Genel

İbrahim Saraçoğlu Maydanoz Kürü Maydonozun Faydaları

İbrahim Saraçoğlu Maydanoz Kürü nasıl yapılır? Maydonozun Faydaları nelerdir? Maydonoz kürü ile ruh sağlığı, cilt güzelliği, karaciğer temizliği, arınma… Maydonoz kürü ne işe yarar? Maydonoz kürünün yararları nelerdir? <!–adsense–>

Maydanozun faydaları nelerdir?

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, karaciğer dostu olan maydanozun hem ruh sağlığı hem de cilt güzelliği üzerinde çok fazla olumlu etkileri olduğunu, hatta gençleştirici özelliğinin de bulunduğunu belirtiyor.
Maydanoz kürü ve Faydaları

Maydanozun karaciğer metabolizması üzerine etkileri nelerdir?
Maydanoz kürü, karaciğeri arındırarak karaciğerin daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Sağlıksız çalışan bir karaciğer zamanla bütün organlarımızı olumsuz etkilediği gibi aynı zamanda da cildimizin de canlılığını, tazeliğini ve güzelliğini de olumsuz etkiler.
Maydanoz kürünün Ruh sağlığı üzerine etkileri nelerdir?
Günümüzde ruhsal sıkıntı, anksiyete ve depresyon insanlarda artan bir şekilde görülmeye başlamıştır. Korku duygusunun (anksiyete) oluşumunda önemli rolü olan faktörlerden bir tanesi CR (Corticotropin Relaeasing) hormonu beynimizin, değişik bölgelerindeki sinir hücreleri tarafından salgılanan bir hormondur. CR-Hormonu’nun ilgili reseptörlerinin kontrol edilmesinde maydanozun bazı etkin maddeleri önemli rol oynayabilmektedir.
Maydanoz kürü ile birlikte  başka bitkiler de kullanıyor musunuz?
Maydanozun bu işlevinde, ıspanak ve terenin destekleyici özelliğine ihtiyaç vardır. Merkezi sinir sisteminde, noradrenalin ve seretonin azlığı, depresyona neden olabilmektedir. Seretonin hormonunun fazlalığı da panik atağı tetikleyen bir durumdur. Bu nedenle sağlıklı bedensel ve ruhsal bir yaşam için hormonların dengeli çalışması çok önemlidir.
Ispanak maydanoz tere kürü
Bu kürü uygulamaya başladıktan sonra yavaş yavaş çevre ile iletişime daha kolay başlama, düşüncelerdeki sakinlik ve rahatlık kendisini göstermeye başlar, isteksizlik, sersemlik ve anksiyete de giderek azalma başlar. Yan etkisi yoktur, kan spekturumunu da olumsuz etkilemez. Fiziksel performansta düşüş, konsantrasyonda azalma, sersemlik, sabah kalkıldığında uyuşukluk, aşımı kullanımdan dolayı toksisite, bağımlılık ve kürü bırakamama gibi korkutu yan etkiler söz konusu değildir.
Maydanoz kürünün, Hepatit B hastalarına faydaları nelerdir?
Hepatit B hastalarının zaman zaman yapacakları maydanoz kürü, bağışıklık sistemlerini bu virüse karşı spesifik olarak güçlendirir. Maydanoz kürü Hepatit B virüsünün aktivite olmasını yani faaliyete geçmesini büyük ölçüde engelleme özelliğine sahiptir. Ancak, gerek Hepatit B ve gerekse de Hepatit C’ye karşı lavantanın yerini hiçbir bitki dolduramaz. ( Hepatit B ve C hastaları için İbrahim Saraçoğlu Lavanta Kürü)

Maydanoz Kürü Tansiyonu ve kolesterolü de düşürür
Mantara karşı bol tüketin: Hekiminiz size mantar ilacı vermiş ise bu süre zarfında maydanoz tüketimine ağırlık veriniz. Bunlardan en önemlileri oxpeucedanin, p-cymene ve psoralendir.
* Tansiyonu düşürür.
* Kötü kolesterolü düşürür.
* İdrar söktürür: Maydanozun idrar söktücü özelliği oldukça güçlüdür. Bu vücuttan fazla su ve tuz atılması demektir. Eğer öğünlerinizde bol bol taze maydanoz tüketme alışkanlığınız varsa, bu alışkanlığınızda ölçülü olmanız gerekir. Çünkü vücudun su ve tuz dengesini olumsuz etkilemektedir.

Çeşitki hastalıklar için maydanoz kürü tarifleri değişiklik gösteriyor. Aşağıdaki linklere tıklayarak mandanoz kürü nasıl yapılır sorularınızın cevabını bulabilirsiniz:

Depresyon ve Korku için: Ispanak Maydonoz Kürü ve Ispanak Tere Kürü

Hepatit B hastaları için Maydanoz Kürü

Vücudu arındırmak için Maydanoz Kürü

İbrahim SARAÇOĞLU tavsiyeleri ve tüm sağlık önerileri için tıklayın

MAYDANOZ KÜRÜ hakkındaki tüm yazılar için Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir