşlar 2 yıldır adet görmüyordum aslan pençesini kullanmaya başlayalı adet görmeye başladım harika bir bitki.tavsiye ederim

 35. 4 yıldır adet düzensizliğim var.herzaman farklı doktorlarda sonu aradım.ne kullandıysam fayda görmedim.bu kürü muhakkak deneyin bir mucize.bana doktorlar bir sihir olsada düzelsen keşke dedilerş,ama yok dogum kontrol haı kullandım yıllarca boş yai.sihir aslan penesideymiş

 36. aslanpesi kistlere ne kadar iyi geliyor kullanan arkadaşlar varmı aramızda

 37. aslan pençesini nerden bulucaz???

 38. seren, aktarlarda bulabilirsin..
  ben civanperçemini kullanıyorum ve adet ağrılarına çok iyi geldi.

 39. evetbenkullandımadetimdüzeldi

 40. bendede pcos var bununla ilgili bir yorumunuz varsa yazarsanız sevinirim 1 oğlum var tedaviyle oldu 2. istiyorum ama nasıl olcak bilmiyorum bu bitkiler gerçekten işe yarıyor mu

 41. aslan pençesi kulanıpolumlu sonuç alanlar düz yapraklı olanından mı kullanmışlar. BENdüzyapraklısını bulamıyorum.İzmitliyip bizim buraların aktarlarında yok hep dişli yapraklısı var. bende mecburen aldım. kullanacam.migren ve sinizüt mağduruyum.

 42. Arkadaşlar ben de de 7 cm lik intramural türden miyom var.Yaklaşık 3 aydır civanperçemi oturma banyosu kullanıyorum ama boyutunda herhangi bir değişiklik yok.Arkadaşlar bu tarz sorunlardan müzdarip olupta fayda görenler hiç mi yok?Neden varsa kimse bunu paylaşmıyor?Bu konuda cerrahi müdahalenin riskleri var ve insan onu son çare olarak düşünürüm diye bu metodları deniyor.Ama bütün sorunlarında paylaşılarak üstesinden gelinir.Ben bundan olumlu sonuç alsam herkesle paylaşırdım.

 43. bende rahimde yaravar ne yapmam gerekiyor

 44. aslan pençesinin çeşitleri mi var?hangi çeşitini alıcaz?

 45. ben bugün başlıyorum küre inş faydasını görürüm erken menopoz belirtileri için kullanıcam.

 46. ben ocak 2010 dan beri kullanıyorum.polikistik over sendromu ve adet düzensizliğim, ayrıca çok sancılı adet günlerim vardı. ama çok şükür artık yok denecek kadar az. doğru kullanım çok önemli eğer günleri şaşırırsanız pek etki etmiyor. ayrıca çok güzel ödem atıcı 6 ayda 6 kilo verdim aslan pençesi sayesinde.allahın biz kadınlar için bir mucizesi bence. herkese tavsiye ediyorum.

 47. bende de adet düzensizliği var acaba kullansam fayda görürmüyüm.ltf cvp yazın

 48. BUGÜN BAŞLIYORUM.BIKKIM ARTIK İLAÇLARDAN İNŞALLAH İYİ GELİR.

 49. ÇOK ACİL…merhaba ; ben pcos luyum.LH:18 çıktı…doktorum 2 ay diane 35 kullanmamı istedi.Bu ilacın yanında aslanpençesi kullanmam zararlı olur mu…HER ŞEY İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.cevaplarınızı bekliyorum

 50. mrb dr bey:doktorum bana pcos iin diane 35 verdi.onunla brlikte aslan pençesi kullansan olurmu sizce??soğan suyunuzu kullandım ok yararını gördüm.tsk ler

 51. harika birbitki13 yaşımdan beri adet düzensizliğim vardıbubitkiyi bende yeni öğrendim 2aydanbberi kulanıyorum adetimdüzenli gelmeye başladı ama bendestere dişlisini kullanıyorum çok ama çok güzel bir bitki tşkrlr.

 52. esracıgım yorumunu okudum senden ricam nasıl kullandıgını yazman.birde aslan pençesinin kenarlarına bakarakmı aldın(tırtıklı bide düz olanı varmışta)ayrıca çocuk isteyen olupta kullanan varsa lütfen yazsın.şimdiden tesekkürler

 53. arkadaşlar tüylenme için kullanan yok mu

 54. mrB BEN METASTATİK MEME KANSERİYİM ŞU AN KEMOTERAPİ ALIYOM KARACİGER VE KEMİKTE VAR.BENDE KULLANABİLİRMİYİM BROKOLİ VE ASLANPENÇESİ KÜRÜNÜ.CEVABINIZI BEKLİYORUM.28 YAŞINDAYIM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

 55. aslan pencesine yeni başladım migren için umarım faydasını görürüm size

 56. bende testere dişli aslan pençesini 10gundur ııcyorum hala adet olmadım 1 ay ıcıp duzgun yapraklıya gecıcem bu işe yaramadı bende

 57. ecrin kardeşim sana çok geçmiş olsun benim anneannemde de kolon bağırsak kanseri seni çok iyi anlıyorum bu sorduğun otları annem anneanneme içiyor biz çok faydasını gördük. kafana hangi tür otlar takılırsa gir nete hepsinin cevabı var çünkü ibrahim saraçoğlunun kitabı var bızde ve bu bilgilerin hepside nette mevcut ayriyetten şalgam suyuda cok iyi geliyor. her tür hastalığa faydalı ayrıca tansiyonu olan sabah ve aksam 1 çay bardağı içmesi gerekiyor tansiyonu olmayan istediği kadar içebilir kitapta yazan böyle yani çörek otuda çok yemeklerin içindede yiyebilirsiniz .. tekrardan geçmiş olsun…

