Kategoriler
Selülitten Kurtulmak İçin Bitkisel Çözümler

Selülitten Kurtulmak İçin Bitkisel Çözümler

Selülit,derinin en alt tabasındaki yağ dokuların gerektiğinden fazla yap biriktirerek portakal kabuğu görünümü oluşturan yağ hücrelerdir.Oluşan bu görünümden çoğu kadın şikayetçidir.Selülit oluşturan yağ hücrelerini bitkilerle eritebiliriz.Bitkisel çözümden tam sonuç almak istiyorsak bunu masaj ve sporla desteklemek gerekir.

Selülitten Kurtulmak İçin Ne Yapmalı?Selülitlerden kurtulmak için bitkisel çaylar vardır. Bunlardan biri biberiye çayıdır.Biberiye çayı günde üç bardak tatlandırıcı katılmadan içilmelidir. Kan basıncı ile rahatsızlığı olanlar ve hamilelerin içmemeleri önerilir.

Selülit için faydalı bitki çaylarından biri de enginar yapraklı çaydır. Bir tatlı kaşığı(yığma) ufalanmış enginar yaprağı bir bardak su ile kaynatılır.Kaynayan suyun altı kapatılarak 10 dakika kadar demlendirilir.Yapraklarının içilmemesi gerektiğinden süzülür. Günde 3 çay bardağı tatlandırıcı ilave etmeden aç karnına içilmelidir. Erkeçsakalı çiçekleri günde 4 veya 5 defa demlenilir. Aç karnına içilir.

Meyvelerinden de selülitten kurtulmak için çözümdür. Bir bardak limon suyunu tatlandırıcı ilave etmeden günde bir kez içilmelidir. Greyfurt selülitin bir numaralı düşmanıdır. Günde en az bir, en fazla dört bardak içilmelidir.

Selülit Banyosu

Selülit banyosu su ve bazı bitkiler ile yapılan keyifli bir çözümdür. Banyoya eklenen bitkiler lavanta,atkuyruğu,biberiye,mercanköşk,kekik,kekik otu,yalancı iğde,adaçayıdır. Hazırlanan banyoda 15 dakika durulması yeterlidir. Banyodan sonra kaslara yapılan masaj daha iyi sonuç almamızı sağlar.

Ender Saraç Selülit için bitki çayı formülü

Ahmet Maranki Selülit için bitkisel çözüm

Selülit tedavisi için tüm tavsiyeler


YORUMLAR

1 Yorum Yapılmış

  1. hee tam da yapacak adamini buldun sabah 9 dan aksam 9 a kadar calisiorum :D hangi ara yapcaksam ???