Genel

Selülitten Kurtulmanın Yolları: Selülit Nasıl Geçer?

Selülit bütün bayanların yaz aylarındaki korkularıdır. Bacak ve basenlerde pütürlü bir görünüm veren selülit vücudun estetik görüntüsünü bozuyor. Selülit alt derinin gereğinden fazla yağ yapması sonucu oluşur. Selülitten kurtulmasın birçok yöntem vardır. Bu yöntemler tıbbi masajlar,akupunktur tedavisi,lazer terapisi,ozon terapisi,basınç terapisi,ultrason ve mezoterapidir.

Selülitten Kurtulmanın Yolları: Selülit Nasıl Geçer?

<!–adsense–> Selülitten kurtulmak için kullanılan yöntemleri isterseniz kısaca anlatalım.

Masajla Selülit Tedavisi

Masajla tedavi en kolay gözüken ancak geniş bir bilgiye sahip olunması gereken yöntemdir. Selülit tedavisinde etkili olarak iki çeşit masaj çeşidi vardır. Bu masajlar dolaşım ve lenfatik drenaj masajlarıdır. Lenfatik drenaj masajları lenf dolaşımı üzerinde etkilidir. Bu masaj hem ellerle hem de cihazlarla yapılabilmektedir. Cihazlarla yapılan masajın alt tabakalara kadar etkisi olduğu için daha fazla yararlıdır. Elle yapılan masajın elbette ki yararı vardır. Her iki yöntem ile de uygulanan bölgedeki hücreler yoğun bir şekilde oksijen giderek tonsinleri vücuttan atılmasını sağlar. Dolaşım masajları kan ve lenfatik dolaşım sistemine göredir. Bu masaj sayesinde derinin altındaki kan dolaşımını hızlandırarak dokuların yenilenmesini ve canlanmasını sağlar. Ancak bayanların kendi kendilerine tedavilerini uygulayabilmesi için ayak masajı önerilir. Çünkü ayağa yapılan masaj lenfe ve kan dolaşımını harekete geçirerek dokuların taze oksijen iletilmesini sağlar. Taze oksijen yağları parçalamada önemli bir yere sahiptir.

Akupunturla Selülit Tedavisi

Selülit tedavisi için bir diğer yöntem ise akupunkturdur. Akupunktur tıbbi ortamlarda yapılması gereken bir yöntemdir. Akupunktur organizmaların değişik fonksiyonların hepsinin kumandasının bulunduğu yer kulaktır. Kulağa yapılan akupunkturlar bu fonksiyonları harekete geçirir. Böylece yağların eritilmesi sağlanır. Akupunkturun bir diğer etkisi ise iştahı kapatarak az yememizi sağlar.

Lazer Terapi ve Ozon Terapi

Lazer terapi selülit olan bölgedeki hücrelere uygulanır. Lazer selülit yapan hücrelere geçerek yağ değişimini hızlandırıp su tutulmasını engeller. Ozon terapisi hücre yenilenmesini amaçlar. Yine hücrelere oksijen ile temizler. Basınç terapisi çok zahmetli bir yöntemdir. Hava basından yararlanarak yağ dokuları parçalanır. Ultrason tedavi ise derideki fark edilemeyecek kadar küçük yağ dokularının derinlemesine bulup parçalamasını sağlar. Mezoterapi ise sıvı halde bulunan ilaçların şırınga ile uygulanmasıdır. Bu yöntem sayesinde yağ dokuların sebep olduğu kan toplamalarını önler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir