Kategoriler
KETEN TOHUMU YAĞI nedir? KETEN TOHUMU YAĞInın Faydaları

KETEN TOHUMU YAĞI nedir? KETEN TOHUMU YAĞInın Faydaları

KETEN TOHUMU YAĞI nedir? KETEN TOHUMU YAĞInın Faydaları… KETEN TOHUMU YAĞI neye yarar? Keten tohumu yağı ile zayıflama, doğal ve bitkisel zayıflamak için keten tohumu yağı yararları ve özellikleri nelerdir?

Keten tohumu yağı, bitkisel östrojen olan lignanların en zengin kaynağıdır.  Keten tohumu yağı içerdiği alfa-linolenik asit (N-3 yağ asitlerinin en önemli üyesi) açısından besinlerin en zenginidir. Keten tohumu yağı; kalp hastalıklarına karşı koruyucu, yüksek kolesterol, trigliserid ve tansiyonu düşürücü etkiye sahiptir. Keten tohumu yağı sayesinde pek çok hastalıktan uzak durmak mümkündür. Keten tohumu yağı, çeşitli kronik hastalıkların tedavisinde, özellikle de kalp rahatsızlıklarının önlenmesinde ve hormona bağlı kanserlerden korunmada faydalıdır. Sağlıklı ve doğal zayıflamak için, keten tohumu yağı normal diyetin parçası olarak gıda maddelerine katılarak rahatlıkla kullanılabilir.

Keten tohumun faydaları, kullanım şekli ve keten tohumu hakkında tüm yazılar için tıklayınetiketler:
4.277 defa okundu

YORUMLAR

1 Yorum Yapılmış

  1. keten tohumu yağı safra kesesi taşı olanlara hergün bir tatlı kaşığı içsin demiştiniz ama faydalarının yazdığı kısımda böyle yazmıyo annemin safrakesesi taşı var 1,5 santimmiş aldırmayı düşünüyo sizce ne yapması gerekiyor