Ramazanda TOK TUTAN YiYECEKLER Besinler

Tok tutan gıdaların gerek ramazan ayında oruç tutarken, gerek kilo vermeye çalışırken önemi büyüktür. Ramazan ayında uzun süre açlığa dayanabilmek için tok tutan yiyecekleri bilmenizde fayda var. Ayrıca kilo vermek için birçok yöntem denense de hala en popüleri az yemek yemektir. Dengeli ve aşırıya kaçmadan beslenen bireylerde kilo ve sorunlarının büyük oradan engellendiği görülmektedir. Fazla yemekten kaçınmak için illaki nefsi tutmak gerekmez; bunun için tok tutan besinleri tercih etmek oldukça mantıklı olacaktır.

Ramazanda TOK TUTAN YiYECEKLER Besinler
Bu besinlerin başında karbonhidratlar gelmektedir. Kepek, buğday, sebze ve meyvelerden alınabilecek karbonhidratlar sindirim sistemini faal duruma sokmaktadır. Muz, avokado, yulaf ve süt ürünlerinde yer alan Triptofan maddesi ise yine iştah kesici özelliğe sahiptir.

Kan şekerini düzenleyen ve bu şekilde açlığı azaltan kromlu yiyeceklerde açlığınızı bastırmaktadır. İşlenmemiş pirinç, et, peynir hububatlar, dana karaciğeri ve bal tüketerek krom ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

İştah Kesici Besinler

İştah açıklığının nedenlerinden birisi de kuşkusuz can sıkıntısıdır. İşte albümin tam da bu noktada devreye giriyor. Can sıkıntısını azaltma özelliğine sahip olan albümin ihtiyacınız bezelye, fasulye ve fıstıktan karşılayabilirsiniz. Bunun yanında tiroit hormonunun yapımı için kullanılan iyot da iyi bir iştah kesicidir. Tuz ve soğan iyot ihtiyacını karşılamaktadır.

Zararsız Tatlılar

Çeşitli meyvelerden elde edilen ve doğal tatlandırıcı olarak bilinen frukoz tahmin edildiğinin tersine kan şekerini etkilemez. Dolayısıyla masum yollardan tatlı ihtiyacınızı karşılamış olur. Çilek ve bal yiyerek zararsız şekilde ağzınızı tatlandırabilirsiniz.

Ramazan İçin Tok Tutan Yemekler

Karnı bahara brokoli ekleyip haşlayın. Sosla süsleyin.

Salatalık üzerine dereotu ekleyerek yiyin.

Koyu eriği tarcınla suda haşlayın. Tatlı olarak güzel olacaktır.

Maydanoz suyunu robotla elde edip sebze suyuyla karıştırıp soslayın ve için.

Yulaf ezmesine kuru meyveler katın ve yiyin bu sizi canlı tutacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.