İbrahim Saraçoğlu Avakadonun Faydaları Nelerdir?

Trt1 ekranlarında yayınlanan Esra Ceyhanla Hayat programının konuğu Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu idi.  İbrahim Saraçoğlu avakadonun faydalarından bahsetti.
Kemoterapi ve Radyoterapi alanlarda meydana gelen demir eksikliğ, halsizlik ve yorgunluğa karşı haftada 3-4 defa avakado tüketilmesi gerektiğini belirten İbrahim Saraçoğlu, kullanımı hakkında da bilgi verdi.

Sert olarak alınan avakadonun gazete kağıdı yada kese kağıdına sarılıp 3-4 gün bekletilmesi halinde şeftali kıvamına geldiğini belirten Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, avakadonun ince kabuğunu soyulup, çatalla ezilmesi gerektiğini söylüyor. Üzerine limon sıkıp yemek gerekiyor.

Avakado yaprağının kurutulmuş halinden yapılan çayı, böbrek taşı ağrısı çekenler için ağrı kesici ve böbrek taşı düşürücü etkiye sahip. Bu kürün tarifini okumak için tıklayınız: İbrahim Saraçoğlu avakado yaprağı kürü

( 6 Bugün 1 defa okundu)
Latest Comments
 1. nur

  avakado kilo yaparmi lutfen cvp

 2. nur

  sitenizi cok begeniyorum tesekkurler

 3. Anonim

  kolestorülü düşüren bitkiler nelerdir

 4. ayse

  uykusuzluk icin ne yapmali

 5. sultan

  kan dolasimini hizlandirmk icin hangi bitkiyi kullanmaliyiz

 6. AYSEN TUNGER

  BU YAZİLARİN CEVABİNİ NASİL ALACAGİZ?NOROPATİYE HANGİ BİTKİ İYİ GELMEKTEDİR?LUTFEN CEVAP..

 7. sevda

  merhabalar 22 ekim 2010 tarihinde seda hanımın sabah programında
  avakado yaprağı hakkında güzel bilgiler verdiniz.
  benimde böbreğinde kum var ve bu kürü uygulamak istiyorum ancak
  başka bir sitede bu yaprağın kalbi büyüttüğü ve kalp krizine neden olabileceği yazıyordu. bunun gerçek yaşanılmış bir olay olduğu ve doktor raporuyla öğrendikleri siteye bilgi olarak aktarılmıştı. çok endişhe verici bu gerçek olabilir mi?
  lütfen yardımcı olabilir misiniz?*
  teşekkürler

 8. arslan ışık

  hocam avakado kurutulmuş yaprağını 4 yaşındaki böbrek taşı olan çocuğuma kullana bilirmiyim acil cevabınıza ihtiyacım var iki böbreğindede taş var ve çok sancı çekiyor her ay sancı çekmesine dayanamıyorum lütfen acil cevap bekliyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.