Genel

Ten Rengine Göre Kıyafet Seçimi

Kıyafet rengini seçerken , ten renginize uygun rengi seçmek çok önemlidir. Görünümünüzü kıyafet ve aksesuarlarınızdaki renkler tamamen değiştirir. Hangi renk sizi zayıf, hangisi solgun gösterir, bilmeniz gerekir. Üzerinizde renklerin etkileri nelerdir, merak ediyor musunuz?

Ten Rengine Göre Kıyafet Seçimi

Sizi beyaz ve pembenin tüm tonları daha olgun gösterir. Lacivert, siyah, koyu kahverengi, koyu gri tonları daha zayıf ve uzun gösterir.

Turuncu, sarı, yeşil gibi göz alıcı renkler daha çok hatları ortaya çıkarır.

Pastel tonları, solgun açık maviler gibi naturel renkler kusurları kapatır. Parlak renkli kumaşlar da dolgun ve kilolu gösterir, bununla beraber mat kumaşlar kusurları kapatır.

Her ten rengine çelik mavi tonları uyum sağlayabilir.<!–adsense–>

Solgun, beyaz tonlar için kırmızının tüm tonları idealdir.

En çok tercih edilen renkler arasında siyah, gri ve beyaz vardır, ancak pembe, mavi ve kırmızıyı en azından aksesuarlarınızda tercih edebilirsiniz. Siyah, gri ve beyaz, sade ve mütevazi renkler olarak gardolabınızda bulunmalıdır.

Kıyafetinizi tamamladığınızda renk tonlarını birbirine uyduramadıysanız üzülmeyin, uyumsuzlukların yarattığı uyum da güzeldir.

Sezon renkleri: Klasik siyah, beyaz ve grilerin yanı sıra sezonun trendleri arasında yer alırken yanı sıra göz alıcı parlak renkler de var. Asit renkler, mücevher tonları, turuncu, gece mavileri ve mor tonları, fuşyalar ve sarılar sezonun iddialı renkleri arasında. Bu renkleri denemekten korkmayın. Ten renginizi ve genel olarak görünümünüzü seçtiğiniz renk tamamlıyorsa bir sorun yok demektir.

Vücut tipine göre: Her vücut tipinde her renk farklı durur, bazı renkler toplu gösterirken bazıları da daha ince gösterir. Önemli olan vücudunuza uygun, size yakışan renkleri seçebilmek. Koyu renklerle vücudunuzdaki kusurları kapatabilirsiniz. En güvendiğiniz hatları aynı zamanda ortaya çıkarabilirsiniz. Kontrastı bu şekilde sağlayabilirsiniz.

Ten renginize göre: Ten renginize uygun renkleri belirleyerek gün ışığının iyi olduğu bir yerde aynaya bakın ve yüzünüzün yanına rengi koyun. Sizi yorgun mu gösteriyor ya da ekstradan bir makyaja gerek var mı bir bakın. Ancak teninize uygun renklerde ekstra bir yardıma ihtiyaç olmadığını unutmayın. İki kural var: beyaz tenliyseniz bej, devetüyü ve pastel gibi soluk renklerden uzak durmalısınız. Mor, yeşil, kırmızı gibi renkler size daha çok yakışacaktır. Ten renginiz eğer koyu ise açık gri, pastel tonları ve kahverengiyi deneyin.<!–adsense–>

Siyahın cazibesi: Siyah asaletin rengidir. Kadınlara siyah rengin verdiği cazibeyi başka hiçbir renk veremez. Hiçbir zaman siyah out olmaz, modası geçmez. Şık, stil, modern, göz alıcı aynı zamanda her ortama ve renge uyum sağlayabilen siyah ve siyahın tonları aynı zamanda ince görünmenizi de sağlar.

Siyah rengin en büyük handikapı kalitesiz kumaşlarla ucuz ve kötü görünmesi. Kaliteli ve düzgün kesimlerle siyah renk kendini gösterir. Vücuttaki kusurları siyah renk vkoyu tonlar kapatırken daha ince görünürsünüz.

Pembe, mor, sarı gibi sıcak ve canlı renkleri siyahla kombinleyebilirsiniz. Hatta trendlere göre siyah ve laciverti de birbiriyle tamamlayarak cool ve sofistike görünebilirsiniz.

Beyazla siyahı karıştırarak simsiyah bir görünüm engellenebilir. Siyah etekle tamamlanan siyah süveter ve onun içerisine giyilen beyaz tişört renk dengesini sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir