Genel

Ömer Coşkun Keçi Boynuzunun Faydaları Keçi Boynuzu Yararları

Ömer Coşkun ( Bitki Uzmanı)  Keçi Boynuzunun Faydaları ve  Keçi Boynuzu Yararları hakkında neler diyor? Keçi boynuzu neye yarar? Keçi boynuzu nasıl kullanılır? Keçi boynuzu hangi hastalıklarda etkilidir? Keçi boynuzu kürü nasıl hazırlanır? Ömer Coşkun şifalı bitkiler<!–adsense–>

Keçi Boynuzu Faydaları Nelerdir?

Herbalist bitki uzmanı Ömer Coşkun, keçi boynuzunun faydaları hakkında şunları söylüyor:

Keçi Boynuzunun Faydaları: İshal Kesici

Çocukların ve yetişkinlerin ishallerinin durdurulmasında keçiboynuzu ideal bir destekleyicidir. ( İshal nasıl kesilir? İshal tedavisi konulu tüm yazılar için tıklayın )
Keçi Boynuzu Toksin Atıcı

Keçiboynuzunun içeriğindeki lignin ve pectin miktarları öylesine ilginç bir dengeyle kuruludur ki, mesleği gereği veya çalışma ortamlarından dolayı ağır-metal ya DA radyoaktif madde alımına maruz kalanlara veya ağır sanayi bölgesinde yaşayanlara keçiboynuzu tüketimine önem vermelerini tavsiye ederim. Çünkü, vücuttan ağır-metallerin atılmasında oldukça etkilidir. Televizyonun karşısında bir kaç tane yavaş yavaş tüketeceğiniz keçiboynuzunun keyfini çıkarın. Birkaç zaman sonra vücudunuzda olumlu etkilerini hissetmeye başlayabilirsiniz. ( Toksin atıcı tüm tavsiyeler için tıklayın )

Keçi boynuzu kan şekeri yükseltmez

Eğer, şeker hastası iseniz, hiç çekinmeden günde birkaç tane çiğ olarak keçiboynuzu tüketebilirsiniz. Kan şekeriniz yükselmiyecektir. Çiğ olarak tüketilen harnubun, kan şekerini yükseltemeyeceğini bulduğumda hiç şaşırmadım diyebilirim. Çünkü, bu özelliğinin, içerebileceği bazı etkin maddelerde saklı olduğu şüphesini uzun zamandan beri taşıyordum.

Keçi Boynuzu Kürü Kabızlık için de ideal

Harnup’un, sağlıklı ve dengeli beslenmede çok önemli bir yeri vardır. Çok düşük oranda yağ içermektedir. Düşük kalorilidir. Yenildiği zaman insanı uzun zaman tok tutar. Eskiden beri bilinen olumlu yönleri vardır. İshale karşı mükemmel takviyedir. Kabızlık şikâyeti olanların da tüketmesi gereken bir meyvedir. Belirli bir dönem keçiboynuzu tüketenler, sindirim sistemlerinin nasıl harekete geçtiğini ve kabızlık problemlerinin de yavaş yavaş ve düzenli bir şekilde nasıl ortadan kalktığını hayretle görebileceklerdir. Kısaca, hem ishal hem de kabızlık şikâyetlerine karşı kullanılır. Dengeli ve sağlıklı beslenmenin bilincinde olan bir çok bilim adamı tanıyorum ve bu kişiler çikolata, kek veya kremalı pasta yerine harnup’u tercih etmektedirler.

Keçi Boynuzu Faydası: Nefes darlığı ve Guatr

Keçiboynuzunun en özelliği nefes darlığına karşı oldukça etkili olmasıdır. Keçiboynuzunun nefes darlığına karşı etkili olan etkin maddesi hemen hemen başka hiçbir bitkide bulunmamaktadır. Bu etkin madde aynı zamanda bazı alerjik astım rahatsızlıklarında öylesine etkilidirki, kullanmaya başladıktan hemen sonra sonuç almak mümkün olabilmektedir. Ayrıca alerjinin neden olduğu nefes darlığı problemlerinde büyük bir başarıyla uygulanabilir. Alerjik nefes darlığı çeken bir çok insan tanıdım, bu insanlar yılın belli mevsimlerinde kortizon tedavisinden başka çare bulamıyorlardı. Öksürük krizlerinin nedenli şiddetli olduğunu anlatıyorlardı. Keçiboynuzunu önerdiğim bu insanların çoğu daha hemen ertesi gün rahatlamaya başladıklarını söylediler. Çocuklarda, keçiboynuzu (harnup) kürünü uygularken dikkat edeceğiniz en önemli nokta, günde bir defa ve sadece sabah kahvaltısı arasında tüketilmesidir. Öğle veya akşam uygulanmaması gerekir. Guatr rahatsızlığından dolayı nefes darlığı çekenler de bu kürden olumlu sonuçlar aldıklarını belirtmişlerdir. ( Nefes darlığı tedavisi konulu tüm yazılar için tıklayın )

Keçi Boynuzunun Faydaları: Balgam söktürücü, astım için faydalı

Akciğer ödemine karşı keçiboynuzunun desteği bulunmaz bir imkandır. Balgam söktürücü ve astıma karşı olan tedavi edici gücü çok fazladır.

Sigara içenler keçiboynuzu kürüne başladıktan bir kaç gün sonra nasıl balgam çıkardıklarını hayretle gözleyebileceklerdir. Keçiboynuzunun, insanlığın korkulu rüyası olan akciğer kanserini önlediğini gördüğüm zaman, heyacanımdan günlerce uyku uyumadığımın farkına bile varmamıştım. Keçiboynuzu, akciğer kanserini önleyen mükemmel bir meyvedir. Bu özellik aynı zamanda taze sıkılmış havuç küründe de bulunmaktadır. Sigara içenlerin zaman zaman keçiboynuzu kürünü uygulamalarında, akciğer kanserine karşı önleyici gücünden dolayı büyük faydalar sağlamış olacaklardır. OGG1 enziminin diğer bir özelliğide DNA’ yı tamir etme özelliğinin olmasıdır.

Keçi Boynuzunun Faydaları: Keçi Boynuzu neye Yarar?

Ömer Coşkun, keçi boynuzunun faydaları olarak şunlardan da bahsediyor:

Keçi Boynuzu Zayıflama ve Dengeli Beslenme konusunda faydalıdır.

Keçi boynuzunun faydaları arasında sperm arttırıcı, sperm harekliliğini arttırıcı, iktidarsızlık sorununu çözücü olması da vardır.

Keçi boynuzu kürü nasıl yapılır?

Keçi boynuzunun dört farklı kürü mevcuttur.

Keçi boynuzu kürü 1: Genel nefes darlığı, alerjik nefes darlığı ve soğuk alerjisi durumunda Keçi Boynuzu Kürü yapılışı

Keçi boynuzu kürü 2: Akciğer kanserini önleyici olarak keçi boynuzu kürü

Keçi boynuzu kürü 3: Sperm kalitesini arttırıcı ve iktidarsızlık sorununa bitkisel çözüm keçi boynuzu kürü

Keçi boynuzu kürü 4:Akciğer ödemine karşı keçi boynuzu kürü

KEÇİ BOYNUZU KÜRLERİ nasıl yapılır? Keçi boynuzu kürleri hazırlanması konulu yazımız için tıklayın: Keçi Boynuzu Kürü Nasıl Hazırlanır?

Keçi boynuzunun faydaları hakkındaki tüm yazılar için tıklayın: keçi boynuzunun faydaları

Ömer Coşkun Bitki Uzmanı kimdir? Ömer Coşkun bitkisel tedavi yöntemleri hakkındaki tüm yazılar için tıklayın: Ömer Coşkun Şifalı Bitkiler ve Bitki Kürleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir