Genel

Sevgililer Günü Öncesinde Neler Yapmalıyız

Sevgililer günü yaklaşıyor. Bu sevgililer gününde de, kimileri sevgilileriyle birlikte mutlu br gün geçirecekken, kimileri de yalnızlığının içerisinde kaybolacak. Ve bu yalnızlık, en çok da, biz bayanları etkileyecek. Erkeklere oranla daha duygusal olduğumuzu; ve özel günleri daha çok önemsediğimizi düşünecek olursak, bunun olması gayet doğal ama, unutmamamız gereken bir nokta da var ki o da, 14 şubat 2011’in, yaşayacağımız son 14 şubat olmadığı; ve yine unutmamalıyız ki, sabreden derviş muradına erermiş…
14 şubat’ı sadece bizim gibi yalnız geçirecek olanlar yok ama; bir de sevgilileriyle olacak olanlar var ki kısaca 14 şubat sevgililer gününü kabusa çevirmek yerine, mutlu; ya da en azından diğer günler kadar huzurlu yaşamamız gerekiyor.

Yalnız bayanlar:
cadılar bayramında ya da dünya kadınlar gününde, neden bir sevgiliniz olmadığını düşünüyor musunuz hiç? Varsın sevgililer gününde de size birileri kart atmasın, sevimli şirin hediyeler almasın, dünyanın sonu değil ya…
Kendinizi barlara ya da cafelere, tek başınıza atmayın. Arkadaşlarınızla gitmek istiyorsanız gidin, ancak unutmayın ki erkeklerin hepsi sizin kadar duygusal değil; ve sevgililer gününü yalnız geçirmek istemeyen bir bayana karşı da oldukça duygusal görünebilecek nitelikteler. Bu yalnız gününüzde, sizin duygusallığınızı kullanmak isteyen birisiyle birlikte olup da pişman olmak istemiyorsanız, yalnız başınıza dışarlarda dolaşmayın.
Sizin yalnız olduğunuzu bilen birisi, sevgililer gününde sizinle buluşmayı teklif ediyorsa; ve bu teklifini arkadaşça değil de sevgili olmak amacıyla yapıyorsa, sakın bu palavraya uymayın. Kendinizi mutlu etmek yerine zarar verebileceğinizi unutmadan hareket edin.
Eğer yalnızlığınızı, evde tek başınıza geçirmek istediğiniz bir sevgililer günü ile bütünleştirmek istiyorsanız, romantik filmler izlemek yerine, komedi tarzı filmleri ya da macera filmlerini tercih etmelisiniz.

Sevgilisi olan bayanlar:
Sevgiliniz, sevgililer gününü unutursa eğer, günü ona zindan etmek yerine siz hatırlatmayı deneyin. Her zaman ilk adımı erkekten beklemek zorunda değilsiniz ki…
Sevgililer gününde sevgiliniz ile romantik bir gün yaşamak istiyorsanız, bunu onun da planlayacağını düşünerek o günü beklemek yerine, önceden bu durumu ona belirtmeyi tercih edin. Örneğin, gitmek istediğiniz yerlerden bahsederken, ”ama oraya gitsek daha iyi olur, orası çok daha romantik” derseniz eğer, o gün bir romantizm yaşamak istediğinizi anlatmış olursunuz. Aynı zamanda hediye alacaksanız da, ”sana nasıl bir kazak almamı istersin” şeklinde bir soru sorarsanız, hediye alacağınızı bilir ve onun da size alması gerektiğini anlayabilir. Aksi halde, siz ona hediye verirken, o size hediye almadığı için kendini mahçup hissedebilir; siz de neden düşünemediği gibi bir duyguya kapılarak kendinizi kötü hissedersiniz. Bu nedenle, senede bir gün olarak yaşanan bu gününüzün zehir olmaması adına, planınızı önceden yapmak çok daha akıllıcadır.
Sevgililer gününde, size evlenme teklifi etmezse eğer, ona kızmayın. Unutmayın, evlilik kararı, oldukça önemli bir karardır, ve aceleye gelmez. Siz Hollywood sanatçısı değilsiniz; sizin evlenme teklifini 14 şubatta değil de 18 martta almanız size hiç bir şey kaybettirmez.
Sevgililer gününde sizin gittiğiniz cafede başka çiftlerin de olması muhtemeldir. Ve o günün özelliğidir romantik olmak. Sizin yan masanızdaki bir çift, bir yüzük ile sözlendiklerini ilan edebilirler birbirlerine ve siz de bunu görüp kıskanabilirsiniz… Ancak bu hatayı sakın yapmayın. Nereden biliyorsunuz onların başka insanlarla birlikte de olmadıklarını? İlişkinizi kimsenin ilişkisiyle kıyaslamayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir