Genel

Tatilde İlişkinizi Kurtarmaya Çalışmayın

Havaların ısınması ile birlikte, okullar tatil olacak, pek çok insan senelik iznini yaz tatilinde değerlendirecek. Ve bu tatilden herkesin beklentisi farklı olacak. Kimimiz, çok yorulduğumuz bir senenin ardından, dinlendirici bir tatil yapmak için sessiz sakin yerleri seçecekken; kimimiz de, yoğunluk nedeniyle vakit ayıramadığımız eğlenceli bir tatil yaşamak için, gece hayatının da daha yoğun olduğu, neşeli bir tatili tercih edecek. Dediğimiz gibi tatil, hepimiz için farklı şeyler ifade etmekte…

Tatilde İlişkinizi Kurtarmaya Çalışmayın
<!–adsense–>Tatil pek çok kişi için işten ayrılan zaman olarak düşünülse de, bazı kişiler için de, kırılıp dökülen ilişkilerin onarılacağı bir zaman dilimi olarak da düşünülebilir. Örneğin tatilde, çiftler aralarını düzeltmeye çalışabilirler. Belki de ilişkilerine son bir şans vermek ister gibi, sahilde yürüyüş yapar, eğlence yerlerinde keyifli vakit geçirmeye çalışırlar. Ancak biliyor musunuz; tatilde, ilişkinizi kurtarmaya çalışırsanız, genellikle ya sınıfta kalırsınız, ya da sorunlu bir tatil ile karşılaşırsınız; ve yıkılan hayalleriniz, kırılan umutlarınız sizinle başbaşa olur eşinizden çok…

Tatil İlişkinizi Kurtarmaz
Peki neden tatil sizin ilişkiniz için bir kurtuluş değildir? Çünkü, sorunlarınızı da yanınıza alıp gidersiniz. Değişen sadece mekanlardır; taraflar değil, ve aynı sorunlar tatil boyu da sizinle birlikte gelecektir aslında. Bir de tatile giderken neler beklediğiniz vardır. Beklentileriniz o kadar yüksektir ki, beklentilerinizin sadece eşiniz tarafından gerçekleştirileceğini düşünür; ve kendiniz onun için hiç bir fedakarlıkta bulunmazsınız; ve bununla birlikte, beklentilerinizin yüksekliği, belki eşinizin sizin için yaptığı jestleri de görememenizi sağlayacaktır.
Bir sınav olarak düşünüp de gittiğiniz tatilinizin, sizin için aslında bir işkenceye dönüşeceği de aşikardır. Her şeyden önce, bu tatilin, ilişkinizi toparlamak için bir fırsat olduğunu, sadece siz biliyorsunuzdur; eşiniz değil. Siz onun her hareketini mercek altına almaya başlar; ve tatilinizin keyfini çıkartmaz; hatta belki de bu olaydan da eşinizi suçlarsınız. Yani tatil tatil olmaktan çıkar; ve tam anlamıyla bir işkenceye dönüşür.
Tatilinizi, ilişkiyi kurtarmak için bir zaman dilimi olarak görmek yerine, sorunlarınıza ara verip, tartışmasız, huzurlu anlar geçirilecek bir zaman dilimi olarak görmeyi başarabilirseniz, tatiliniz daha keyifli geçeceği gibi, ilişkiniz de kurtarılabilecektir. Sadece, eşinizle birlikte mutlu bir tatil geçirmeye ne dersiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir