Kategoriler
İbrahim Saraçoğlu Bel Fıtığı Kürü Tarifi (Kırkkilit Otu- Ardıç Yağı)

İbrahim Saraçoğlu Bel Fıtığı Kürü Tarifi (Kırkkilit Otu- Ardıç Yağı)

İbrahim Saraçoğlu bel fıtığı rahatsızlıkları için bir kaç farklı bel fıtığı kürü öneriyor. Bel fıtığı için İbrahim Saraçoğlunun tavsiye ettiği şifalı bitkiler ve bel fıtığının bitkisel tedavi yöntemlerinden bahsetmek istiyoruz. Bel fıtığı olanlar için konunun uzmanından doğal tarifler vereceğiz. Kür için kırkkilit otu ve ardıç yağı kullanılıyor.

İbrahim Saraçoğlu, bel fıtığı ile beslenme kültürü arasında bir bağ olduğunu söylüyor. Özellikle sera ürünlerinden ihtiyacımız olan maddeleri yeterince alamadığımızı söyleyen Saraçoğlu, herşeyi mevsiminde tüketmeyi tavsiye ediyor.

Belin fileye benzeyen dokusunun ana malzemesi olan silikatlar, doğada kırkkilit otunda bulunmaktadır.


İbrahim Saraçoğlu Bel Fıtığı Kürü Tarifi

İbrahim Saraçoğlu, bir televizyon programında bel fıtığı için faydalı bitkilerden bahsetti. İbrahim Saraçoğlu, bel fıtığı olanların %95’inde etkili olan bitki küründen bahsetti. İşte Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiye ettiği bel fıtığı kürü:

Bel fıtığı Kürü 1. Gün: Kırkkilit Otu

Bir buçuk- iki tutam kırkkilit bitkisinden ( bitkinin diğer adı ise atkuyruğu) bir su bardağı suyun içerisine atılır. Beş dakika kaynatılır. Ilıdıktan sonra süzülür. Yoğurt kasesi gibi bir kaseye konulur. Kürün uygulanışı ise şu şekilde: Bir kişinin bu işlemi yapması gerekiyor, kısaca yanınızda birisi olsun. Yatağa uzanılır. Ilımış kırkkilit bitkisi suyuna beş parmak ucu daldırılır, sudan çıkartılıp boyundan kuyruk sokumuna kadar ovulur. Fazla bastırmadan sürülecek. Bu işlem 15-20 defa el suya sokulup, tekrar ıslatılarak tekrarlanacak.

Bel fıtığı Kürü 2. Gün: Ardıç Yağı

İbrahim Saraçoğlu Bel Fıtığı Kürünün ikinci gününde ardıç yağı kullanılıyor. İki defa ardıç yağını boyundan kuyruk sokumuna kadar sürmeniz yeterlidir.

Kullanacağınız ardıç yağının hakiki olmasına özen gösterin. Kılkkilit otunun en kalitelisi de orman kenarında yetişenlerdir.

Bel Fıtığı Kürü Kaç Gün Uygulanmalı?

İbrahim Saraçoğlu, tedaviye bir ay devam edilmesini öneriyor. İkinci, üçüncü günden itibaren faydasını hissedeceğinizi söylüyor.


YORUMLAR