Genel

Şifalı bitkilerin hazırlanması

Kimyasal madde içeren gıda ve ilaçlar yerine sizlere yaşadığınız veya yaşayabileceğiniz rahatsızlıklar ve hastalıklar için doğadan ve şifalı bitkilerden bilgiler vereceğiz.
Şifalı bitkilerle tedaviyi, tıbbın bir parçası olarak kabul ediyor ve bu yöntemleri sizlere tavsiye ediyoruz.
İlgilenen bireylerin kullanacağı bitkinin bütün özelliklerini bilmesi ve bilinçli kullanması gerekmektedir. Şifalı bitkilerin hazırlanmasında ve tüketiminde farklı yollar kullanabilirsiniz. En yaygın olanı bitki çaylarıdır. Sıcak ve soğuk olarak iki şekilde hazırlayabilirsiniz.<!–adsense–>
Bitki çaylarını hazırlamak çok kısa ve kolaydır taze veya kurutulmuş bitki alınır ve kaynamış olan su ile birleştirilir. Tüketimi için kısa bir süre beklemesi yeterlidir renk olarak açıktır.
Özelliklerini yitirebilecek bitkileri soğuk suda bekleterek yapacağınız karışım ile tüketebilirsiniz. Uzun bir süre beklemesi gerektiği için genellikle geceden bitkiler su ile birleştirilerek bekletilir. Bekleme işlemi biten bitkilerin suyu ısıtılarak tüketilir. Soğuk veya sıcak hazırlayacağınız karışımı termos veya cam kavanozda muhafaza edebilirsiniz.
Şifalı bitkilerin özsularını çıkarabilirsiniz. Gelişen teknoloji ile kullanmaya başladığımız katı meyve sıkacakları ile meyve ve sebzelerin özsularını çıkarabilirsiniz.(Kilo vermek isteyenler özsu diyeti ile sağlıklı bir şekilde kilo verebilir).
Sap ve yapraklarından faydalanacağımız bitkilerin ise lapasını çıkararak kullanabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz lapayı bez arasına alıp rahatsız olduğunuz kısma yerleştirip beklemeniz yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir