Genel

Kilo Vermek İçin Bunlardan Faydalanın

Kilo vermek adına neler yapılır; ne kararlar verilir; ve ertesi gün hemen ertelenir… Siz eğer kilo vermek istiyorsanız, bunun basit yollarını bilmeniz gerekmektedir. Her şeyden önce, kilo vermek istediğinizi bilmelisiniz. Ve bildiğiniz bu kilo verme isteğini, sürekli olarak görmelisiniz. Evinizin her tarafına kilo vermeyi istediğinizi belirten notlar yazın gerekiyorsa; ama kilo vermek istediğiniz halinizi sürekli görün.
Kilo vermek istiyor; ve buna motive olmaya çalışıyorsanız; evinizin belirli bölgelerine, zayıf olduğunuz zamanlarda, çok alımlı ve güzel göründüğünüz zamanlar çekildiğiniz fotoğraflardan asın. Zayıf halinizin güzelliği sürekli gözünüzün önünde oldukça, siz de sürekli olarak o zamanki halinize dönmek isteyeceksiniz; ve doğal olarak, kilo vermek adına daha çok motive olabileceksiniz.
Kilo vermek için sizi motive edebilecek başka bir şey de, jean pantolonlarınızdır. Kilo aldığınızı ya da verdiğinizi hemen onlardan anlayabilirsiniz. Hemen dar; ya da bol gelmeye başlarlar. Bu nedenle jean pantolonlarınızı, kilo alıp almadığınızı anlamayı test etmek amacı ile kullanabilirsiniz. Jeanlarınız dar geldiğinde, ya hemen spora başlarsınız, ya da yemeklerinizi bir miktar azaltırsınız.
Jeanlarınızı, daha az yemek yemek amacıyla da kullanabilirsiniz. Mutfağınıza asacağınız bir dar jean, bir şeyler yemek istediğinizde sürekli sizin gözünüzün önünde durursa, siz de bu dar jeanı gördükçe, daha az yemek yeme isteği ile kendinizi frenleyebilmenin rahatlığını yaşayabilirsiniz. Aksi takdirde, sürekli gözünüzün önünde bir model olmazsa, ya daha fazla yer ya da spor yapmazsınız.
Buzdolabınızda abur cubur adına gördüğünüz; ve yeme isteği ile dolduğunuz tatlı ve pastaların üzerine: ”bunu yersem KİLO ALIRIM” yazabilirsiniz. Bu sayede, bu notları, dolaptan bir şeyler almak istediğinizde görür; ve kilo almamak için de, yemekten vazgeçebilirsiniz.
Sizi çok şişman gösteren bir fotoğrafınızdan da, kilo vermek adına yardım alabilirsiniz. Aynaya her baktığınızda gördüğünüz sizi, size hatırlatabilecek bir fotoğrafınız ile, sürekli olarak, kilo vermeniz gerektiğini düşünebilir; ve bu şekilde gereken aktivitelerde bulunabilirsiniz. O halde, çok kilolu olduğunuz bir fotoğrafınızı mutlaka en çok göreceğiniz yerlerden birine asmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir