Kategoriler
Ömer Coşkun Dolunay Diyeti Nasıl Yapılır?

Ömer Coşkun Dolunay Diyeti Nasıl Yapılır?

Ömer Coşkun, sizler için 21 günlük bir diyet programı tavsiye ediyor. 21 gün süren Dolunay Diyeti, bildiğiniz diyetlerden biraz farklı… Sizşere Dolunay diyetinin yapılışı ve diyet programında uyulması gereken kurallardan bahsetmek istiyoruz.

Ömer Coşkun Dolunay Diyeti Nasıl Yapılır?

Öncelikle 1 adet bal kabağı alınacak, 1 yemek kaşığı kavrulmamış kabukları ile birlikte 3 gün kabak çekirdeği, 1 tatlı kaşığı solucan otu ve çay kaşığının ucu ile sinemaki yenilmelidir. Solucanlardan bu şekilde kurtulup bağırsaklarınızın temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Günde 2 kez sabah ve akşam olmak üzere bodur otlu çay için. Dolunay diyetinin 21 gün boyunca etkili olması için uyulması gereken kurallar vardır.

Dolunay Diyetinin Kuralları

Sık ve azar azar günde 5 defa yemek yemelisiniz. 08:00, 11:00, 17:00 ve 20:00 saatlerini yemek saatleri yapın. 1 er tatlı kaşığı ruşeym, keten tohumunu sabah kahvaltıda tüketin. Yoğurda ya da çorbaya ruşeymi karıştırmadan kullanmanız gerekmektedir. Kesinlikle üç beyaz ve nişastadan uzak durun. Günde sadece 2 gr tuz tüketebilirsiniz. Hiç tüketilmemesi de önerilir.

Meyveden günde 2 porsiyon tüketin. (İncir ve muz dışındaki meyvelerin tümünü yiyebilirsiniz.) Sebzeden günde 3 porsiyon tüketmeniz gerekir. Fast food, cips ve hazır gıdalar diyet süresince yasaktır. Keten tohumu yağı ve zeytinyağı dışında hiçbir yağı kullanmayın. Sirke ve limonu öğünlerde tüketmeye özellikle dikkat edin. Yemeğinizde günde iki öğün balık ya da tavuk bulunmalıdır. Yoğurdu diğer 3 öğünde tüketebilirsiniz. Mayonez, ketçap ve buna benzer soslar kesinlikle 21 gün boyunca yasaktır. Kızartma da kesinlikle tüketilmemelidir.

Haşlama ve buğulama yöntemleri ile yemeklerinizi pişirin. Bol bol  gün boyunca su için. Eğer kilonuz az ise az funda çayı ve yeşil çay da tüketebilirsiniz. Kilonuz 70 ise en az 2,5 litre su içmeniz gerekir. İçmeniz gereken suyu kilonuza göre orantılayabilirsiniz. Son olarak 5. öğünün porsiyonu da diğer porsiyonların yarısı kadar olmalıdır. Koyu renkli tabaklar kullanmalısınız. Hiç 21 gün boyunca tartılmayın ve zayıf resimlerinize bol bol bakın. Evde görebileceğiniz yerlere bu resimleri yerleştirin. 21 gün bittikten sonra tartılın.

Midenizde eğer herhangi bir sorun yoksa 1 bardak ılık suya her sabah 1 çay kaşığı elma sirkesi koyarak için. Midenizde eğer rahatsızlığınız varsa birkaç damla sirke de yeterli olacaktır. 1 kapak funda suyunu her yemekten önce için. Tarçın çubuğunu bitki çaylarının içerisine koyarak için. 1 çay kaşığı ruşeymi yemeklerle birlikte 3 kez tüketin. Sadece zeytinyağı koyarak yemekleri pişirin. Günde mutlaka 2-3 öğün sebze yemeği yiyin. Sudan günde 2,5 litre tüketin. 1,5 litreyi su, diğer kalanını da bitki çayı olarak tüketebilirsiniz. Kahve, siyah çay ve gazlı içecekler diyet boyunca yasaktır.536 defa okundu

YORUMLAR