Genel

İş stresi ve çözümü

İşlerin yoğunluğundan kendinizi bitmiş ve yorgun olarak görüyor, kendinizi baskı altında hissediyor, yaptığınız işin sizin becerinizle ve bilginizle alakası olmadığını düşünüyorsanız sizi de iş stresi almış demektir.
Özellikle çalışmış olduğumuz kriz döneminde personel eksikliğinden kaynaklanan birden fazla iş yapmamız bıkkınlığa sebep olacaktır. <!–adsense–> İş yerinden ve işimizden sıkılma mutsuz olmamıza kendimizi işe yeterince veremeyip sonuç alamamaya ve performans düşüklüğüne yol açacaktır. Performans düşüklüğü iş yerinde kariyer kaybına ev hayatımızda ise unutkan tartışmaya meyilli olaylara olduğundan büyük tepki veren kısacası sağlık durumu bozuk bir birey olmamızı sağlayacaktır.
Sosyal ortam ve olaylarla ilişki bağlarını kopartmamış spor yapan dengeli beslenen ve zaman yönetiminde başarılı insanlar iş stresini çabuk geçiştirebilen insanlardır.
İş stresi ile başa çıkabilmeniz için olaylara ve hedeflere hayır demesini bilen gerçek hedeflerle odaklanmış, insanlarla ilişkileriniz iyi olması gerekir.
İlerlemiş stres durumlarında bir uzmana danışmak ve destek almak gerekir.
Personele düşen vazifeler kadar iş yerine ve yöneticilerden de bazı görevler düşer. Dürüst ve adil bir yönetim, personeli destekleyen onlara güven veren yönetim anlayışı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir