Genel

İBRAHİM SARAÇOĞLU Sigara Bırakmak İçin Bitkisel Çözüm

Prof. Dr.İBRAHİM SARAÇOĞLU tarafından tavsiye edilen Sigarayı Bırakmak İçin Bitkisel Çözümler… Sigara nasıl bırakılır? Sigarayı nasıl bırakabilirim? Sigara bırakma yolları arayanlar için sigarayı bırakma kürü… Karabaş otu bitkisi ve “Leontice leontopetalum” bitkisi ile sigarayı bırakmak mümkün… <!–adsense–>Sigarayı nasıl bırakırım?

Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu sigara bıraktırma kürü için “Leontice leontopetalum” bitkisinin doğru türünün saplarını öneriyor. Sigarayı bırakma kürü için size lazım olan kibrit çöpü uzunluğunda kesilmiş 50 adet bitki saplarıdır. Canınız her sigara istediğinde, bitki çöplerinden bir tanesi ağıza alınarak ucundan 2-3 kırılarak çiğnenir. Çiğnemeye başladıktan sonra sigaraya olan içme isteği yok olur. Çiğnediğiniz 2-3 cm uzunluğundaki çöpü tükürebilir veya yutabilirsiniz. Her sigara içme isteği geldiğinde aynı şekilde çöpten 2-3 cm çiğnenerek sigarayı bırakma kürüne devam edilir.

Sigaradan kurtulmak istiyorum diyenler için ikinci bir öneri ise karabaş biktisidir.

Karabaş bitkisi ve sigara bıraktırma kürü nasıl yapılır?
Karabaş bitkisi aktarlardan temin edilebilir. Raf ömrünün bir yılı geçmemiş olmasına dikkat etmek gerekir.

Sigara bırakma kürü Kullanma şekli:
Kaynamakta olan bir su bardağı suya bir tatlı kaşığı dolusu ufalanmış karabaş bitkisinden ilave edilir ve dört dakika hafif ateşte kaynatılır. Daha sonra ılımaya bırakılır. Ilıdıktan sonra süzülür. Her sigara içme ihtiyacında bir kere gargara yapılır (ağız çalkalanır). Yutulursa da bir mahsuru yoktur. Sigara içme isteği hemen yok olur. Her sigara içme isteğinde gargara veya ağız çalkalanır. Bu şekilde hazırlanmış olan karabaş çayı, 24 saat boyunca bozulmadan durabilir. Her 24 saatte taze hazırlanması gerekir.

Eğer dışarda iseniz, ve sigara içme ihtiyacı duyduğunuzda karabaş bitkisinin sapından bir adet kibrit çöpü boyunda ağıza alınır ve çiğnenir. Çiğnenmeye başlar başlamaz sigara içme isteği ortadan kalkar. Çiğnenmiş saplarının yutulmasında bir sakınca yoktur.

Sigara nasıl bırakılır hakkındaki tüm tavisyeler için tıklayın

İbrahim Saraçoğlu’nun tüm tavsiyeleri için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir