Misafir Geldiğinde Eşyalarınızı Çoğaltın

Günümüzün yaşam şartlarında, ister istemez, hayatımızı kolaylaştıracak evler; ve bu doğrultuda eşyalar kullanıyoruz. Bu ev ve eşyalar ise, genellikle pratik; ya da küçük oluyor. Eşimiz, biz; ve çocuklarımız için yeterli geliyor da bir misafirimiz geleceğinde, ne yapıp edip de sığdırsak diye düşünüp duruyoruz. Bu durumda nasıl bir davranış şekli sergileyebiliriz; ve ne şekilde eşyalar almalıyız evlerimize ki, hem pratik olsun, hem de kullanışlı olsun…
Oturma odalarınızda puf ve tabure kullanabilir, en azından eşyalarınız arasına bunları katabilirsiniz. Bu sayede, bir misafiriniz geldiğinde, ve oturacak yer kalmadığında, bu puf ve taburelerinizi ortaya çıkartabilirsiniz. Bu puf ve taburelerin üzerine tepsiler de koyabilir ve bunları bir çeşit sehpa niyetine de kullanabilirsiniz.
Salonlarınızda, genişleyen mobilyalar kullanabilirsiniz. Bu mobilyalar arasında zigon sehpalar; ve uzayabilen sehpalar sayılabileceği gibi; uzayıp genişleyen yemek masaları da sayılabilir. Bu mobilyalarınızı, misafiriniz yokken küçültüp, misafiriniz varken de büyütebilirsiniz; ve yer sorununuz ortadan kalkmış olur.
Fazla yer kaplamasını istemediğiniz eşyalarınız varsa, ya da almanız gerekiyor; ancak koyacak odanız yoksa, bu durumda, katlanır tarzda eşyalar almayı düşünün. Katlanabilen sandalyeler, katlanabilen servis sehpaları, katlanabilen mobilyalar… dilerseniz duvarınıza yaslayabileceğiniz, dilerseniz kapı arkasına saklayabileceğiniz; ve eğer isterseniz de duvara asabileceğiniz türden eşyalardır.
Yatılı gelecek olan misafirleriniz olabileceğini düşünüyorsanız, yatak olabilen koltuk takımları alabilirsiniz. Çift kişilik şişme yatakları da katlayıp yerden tasarruf etmeniz mümkündür. Aynı durum tek kişilik şilte yataklar için de söz konusudur.
Bu gibi küçük aydıntılar ile, misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz bir ev haline döndürebilmeniz mümkündür evlerinizi

( 1 Bugün 1 defa okundu)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.