Kategoriler
Saçlarınızı Doğal Saç Bakımı İle Güzelleştirin

Saçlarınızı Doğal Saç Bakımı İle Güzelleştirin

Cilt bakımı için uygulanabilecek olan doğal kozmetik ürünler hakkında, daha önceki yazılarımızda bilgilendirmelerde bulunmuştuk. Şimdi ise sıra, saç bakımında. Saçlar, bayanların en doğal ve olmaları gereken güzelliklerine kavuşmaları için kullandıkları bir parçalarıdır. Ancak bu parçalar, aynı zamanda bir de bakım gerektirmektedir ki bu bakımın en doğal yöntemler ile yapılması, hem fiyat olarak uygun; hem de daha sağlıklı bir ortamın oluşmasını sağlayacaktır. Peki doğal saç bakım malzemeleri nelerdir? Bu konuda hemen bilgilendirmelerimize başlayalım:
Doğal saç bakım ürünlerinde sizlere ilk olarak üzümden; sonrasında ise ıhlamurdan bahsedelim. Saç bakımında kullanabileceğiniz üzün ile kısa zamanda etkin bir saç bakımı gerçekleştirebilmeniz mümkün: bir salkım üzümü, robot yardımı ile iyice ezerseniz; ve üzüm ezmesini saç diplerinize masaj yaparak yedirmeye çalışırsanız; 15 dakika da bu üzüm ezmesini saçınızda bekletip sonrasında durularsanız, saçlarınızın oldukça güçlü olacağını farkedeceksiniz. Bununla birlikte, iki avuç ıhlamuru bir bardak su ile kaynatıp saçlarınızı bu su ile yıkarsanız da, saçlarınızın daha güçlü olduğunu hissedecek olmanız muhtemeldir.
Saç dökülmesine karşı doğal bir bakım yapmak istiyorsanız da sizlere tavsiyemiz: 2 su bardağı kaynar su içerisinde 250 gram atkuyruğu bitkisini 30 dakika kaynattığınızda, kaynamış olan bu atkuyruğu suyundan da, yemeklerinizden önce günde 3 sefer birer fincan içtiğinizde; aynı esnada da saçlarınızın diplerine ayda bir sefer sarmısak kürü uyguladığınızda, saçlarınızın dökülme oranında ciddi bir azalma göreceksiniz demektir.
Saçlarınız kuru ve mat ise: 35 gram ısırganotu tozu, 35 gram huşağacı tozu, 1 yemek kaşığı badem yağı; ve biraz da ılık su ile bu malzemeleri karıştırıp, koyu bir kıvam elde ettikten sonra saç diplerinize yedirin; ve 30 dakika bekledikten sonra da saçlarınızı şampuan ile yıkayın.
Uçları çatallaşmış; ve kırılan saçlarınız için: 2 yemek kaşığı keten tohumu 1 fincan soğuk suda bir kaç saat bekletilir. Daha sonra bu karışımı, henüz yıkanmış; ve halen ıslak olan saçlarınıza yedirip tarayın. 20 dakika bu karışımı saçınızda beklettikten sonra saçlarınızı durulayıp ardından da kurulayın.
Henüz beyaz saçlarınızın çıktığını farketmeye başladıysanız: Yeni çıkan beyazlarınızı kapatmak için, Su bardağına koymuş olduğunuz demli bir çaya 2 yemek kaşığı adaçayı yaprağını ekleyin. Bu karışımı 30 dakika kaynatın. Kaynatılmış olan karışımı 6 ile 8 saat arasında bekletin. Sonrasında ise, saçlarınıza günaşırı masaj yapıp yedirin. Bir kaç kez tekrarladığınızda, beyaz saçlarınızın kapandığını göreceksiniz. Beyazlarınız yok oluncaya kadar bu uygulamayı yapmaya devam edin. Saçlarınızda kepek var ise de, saçınızı yıkadıktan sonraki durulama suyuna 1 fincan sirke ilave etmeniz gerekmektedir.


YORUMLAR