Genel

Manipülasyon Dolu Bir Hayata Var mısınız Yok musunuz

Pek çok insan ilişkisini yaşarken, karşı cins tarafından manipüle edildiğini düşünmektedir. Oysa ki durum bundan biraz daha farklı olabilir… Biliyor musunuz: karşı taraf da sizin için aynı şeyi yaptığınızı düşünebilir; yani belki sizin manipülatör olduğunu düşünüyordur sevgiliniz de, ne dersiniz, olabilir mi? Manipülasyon olarak değerlendirilen şey, kişinin karşı taraf tarafından yönetilmesinin düşünülmesi olarak adlandırılabilmektedir.
Birlikte olduğunuz kişinin size çok rahat yapan söylediğini, sorularınıza kaçamak cevaplar verdiğini, kendisini kurban olarak gördüğünü söylediğini, sizi ikna edebilmek için çok mantıklı konuşmalar yaptığını, her konuda öncelik hakkının kendisine ait olduğunu düşündüğünüz… Ve bu gibi durumlara benzer şeyler hissettiğiniz çok oldu mu? Yoksa bu anlattıklarımızın hepsi sizin sevgilinize uyuyor mu?
Peki bu durum için ne yaptınız? Ne yapmayı düşünüyorsunuz? Uzaktan bakan herhangi birisi sizin ayrılabileceğinizin kararını çok kolay verebilir ancak, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Ufukta ayrılık sizin için de var gibi görünüyor mu? Yoksa ona çok alıştınız ve ayrılığı aklınızın ucundan geçiremiyor musunuz? Bunun kararını sizden daha iyi hiç kimsenin veremeyeceğini bilmelisiniz. Ayrılmak istemiyorsanız, tüm bu zorluklara göğüs gerebileceğinizi düşünüyorsanız; mutlaka kendinize göre bildiğiniz bir şey vardır… Hatta kim bilir; belki de bir manipülatör tarafından manipüle edilmeye çok alışmışsınızdır; ve mutlaka onun manipülasyonlarının hayatınızda olması gerektiğini düşünüyorsunuzdur.
O halde öncelikle şunu düşünmelisiniz: siz bu halinizden memnun musunuz? Onunla birlikteyken, onsuz olacağınızdan daha mı mutlusunuz? Peki en önemlisi: sizin ÖZ SAYGI’nız bu durum hakkında ne diyor? Artık bu kararı çok daha kolay verebileceğinizi düşünüyoruz. Manipülasyon dolu bir hayata var mısınız yok musunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir