Genel

İbrahim Saraçoğlu Göz Tansiyonu İçin Bitkisel Çözüm Domates Suyu Kürü

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Göz Tansiyonu İçin Bitkisel Çözüm olarak Domates Suyu Kürü tavsiye ediyor. Glokom göz tansiyonu yükselmesi hastalığı tedavisi için şifalı bitki arayanlar için domates suyu kürü yapılışı… Göz tansiyonu glokom nedir?<!–adsense–>

Glokom Göz Tansiyonu nedir? Ne demektir?

Özellikle kırklı yaşlardan sonra ortaya çıkan ve sinsice ilerleyerek hiçbir belirti vermeyen göz tansiyonu yükselmesi, yani GLOKOM ani körlüğe neden olabilen bir hastalıktır.

Glokom, optik sinirin, yani görüntüleri gözden beyine taşıyan sinirin bir hastalığıdır. Optik sinir, çok sayıda sinir lifinin bir araya gelmesi ile oluşur. Optik sinir liflerinde hasar olduğu zaman, görme alanında kör noktalar oluşur. Bu kör noktalar genellikle erken teşhis edilemez. Optik sinirin büyük kısmı hasar gördüğünde konulan teşhis ise çok geçtir. Optik sinirin tamamı hasar gördüğünde ise, körlük meydana gelir.

Glokomdan meydana gelebilecek optik sinir hasarı ve körlüğün önlenebilmesi için, glokomun erken teşhis ve tedavisi kritik rol oynar. Erken tedavi ile glokom kaynaklı görme kaybı önlenebilir.

Glokom sebepleri: Göz tansiyonu neden olur?

Gözün ön kısmını dolduran, aköz humor adı verilen şeffaf bir sıvı vardır. Göz içindeki basıncı sağlıklı bir seviyede tutmak için, sabit hızda göz içi sıvısı üretilirken, aynı miktarda sıvı gözü terk eder. Aköz humor, mikroskopik bir kanal sistemi ile gözden ayrılır. (Bu sıvının, gözün dış yüzeyindeki gözyaşı ile ilgisi yoktur.)

Göz kapalı bir sistem olduğu için, bu mikroskopik kanal sistemi (drenaj açısı da denir) tıkandığı zaman, fazla sıvı miktarı göz dışına çıkamaz ve göz içindeki sıvı basıncı artarak optik sinire baskı oluşturur ve zarar verir.

Göz tansiyonu tedavisi için İbrahim Saraçoğlu Domates Suyu Kürü

Göz tansiyonu sorunu olanlar için İbrahim Saraçoğlu domates suyu içmelerini öneriyor:

Göz tansiyonu şikayeti olanlara taze sıkılmış domates suyunu önermekteyim. Bir ay boyunca, günde bir bardak içeceğiniz taze sıkılmış domates suyu göz tansiyonunuzun düşürülmesinde etki olabilecektir. Bu amaçla kullanacağınız domatesin HORMONSUZ olması ve EBTER olmaması şartı vardır. Domates suyunun bu amaçla en uygun olan içme zamanı öğle yemeğinden bir saat öncedir.

Bu kürü, özellikle makula dejenerasyonu şikayeti olanlara da öneririm. Domates kürünü uygulayan orta yaş ve yukarı yaş grubundakiler görmelerindeki güçlenmeyi belirgin bir şekilde fark edebileceklerdir.

İbrahim Saraçoğlu şifalı bitkiler ve bitkisel kürler konulu yazıları için tıklayın

Göz tansiyonu konulu tüm yazılarımız için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir