Kategoriler
İkizler Birbirlerini Anne Karnında Sevmeye Başlıyor

İkizler Birbirlerini Anne Karnında Sevmeye Başlıyor

İkiz bebeklerin birbirlerine olan duyguları ile ilgili komik hikayeler yazılır; anne karnında iken kurdukları diyaloglar canlandırılmaya çalışılır konuşmalarla. Ancak bu güne kadar, ikizlerin anne karnındaki tutumları ile ilgili, elle tutulur, gözle görülür bir kanıt oluşturulmamıştı. Ancak artık elimizde böyle bir kanıtın var olduğunu görüyoruz.
Bir grup bilim adamı, yapmış oldukları araştırmalar çerçevesinde, ikiz bebeklerin, anne rahminde, daha henüz 14 haftalık bile değilken, birbirleri ile kurdukları sosyal iletişimi fotoğrafladı. Henüz elleri ve bacakları gelişmeyen bebeklerin, birbirlerine olan nazik dokunuşları, ikizlerin birbirleri ile olan iletişimlerinin, anne karnında başladığını gözler önüne serer nitelikte idi fotoğrafta.
Bu araştırma çerçevesinde, bebeklerin birbirlerine olan nazik dokunuşlarının, insanların, daha ane karnında iken sosyalliğe programlandıklarını gösterdiğini belirten bilim adamları, bu fotoğraflar ve araştırmalar çerçevesinde, anne karnındaki bebeklerin, otizm ve gelişim bozuklukları ile ilgili bir ön bilgi sağlayabileceğini ve araştırmanın daha geniş bir perspektifte ele alınacağını açıklamaları ise oldukça dikkat çekici


YORUMLAR