 58. beyhan kardeşim aslan pencesinin cok faydasını görursun devam etmelisin bence bu konular hakkında yoqunlukla kitap okuduqumdan dolayı aşırı olmasada bilgi sahıbıyım açıkcası dert başa gelince herşey öğrenılıyormus en kısa sürede iyileşmen dileğiyle gecmiş olsunn…

 59. ben testere dişli aslan pençesini 15 gün oldu kullanıyorum her gün 1 bardak içiyorum ama sonuş sıfır 2 aydır adet olmuyorum bende işe yaramadı şimdi düz yapraklısına başlıycam umarım oda pos cıkmaz

 60. ben bugün aldım çoban çantasıyla beraber kullanıcam ama ayrı demliycem uygunmudur bilmiyorum öneride bulunursanız minnettar kalıcam benim sağ ve sol boşluklarımda çok ağrılarım oluyor ayrıoca saframda taş var ameliyat olmak istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 61. Arkadaşlar hormon haplarını kullanmayın.Migreni dahada çok artırıyor.Migrene daha çok biberiye ve aslanpençesini öneririm size.

 62. tiriodu olanlara nasılki benimki cok calışan inşallah iyi gelir bende yarın kullanmaya başlıycam

 63. testere dişli aslan pençesini bugün aldım 3 aydır adet olmuyorum faydası olurmu

 64. bende de testesteron normalin üstünde çıktı tüylenme sorunum var bundan kaynaklanıyo diye düşünüyorum.hocamız iyi gelceğini söyledi umarım faydasını görürüm…bu sorundan muzdarip olup faydasını gören arkadaşlar varsa yazarlarsa çok memnun olurum

 65. bende kullanmaya başıyacagım

 66. Aslan pençesi gerçekten süper bütün menopoz sıkıntılarımı aldı teşşekürler İBRAHİM SARAÇOĞLU MİNNETTARIM.

 67. benim öle böle deeğil prolaktin hormnonum 2050 çıktı 2 ay tedavi gördüm özel bir hasteneye gitmiştim hamile kalamadım hocamızın testere dişli aslan pençesi kürünü yaptım ve yaptığım ay ( bu ay ) hamile kaldım inana madım 2. testi yaptım tekrar pozitif çıktı şimdi hastaneye gidip kan testine baktırıcam HACAM ,ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN……

 68. aslan pençesii tırtıklıyı daha bugun aldım eger net sonuç alırsam kesinlikle yazacagım ben pco hastasıyım hemde testostoronum çok yüksek ve bebek sahibi olamıyorum inş allah yardım eder:(

 69. bende bu kürü uyguladım allahın mucizesi gibi bişey doktor bana erken menepoz demişti internetten araştırdım ve aslanpençesi kürünü uyguladım 10 günde etkş etti 64 olan fsh değerim 4 düştü halada kullanıyorum ibrahim saraçoğlunun böyle bişeyi bizlerle paylaştığı için çok teşekkür ediyorum allah razı olsun ondan …

 70. damla, ayni sorum bende de var.. PCOS yuzunden asiri killanma oluyor. Lazer tedavisinden bile sonuc alamadim. Morelim cok bozuk..
  Sen kullaninca iyi geldimi tuylenmeye karsi..

  Birde arkadaslar benim adetim 45 gunde bir geliordu. Ben Maca kullandim 1 ay boyunca, hemen duzeldi. Simdi 28 gunde geldi adetim.

 71. adettim düzensiz oluyor daha denemedim inşallah iyi gelir.bu arada boy kısalığına iyi gelen bir bitki var mıdır?bileniniz varsa söylesin lütfen…..

 72. ben iki gündür aslan pençesi otunu kullanıyorum hemen adet oldumtestere dişli olanını kullanıyorum

 73. Arkadaşlar gazetede migrene iyi geliyor diye bir köşe vardı fakat burda hiç bahsetmiyor .Aslan pençesi migren için faydalımı bir bilgi cerin,yardımlarınız için şimdiden tşkkrlr.

 74. çok işi yarıyor

 75. Şuan 45 yaşındayım 2 yıl evvel adet görmemeye başlamıştım menopoz başlangıcı sanmıştım.bütün belırtılerı vardı,testere dişlisinı kulanmıştım düzlmıştı.2 yıl çok düzünlı geçtı yine bu ay adet görmedım şimdı gidip düz yapraklıyı alacağim.faydasını görürsem mutlaka yazacağim burdan.

 76. Hamilelikte kullanılıyormu acillll

 77. Hamileliğin ilk 3 ayından sonra kullanman lazim

 78. Arkadaslar bende lenf bezlerinde büyüme oldu enfeksiyondan dolayı cok sükür kötü bisey yok lenf icin kullanan varsa yazabilirmi acaba bende kullanmaya yeni baslayacağım

 79. Bende kulaniyorum alti gun oldu umarim.bende adet olurum arkadaslar 12 sene oldu evliyim erken menopoz dedi doktorlar çocuğum olmucani soyluyor allah izniyle inşalah bu bitki sayasinde bende anne olurum ?

 80. Tek kelimeyle mükemmel bir bitki tüm menepoz sıkıntılı vede adet düzensizliği gitti süüüpeeer

 81. Tek kelimeyle mükemmel bir bitki tüm menepoz sıkıntılı vede adet düzensizliği gitti süüüpeeer

 82. Meltemcim aynı problem bende de var lenf nodülü çıktı engeksiyondan dolayı testlerde. Bu problem için kullanan varsa yazabilir mi etkisini gören var mı

 83. Benimde 22 gün gece adet olmayalım bende yeni başladım benimde fsh değerim yüksek erken menopoz var inşallah faydası olur