Genel

Kilovermek İsteyenler Dikkat

Hızlı kilo vermek tehlikeli olabilir. Diyetinize başlamadan önce tartılın ve kilo vereceğinize zihinsel olarak inanın. Doğru psikoloji ve doğru düşünce ile yola çıkmalısınız. Kararlı iseniz basarı gösterebilirsiniz. İnanmadığınız bir diyet te sonuç almanız mümkün değildir. Zihinsel ve bedenen hazır olduğunuz anda diyetinize başlayabilirsiniz.
İlk vazgeçilmeziniz kahvaltı olsun. Unutmamanız gereken diğer ana öğünler öğle ve aksam. Ana öğünlerin arasında ara öğünlerde mutlaka açlığınızı bastıracak meyve ve sebze ağırlıklı yiyecekler atıştırmalısınız. Almış olduğunuz ara öğünlerle kendinizi ana öğünlere hazırlayacaksınız ve açlığınızı bastırdığınız için daha az yemek yiyeceksiniz. Açlığınızı bastırmak istediğiniz ara öğünlerde abur cuburlar dan kaçınmalısınız.
Yemek tüketiminizde kalori değerleri düşük ürünler tercih etmelisiniz. Ulaşabileceğiniz her yerde sebze ve meyveler koyabilir ve bunları tüketebilirsiniz. Bol bol su içebilirsiniz.
Çay ve kahve gibi tüketmiş olduğunuz içeceklerinizde kullanmış olduğunuz seker ürünlerini bir anda kesmek yerine miktarını düşürebilirsiniz.
Sizin yemek isteğinizi artıracak bütün etkenlerden uzak durun. Kendinizi oyalayacak uğraşılar bulun ve uygulayın.
Bütün bu yemek alışkanlıklarının yanına sabah ve aksam küçük egzersizler ekleyebilirsiniz. Dans edin, oynayın, halay çekin hayatınızda hep hareket olsun. Yapacağınız küçük yürüyüşler ve hareketler daima zayıf kalmanızı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir