Genel

Ne Yöne Dönüp Uyuduğunuz Çok Önemli

Hiç düşündünüzmü, zaman zaman farklı yönlere dönerek uyuruz. Ve bu uyku pozisyonları; ve özellikle de ne tarafa dönerek uyuduğumuz, sağlığımız ve bir takım manyetik olaylar ile isimlendiriliyor.<!–adsense–> Örnek vermek gerekirse, sol tarafına yatanlar, mide sorunlarından şikayetçi; sağ tarafına dönüp uyuyanların ise, kalpleri baskı altında hissi uyandırmakta olabilir.
Elbette ki bu araştırmanın elle tutulur herhangi bir kanıtı henüz bulunmamaktadır; bu nedenle de, ”ben böyle uyuyorum bende bu hastalık mı var” şeklinde bir korkuya kapılmanıza gerek yoktur. Ancak şu da bir gerçek ki, uzmanların bizlerden istedikleri, kendimizi sırt üstü yatmaya alıştırmamızdır. Bu şekilde daha rahat bir uyku uyuyacağımız söylenmektedir.
Uyku yönümüzün sadece sağlığımız ile alakalı değil, manyetik alanlar ile de ilgili araştırmaları bulunmaktadır. Buna da örnek olarak, gördüğümüz ruyalar verilmektedir. Doktorların söyledikleri şey şudur: ”uyandığınızda gördüğünüz ruyayı hatırlamıyorsanız, yataktan çıkmadan önce, farklı yönlere dönün. Ruyayı gördüğünüz tarafa döndüğünüzde, dönük olduğunuz tarafın manyetik etkisi ile, gördüğünüz rüyayı hatırlama olasılığınız çok yüksektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir