Genel

Profesyonel Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Profesyonel cilt bakımı, konusunda bilgili kişilerce yapılan, tamamen özel ürünler kullanılan cilt bakımına verilen ad… Profesyonel merkezlerde cilt bakımı yaptırmanın avantajlarından bahsetmek istiyoruz.

Profesyonel Cilt Bakımı

Gerek yaşın ilerlemesi gerekse çevresel koşullar, cilt dış etkenler nedeni ile zamanla bozulmaya başlar ve eski tazeliğini yitirir. Cildin sağlıklı görünümünü koruyabilmesi ve yaşlanmanın yavaşlatabilmesi için gerekli bakımın düzenli olarak yapılması oldukça önemli.<!–adsense2–>

Güzellik sırları konusunda bakımlı olmayı seven her kadın bilgi sahibi olmak ve bu sırları kendine uygulayabilmek ister. Güzelliğin en önemli adımlarından biri sağlıklı, bakımlı ve canlı görünen bir cilde sahip olmaktır. Evde yapılacak cilt bakımı yanı sıra belirli aralıklarla profesyonel cilt bakımı yaptırılması çok daha güzel bir cilde sahip olmanın yollarından biridir. Kadınlar ciltleri konusunda çok hassas davranmalı ve cilt bakımını ihmal etmemelidir.

Profesyonel Cilt Bakımının Faydaları

Cilt bakım ürünleri kullanarak ve evde hazırlanabilen doğal maskelerle düzenli bir cilt bakımı yapmak, profesyonel cilt bakımı desteği almak cildin yaşlanmasını yavaşlatabilir, yüzde oluşan ince çizgileri, kırışıklıkları önleyebilir ya da oluşumlarını yavaşlatabilir. Cilt temizliği yüz bakımının en önemli basamağıdır. Cilt tipine uygun yüz bakım ürünleri kullanılması bunun için gerekir. Cilt için ayrıca uygulanacak ürünler seçilirken kişinin yaşı da dikkate alınmalı.

Cilt sağlığını korumak ve canlı bir cilde sahip olmak için cilt bakımı ihmal edilmemelidir. Cilt bakımının birçok faydası bulunur. Cildin oksijen alış verişini arttırmasının yanı sıra zamanla ciltte biriken tozdan, kirden, yağ ve ölü hücrelerden cildi temizler ve cildin yenilenmesini sağlar. Bilinçli ve düzenli olarak uygulanan cilt bakımı, ciltte büyük sorunların yaşanmasını engellediği gibi cildin sağlıklı kalabilmesinde etkili olmaktadır. Sadece cilt bakımı sorun yaşandığı durumlarda değil, her zaman için yapılmalı.<!–adsense–>

Profesyonel cilt bakımı, cilt bakım ürünleri yardımı ile çeşitli cihazlar kullanılarak yapılmaktadır. Haftalık ya da aylık olarak uygulanabilen bakımlarla cilt tipine uygun cilt bakımı yapılır. Cilt bakımının eğitilmiş ve uzman ellerde yapılmasının yanı sıra doğru yerlere cildi emanet etmek cilt sağlığını ve canlılığını korumak için oldukça önemli.

Cilt bakımında buhar uygulaması, tıkalı gözeneklerin temizlenmesi, siyah noktaların temizlenmesi, kimyasal peeling, peeling, gözenek temizliği, maske, tonik ve nemlendirme gibi işlemler yapılmaktadır. Maskeler ve kremler kullanılarak cildin temizlenmesi, cildin ihtiyaçlarının giderilmesi ve cildin genç kalması sağlanıyor.

Her kadının cilt tipi aynı değildir. Bu yüzden cilt bakımı yapılmadan evvel uzman tarafından cilt tipi belirlenmelidir. Çünkü verimli sonuçlar alınabilmesi için cilt tipine uygun ürünlerle cilde bakım yapmak oldukça önemlidir. Her cilt tipinin özelliklerinin birbirinden farklı olması hem kullanılan ürünlerin hem de yapılan bakımın farklı olmasını gerektirir.

Normal ciltlerin çok özel bir bakıma ihtiyacı olmaz. Gözenekler bu cilt tipinde kapalıdır.

Kuru ciltler mat bir görünüme sahiptir. Çoğunlukla gözenekler kapalıdır ve cilt pul pul dökülebilir.<!–adsense2–>

Karma cilt tipinde de yüzün T bölgesi yağlıdır. Buna karşılık diğer bölgeler de çoğunlukla kuru olmaktadır. Yağlı bölgelerde açık gözenekler kuruda da kapalı gözenekler görülür. Karma ciltler için yağlı ve kuru cilt tipinin karışımdır denilebilir. Bu cilt tipine bakım yapılırken çok hassas davranılması gerekir.

Yağlı ciltlerde sivilceye rastlanabilir. Ayrıca akne de görülebilir. Aşırı derecede ciltte parlayan bir görüntü söz konusudur. Cildin nemsiz kalmasından dolayı yağlı cilt tipindeki kişilerin ciltleri devamlı yağlanır. Tercih edilen nemlendirici de oldukça önemlidir. Yanlış bir seçim yapılınca cilt daha da yağlanabilir. Bu riskten dolayı tercih edilecek nemlendirici cilt tipine uygun olacak biçimde seçilmelidir. Yağlı ciltler için içinde yağ olmayan su bazlı nemlendiriciler tercih edilmeli ve bu nemlendiriciler kullanılarak cilt bakımı yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir