Kategoriler
Resimli Göbek Eritme Yöntemleri, Göbek Eritme Egzersizleri

Resimli Göbek Eritme Yöntemleri, Göbek Eritme Egzersizleri

Bu yazımızda toplumun en büyük sorunlarından birisi olan göbek sorunundan kurtulma yöntemlerini ele alacağız. Göbek sorunu çok yaygın bir sorun olmuştur. Daha çok erkeklerde görüldüğü düşünülse de bayanlarda da göbek çoklukla görülmektedir. Öncelike bir Hadis-i şerif nakledelim: “Ümmetim hakkında en çok korktuğum şeyler: Göbek bağlamak, çok uyku, tembellik ve yakîn (iman) azlığıdır”

Göbeğinizi eritmek için sizlere oldukça faydalı tavsiyelerimiz var. Öncelikle nefes alıp verme tekniklerini uygulamanızda fayda var. Bunun için şu tekniği izleyebilirsiniz: 

 1. Nefesi burnunuzdan almalısınız. Burnunuzdan alabildiğiniz kadar çok miktarda, ama yavaş bir şekilde nefes alın.
 2. Nefesi ağzınızdan vermelisiniz. Aldığınız nefesi yavaş bir şekilde ağzınızdan verin.
 3. İlk iki hareketi tekrarlayın.
 4. Şimdi saniyeyi ayarlayalım. Burnunuzdan nefes alırken dörde kadar sayın. Om bir, om iki, om üç, om dört şeklinde sayabilirsiniz.
 5. Nefesi vermeye başlarken bu sefer altıya kadar sayın.
 6. Nefes vermek, nefes almaktan daha yavaş yapılmalıdır.

Buradaki hareketlerimizi denemenizi tavsiye ediyoruz. Göbek eritmek için isterseniz diğer tavsiyelerimizi de sonra okuyabilirsiniz:

Resimli Göbek Eritme Yöntemleri, Göbek Eritme Egzersizleri

Evet, işte ilk 3 egzersizimizin resimlerini yukarıda görüyorsunuz…..

İlk egzersizimize başlamak için sırt üstü yere uzanın. Kollarınızı iki yanınıza, avuç içleri yere yapışık şekilde uzatın. Şimdi bir dizimizi kırıp, diğer ayağımızı havaya kaldıracağız. Öncelikle sol dizinizi kırın. Resimdeki pozisyonu alcak şekilde sağ bacağınızı dik ve gergin şekilde havaya kaldırın.

Şimdi ortadaki resimdeki pozisyonu alacağız. İki elinizi kaldırın ve sağ dizinizi tutun. Yerdeki sol bacağınızı da gergin şekilde kırk beş derece kaldırmaya çalışın. Resimdeki şekili aldıktan sonra öne doğru 8 defa küçük esneme yapmaya çalışın.  Sonra ise ayak değiştirn ve 8 esneme de sol ayağınıza yapın.

3. resimdeki hareket için yerdeki pozisyonunuzu koruyun. Dizinizi tutmayın, bu sefer eller diz hizasında ileri doğru uzatılacak. 8 defa  esneyin. Diğer bacak için de aynı hareketi tekrarlamayı unutmayın.

Resimli Göbek Eritme Yöntemleri, Göbek Eritme Egzersizleri 2. Hareket

Bilinen mekik çekme pozisyonunu alın yani elleriniz  ensede, ayak tabanlarınız yerdeolacak şekilde sırtüstü yere uzanın. Bu harekette nefes zamanlaması çok önemlidir. Nefesi verirken kalkacak, nefesi alırkenyere yatacaksınız. Bu mekik hareketini 8 li 3 set halinde yapın. Yani 3 defa, 8er mekik çekin. Mekikte eller ileri doğru uzatılılır, gövde öne yani dizlere doğru esnetilir.
Hareketin devamında yerdeki pozisyonunuzu koruyun. Bacaklarınızı arkasından yani baldırlarınızdan tutun. Karnınızı içeri doğru çekip belinizin üzerinde doğrulun. 4 e kadar sayın. 2. hareketi ilk hareketle dönüşümlü olarak uygulayın.
Resimli Göbek Eritme Yöntemleri, Göbek Eritme Egzersizleri 3. Hareket

Eller ensede yere uzandıktan sonra, ilk resimdeki pozisyonu alıyoruz. Bunun için gövdenizi kıvırın, sol dirseğiniz ile sağ dizinizi birbirine değdirin. Sonra diğer bacağınızı diğer dirseğinize değdirin.8 er defa tekrarlayın.

2. resimdeki şekli alın. Sırt üstü yere uzanmış vaziyette dizlerinizi kırıp yukarı kaldırın. Avuçlarınız iki yanda yere yapışık olsun. Bacaklarınızı hafifçe açık bırakın. Kalçanızı 8 defa yukarı kaldırın indirin. Nefes alma kuralı ise şöyle: Bacaklar yukarıda iken nefes alın, aşağıda iken nefes verin.

Pozisyonuzu bozmadan 3. resimdeki şekli alın. Bacaklarını gergin şekilde doksan derece dikin ve ayak parmak uçlarınızu ileriye uzatın. Şeklinizi koruyarak kalçanızı yerden 8 defa kaldırıp indirin.

Resimli Göbek Eritme Yöntemleri, Göbek Eritme Egzersizleri 4. Hareket

Yine sırtüstü yere yatıp. Ayaklarınız birleşik olarak dümdüz uzanın. Avuç içleriniz yerde iken ayaklarınızı 90 derece kaldırın.  Bu hareket için kürek kemiklerinizi aşağı doğru sarkıtılır. Vücudun üst kısmını yukarı doğru bükülür. Bu esnada nefes alınır. Sonrasında karın içeri çekilir ve yavaşça 2. resimdeki  tam oturuş durumuna gelinir. Kollarınızı havada tutulurak baştaki yatış  pozisyonuna doğru geriye yatılır.  4 defa olarak başlanır, sonra kademe kademe arttırabilirsiniz.

3. resimdeki şekli alacağız. Dizler bükülü  durumda, ayaklarınız kalça genişliğinde açık olarak ve yere tam basar şekilde sırtüstü yere uzanın. Göbek içe doğru çekilerek karın kaslarınızı kasılır. Nefes alınır.Sonra kuyruk sokumu yerden kaldırılır. Kalkarken nefes verilir. Yerde sadece kürek kemikleriniz  temas edene kadar vücudunuzu yükseltmeye devam edilir. Bu durumda 30 saniye bekledikten sonra sol bacak kalça hizasında olacak şekilde ileri doğru uzatılır. Biraz beklenir.  Sonra diğer ayakla aynı hareket yapılır. Her bacakla 4 defa yapılır. Sonra kademeli olarak 8 defa yapılır.


YORUMLAR

72 Yorum Yapılmış

 1. ben çok beğendim hergün yapmaya çalışıcam

 2. işe yararsa çok mutlu olurum

 3. ben bu hareketleri bilmiordum voleybolcuydum oradada öğrendiğim bi kaç hareket sayesinde
  65 kiloydum bir ayda 13 kilo werdim aynı hareketleri yapıordum inanaın cok etkili tabi hem yerim hemde bu hareketleri yaparım diosunız olmaz düzenli besin tütekin ve ekmek yememeye calışın ekmek iştah açar azimliyse herkes zayıflar.

 4. inşallah işe yararda iddayı kazanırım

 5. lütfen yazark açıklarmısınız 5 kilo vermek istıyorum işe yararsa çok mutlu ve müteşşkkir olurum

 6. uyguladım faydası oldu memnunum

 7. haziranda düğüğünümüz var inş faydası olur yaaa deniycemmmm

 8. çok guzel fıyat ları çok pahalı ben zayıf lamak ıstıyorum alamıyorum acılzayıflamam lazım

 9. herne pasına olursa olsun yapmaya çalışacam ben beyendim

 10. benim kilom fazla değil ama üç bebek ve bana kalan göbek var umarım işe yarar

 11. felaket işe yarıyor

 12. gercekten işe yarıyor gecen sene çok yaptım hıc bırsey kalmadı zayıfım ama bu sene cok cıktı yıne bugunden ıtıbaren bende baslıyorum

 13. bençok beyendim umarım işeyarar.

 14. ben denedim çok iyi geldi bütün bayanlara pes etmeden sizde deneyin derim.

 15. kıvançla evleneceğim için çok heyecanlıyım ve bu yüzden zayıflamam gerekiyor ben beğendim yapacağım

 16. bende çok beğendim bu hareketleri umarım işe yarar..

 17. sizleri çok beyenerek izliyorum zayıflama sitilini kamareya çekerek bizlere iletirseniz çok hoş olur hangi bölgeyi zayıflarsa oraları çekim yapın kalça kısmını göbek kısmını bacakları nasıl zayıflar neler yememiz gerekir ricam bunu yaparsınız bir manken seçin aman zayıf deyil biraz balık etli olsun bakalım ne yerse zayıflar hangi hareketle zayıflar teşekür ederim bey.

 18. deniceyim umarim ise yarar

 19. bende de en büyük sıkıntı maalsefff

 20. bu hareketleri yaptım süper birsey yapmanızı tavsiye ederim dügünüm vardı gelinlige sıgmalıymım ve sıgdım yapın göbek filan kalmadı

 21. ya bu hareketlerin hepsinimi yapmak zorundayız yapabildiklerimizi yapsak olurmu bnde beğendi hareketleri ama bazıları zor gelio yapamıor o yüzden sormak istedim bn hem special k yemeye başladım vede bu sporları yapıorm bakaıl nolckk….

 22. çok güzel hareketler umarım sabırla yaparım ….

 23. ben spor salonunda yaptım bütün bu hareketleri ama sadece sıkılaştım kilo veremedim. mutlaka diyet şart.

 24. ben bu ersesis yaparak tam kilo verdi herkese tavsiye ben frasadan yaziyorum

 25. kaç defa yapıcaz günde bu egzersizleri bir sabah bir akşam yapsak yeterli olurmu birde ne kadar zamanda incelme sağlanıyor yardımcı olursanız sevinirim…

 26. Benim de en büyük sorunum göbeğim, kilom ideal sadece göbeğim sürekli içine çekmekten bıktım bazen nefes bile alamıyorum bu egzersizlerin ise yaramasinı diliyorum kararlılık şart.

 27. merhaba arkadaşlar neolor banada yardım edin 93 kiloyom karnımı gitmiyor acele

 28. hamilelikte bende çok kilo aldım zayıflamak istiyorummmm yardım edin

 29. dikkat ettimde hep bayanlar yorum yapmış…az yiyin yaa:)

 30. bende göbek problemi var inşallah kurtulucam fazlalıklarımdan

 31. kürşat bey sizde dogurunda ondan sonra konuşun

 32. bende göbegimi eritmek istiyorum yemeklerimide yari yariya düsürdüm acaba bu faydali olur mu?

 33. haaaaaaaaa bide ben 1.55boy 55 kiloyum sizce bu nornal midir?

 34. sadece göbektenmi yoksa vücudun genelinde kilo vermek söz konusumu?

 35. doğum sonrası çatlaklarımdan nasıl kurtulabilirim 11sene oldu

 36. ben dün basladım ve karın kaslarımda hafif bir agrı var.aslında ben sporcuydum ve o zamanlar kilo sorunum olmamıstı fakat bırakınca arttı.denemeye basladım umarım işe yarar

 37. ben sezeryanla doğum yaptım 2ay oldu bende yapsam dikişlere zararı olur mu

 38. bnmde boy 155 ama 50 kiloyum bnce leyla fazla sana…d

 39. bnce fzla sorun etmemeli.d bynlar

 40. BeN 2-3 ay Denemiştim Göbeğim Kalçam BacaKLarım daki yağLaRDa AzaLMa Ve göbeğim Erimişti Her zaman Yapmak Gerek FormüLü Biliordm Ama Şimdi Uygulaması Zor Gelior Herkeze Tavsiye ederim =)

 41. ilk hamileliğimde kilo almadım ikincide çok kilo aldım denicem

 42. denemeye değer bence:))mantıklı

 43. tam 15 kilo fazlam var ve eski azmimden ve istikrardan eser yok çok istiyorum ama egzersiz usanç veriyor

 44. arkadaşlar huvuzda yüzerek göbek erite bilirsiniz

 45. bu hereketleri ede bilsem tabiki kilo vere bilerim

 46. inşallah zayıflarım

 47. saniyorum ise yarar sadece diyet yetmiyor bunun yaninda spor gerekiyor aslinda hersey bizlerin elinde bende göbek problemi var deneyecegim mullaka

 48. bügün basladim cok yorgunum ama zamanla alisacagim

 49. her işin başı azim 1yılda 10kilo aldım hiç anlamadım vericem diye uğraşıyorum inşaallah egzersizler işe yarayacak

 50. ben aynı zamanda behcet hastasıyım eklemlerimde özellikle bel ve kalça kemiklerimde çok ağrılarım var bana bu hareketlerin zararı olurmu yoksa bende denemek istiyorum….saygılar

 51. Doğum yapınca hele de 2.çocukta çok kilo alınıyor.benimde göbek sorunum var.ve bu hareketlere 2 gün oldu başlayalı.evet benimde karın kaslarımda ağrılar oldu artı dikişlerim aciyor ama sanırım hiç hareket yapmadığımdan hamladım :) bol bol ılık su için genel zayıflama için.herkese bol şans

 52. arkadaşlar kararlı oldumu insan yapamayacağı şey yoktur bol şans hepinize

 53. her şey kendi elimizde az yemeye dikkat etsek kilo almayızzz ben kilolu deyilim ama yinede yemkte sorun diyorum

 54. denemedim daha önce, ama deniycem fazla kilom yok ama göbeğim var bu egzersizle eriteceğime inanıyorum

 55. ben hareketleri çok beyendim deniycem inşallah zayıflarim yeni nakıl olduğum için fazla hareket edemem ama cok beyendim hareketleri hemde cok herkez denesin

 56. ne kadar sürede faydası görülüyr bu hareketlerın

 57. inşallah tekrar zayıflarım ben önceden yapmıştım çok faydası olmuştu

 58. kilolu olmak iyrenç birşey

 59. felaket bir göbeğim var inşallah işe yarar

 60. göbek eritmek için en iyi hareketler bunlar denedim 1 ay sonra etkisini gösterdi

 61. hareketlerin faydalarını görüyorum

 62. arkadaşlar çok acil cevap verirseniz sevinirimm günde kaç defa yapmamız gerekiyor bir hareketiikısa sürede göbekten kurtulmak istiyorummm

 63. daha önce denemştim cok faydası oldu biraz azımle birazda iştahimizi tutursak cok güzel oluyor ben evliyim 1 kızım var hamileyken inanmıyacaksınız ama tam 39 kilo aldım sitresten dolayı ve bu hareketlerle kendi çabamla fazlasından çoğunu verdım bu aralar bıraktım hareketleri tekrar devam edeceğim tavsiye ediyorum

 64. ben bunları denedim yalan söylemiyorumm 3 aydaaa 30 kilo verdim 70 kiloydum şuan 40 kiloyumm

 65. ve millet şok olduu incecik bir belim olduu

 66. benimde göbek problemim var umarım bu egzersizler etkili olur:)

 67. bende 1 aydır diet yapıyorum ve tam 8 kilo verdim yediklerimi 4 1 e indirdim ve hareket .şimdi bu hareketleri deneyecegim

 68. evet okey diyorum hareketler de çok önemli deneyeceğim

 69. Evlenmeden 45 tim.en fazla 48 kiloya cıkmıstım ama evlenınce 65 kıloya cıktım inmeme yardım edın

 70. Göbekte var aşırı

 71. ben 83 kiloyorum çok begendi. yapaya çalışıcacaım benim kalçanım var

 72. hatice ben 83 kiloyrom veriyorum annem kızyrom adet olacagım kanım şişiyrom