Genel

Mutfağınızın Dekorasyonunu mu Değiştirmek İstiyorsunuz

Evimizin dekorasyonunu değiştirmeyi her gün isteyebiliriz. Ancak dekorasyon değiştirmek hem zor; hem de maliyeti yüksek bir uygulamadır. Bu nedenle, küçük değşikliklerin büyük farklar yaratacağını bilerek değişiklik yapmayı düşünebiliriz. Örneğin mutfak dolabınızı değiştirmek istiyorsunuz; ancak hesaplı olmasını da istiyorsunuz aynı zamanda. Bu durumda neler yapabilirsiniz?
Mutfak dolaplarınızın kapaklarını değiştirebilirsiniz. Değiştirdiğiniz kapaklar, sizin mutfak dolabınızın değiştiği izlenimini verir dışardan bakanlara; çünkü ön yüzey değişik görülmektedir karşıdan bakıldığında. Bu değiştirme işleminde seçmiş olduğunuz kapağın fiyatı uygun olursa; monte işlemini de sizin yaptığınızı düşünecek olursak, oldukça hesaplı bir dekorasyon değişikliği yapmış olacağınızı söyleyebiliriz.
Mutfak dolaplarınızın kapaklarını da yenilemek istemezseniz, dolap kulplarını yenileyebilirsiniz. Belki dolabın değiştiği izlenimi vermeyecektir ama fark edilir bir fark yaratacaktır; ve fiyat olarak da oldukça uygun bir farklılık olur bu durum.
Ancak siz yine de kapakları değiştirmek istemiyor ve mobilyanızın kalitesinden memnunsanız, ahşap boyası ve üzerine de vernik sürerek, dolabınıza farklı bir hava katabilir; mutfak atmosferinizi değiştirebilirsiniz.
Mobilyanızın kalitesinden memnunsanız ve ahşap boya da yapmayı düşünmüyorsanız; çarelerimiz yine tükenmemektedir. Bir ustadan yardım alarak, lake cilası yaptırabilirsiniz mutfak dolaplarınıza. Bu da dekorasyonunuzda değişiklik yaratacaktır.
Mutfak dolabınıza hiç bir şekilde dokunmak istemiyorsanız, ve duvarlarınız boya ise, o zaman, duvar boyalarınızın rengini değiştirebilirsiniz. Eğer duvar boyalarınızın renklerini, mutfağınızın zemini, mutfak dolabı ve perde renginize göre değiştirirseniz, mutfağınızda farklı bir hava esmesini sağlarsınız.
Mutfak tezgahınızı değiştirmek de sizin için bir değişiklik faktörü olabilir.
Eğer mutfağınızın içi geniş ise, zıt renklerin kullanımına da önem verebilirsiniz. Örneğin, mutfak dolabınızın rengi koyu ise, duvar renginin açık olması, mutfağınızın daha hoş görünmesine sebep olabilir.
Beyaz eşyalarınızı da, sticker ya da sprey boyalar ile boyayabilirsiniz; ancak bunu eğer tek başınıza yapamayacağınızı düşünüyorsanız, mutlaka uzman birinden destek almayı tercih etmelisiniz.
Mutfak dekorasyonunuzu değiştirmeden, sadece mutfak tekstilinizde küçük değişiklikler yaparak da mutfağınızın görünümünü değiştirebileceğinizi aklınızdan çıkartmayın. Bu sayede masa örtünüz, perdeniz ya da mutfak dolabı örtüleriniz, mutfağınızın hoş görünmesini sağlayabilir.
Fayanslarınızı ya da karolarınızı da boyamanız mümkündür. Bunun için fayans boyası ve boyaya uygun rulo fırça almanız yeterlidir. Boya işleminden önce fayanslarınızı ılık sabunlu bir bezle silin ve sonrasında boyayı ince bir şekilde uygulayın. Derz aralarını da kalem ile düzeltmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir