Genel

Saçınız dökülüyormu?

Çağımızın sorunları dan biridir saç dökülmesi.Erkek bireylerde dökülme olasılığı kadınlara göre daha yüksek.Hayat koşullarının beraberinde getirdiği stres biz kadınları da saç dökülme sorunu ile karşı karşıya getirmiştir.Kadınlar erkeklere göre yine avantajlı büyük rahatsızlıklar hariç kadınlarda dökülen saçlar kısa peryodlarla tekrar kendini yenilemekte.
Hanımlar saç dökülmesini stres yapmadan kısa bir dönem beklendiğinde dökülmenin yavaşlayacağını göreceksiniz. Soy ağacınızda kellik olup olmadığını araştırmanız önlem almanız açısından sizlere fayda sağlayacaktır.
Arkadaşlarınızdan ve çevrenizden duyup kullandığınız ilaç ve şampuanlardan mucize bir sonuç beklemeyin. Beklediğiniz sonucu alamayınca hayal kırıklığına uğrayıp daha çok stres yapabilirsiniz.
Saç dökülmeniz ileri bir aşamada ise uzman bir doktordan destek alabilirsiniz. Saçınız için kullanacağınız şampuan ve bakım kremlerini titizlikle seçmelisiniz. Kullandığınız aksesuarlarda çok önemli. Sürekli takılan şapkalar saç bantları saçınızın dökülmesinde önemli rol oynar. Bütün bunların yanında çok sıkı bağlanmış saçlar saç derinizin dökülmesine kadar zarar verebilir.
Bütün bu tedbir maddeleri isterseniz kadın isterseniz erkek olun sadece tedavi ve sorununuzu yavaşlatmaya yöneliktir. Gelişen tıp ve teknoloji kelliğin tam olarak çözümünü bulamamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir