Genel

Kadın ve Erkek olmak

Yalnızlık çok zor özellikle kalabalık bir aile ortamında yaşamaya alışmış insanlar için. Bir kadının hayatını bir erkekle paylaşması kadar güzel bir olgu olamaz. Düşünün ki sabah kalktığınızda yanınızda hayatınızı paylaştığınız bir insan ve yanağına kondurduğunuz masum bir öpücük. Aksam yatarken sarılıp kokusunu burnunuza çekip rüyaya dalacağınız ,kalktığımızda beraber yapacağınız bir kahvaltı ve bir gün ve yasadığınız bütün günler.
Birbirini tamamlayan çay ve şeker, tencere ve kapak gibi. Şekersiz içilen çay bir parçası olmayan puzzle gibidir. Hayatımızı neden bir parça eksik yaşayalım. Paylaştıkça artan dolup taşan mutluluklarımız neşelerimiz hüzünlerimiz kavgalarımız olmasın.
El ele omuz omuza çekilen halaylar gibi. Coşkusu gören insanlar için örnek olmalı sürüklemeli insanları peşinden.
Kadın ve erkek olmak ne güzel. Ne güzel beraber olabilmek ve bunu yansıtabilmek. Zıt kutuplu mıknatısların birbirini çekmesi gibi. Doğanın dengesi değil midir? Dengeyi yaşayan, yaşadıklarımızı arkadan gelecek nesillere bırakacak olan bireyleriz bizler. Güzel olgular ve anılar bırakmayı görev olarak benimsemeli bence güzelliklerle anılan.
Kadın ve erkek anatomileri tamamen farklıdır, farklı oldukları bilinci oturmuş birbirlerini oldukları gibi kabul eden değiştirmeye çalışmayan eşler olmalıyız mutlu olabilmek için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir