Genel

SAÇLARIN DÖKÜLMESİ İçin Faydalı Ahmet Maranki tavsiyeli Saç Maskesi

SAÇLARIN DÖKÜLMESİ İçin Faydalı Ahmet Maranki tavsiyeli Saç Maskesi… Prof. Dr. Ahmet Maranki tarafından saç dökülmesi ve saç seyrelmesi sorunu için yararlı doğal bitkisel saç maskesi… Bitkilerle saç dökülmesi  tedavisi, saçım dökülüyor diyenler için bitkisel çözüm.

Saç dökülmesini azaltan ve saç gürleştiren saç maskesi tarifi…

<!–adsense–>

SAÇLARIN DÖKÜLMESİNİ ENGELLEMEK VE SAÇLARIMI GÜRLEŞTİRMEK İÇİN Ne Yapmalıyım?

Saç dökülmesini önlemek için ve saçların daha da gürleşmesini sağlamak için Profesör Doktor Ahmet Maranki tavsiyeli saç dökülmesi kürü ve saç bakım maskesini yapmayı deneyin.

Ahmet Maranki Saç Dökülmesi Kürü

Doğal saç bakım kürü için gereken malzemeler:
– 2 yemek kaşığı Hint yağı
– 1 yumurta sarısı
– 1 yemek kaşığı bal

Tüm malzemeler bir kasede güzelce karıştırılır. Elde edilen kürü önce saçlarınızın köklerine, ardından tüm saçınıza uygulayın. Kür saçınızda 2-4 saat bekletilir. Kürün başınızdan akmaması için bir bone takabilirsiniz.

2-4 saatlik sürenin ardından saçınızı şampuan ve saç nemlendiriciyle yıkayıp durulayın.

Bu kürü iki ay boyunca haftada bir veya defa yaparsanız (İki defa yapılması tavsiye ediliyor), saçınızın artık dökülmediğini göreceksiniz ve yeni saçlarınızın çıkmaya başladığını fark edeceksiniz.

Ahmet Maranki Saç Dökülmesi Kürü Neye Yarıyor?

Kürdeki malzemelere bir göz atalım:

Yumurta sarısı

Protein, aminoasit ve besleyici bileşenlerle dolu olan yumurta sarısı saçın daha hızlı ve sağlıklı büyümesi için gereklidir. Ayrıca içinde bulunan biotin, saç foliküllerini ve saç köklerini besler.

Hint yağı

Hint yağı anti-bakteriyel ve anti-mantar özelliklere sahiptir. Kafa derisindeki enfeksiyonlarla, kepek sorunuyla ve kıl kökü iltihabıyla savaşmaya da yardım eder.

Hint yağının içerisindeki risinoleik asit, kafa derisindeki kan akışını hızlandırır ve saç büyümesini artırır. Araştırmalara göre Hint yağı yeni saç oluşumunu beş kata kadar artırıyor.

Bal

Anti-mantar ve antiseptik özelliklere sahip bal güçlü bir antioksidandır. Saçınız için ideal nemlendirici malzeme olan parafine sahiptir.

Saç dökülmesini azaltan maske için GEREKEN MALZEMLER :

*Sarımsak yağı (Taşköprü sarımsağının yağını kullanırsanız kokmayacaktır.)
* Çam yağı,
* Badem yağı,
* Havuç Yağı,
* Buğday yağı (Saçlarınızın yumuşak olması için )

Saç dökülmesi maskesinin HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ :

Bütün yağları karıştırın. Her akşam yatmadan önce, 5-6 damla kadar karışımı, saç diplerinden geriye doğru 10-12 defa friksiyon yaparak, saç köklerine yedirin. Bu işlemi yaparken saç köklerini kırmamaya dikkat edin. Saçlarınıza bir bone sararak, sabaha kadar bekletin, sabah saçlarınızı yıkayın. Bu kür, 3 hafta uygulanacak. Bu 3 haftalık süre içinde saçlarınızda, bir miktar daha dökülme olabilir. Kür bittikten 3 ay sonra, saçlarınız artık dökülmeyecek, hatta ve hatta dökülenlerin yerine yenileri çıkarak gürleşecektir.

Ahmet Maranki tüm yüz, cilt, saç ve beden sağlığı hakkındaki önerileri ve tavsiyeleri için tıklayın

Saç dökülmesi konusundaki tüm yazılar ve saç sağlığı tavsiyeleri için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir