Genel

Uykusuz Kalıyorsanız Mutlaka Ciddiye Almalısınız

Uykusuzluk sorununuz var ise, pek çok olumsuz sorun ile karşılaşmanız da muhtemeldir. Bu olumsuzlukların başında, kilo kaybı ve kronik yorgunluk hissi gelmektedir. Bu uykusuzluk, herhangi bir uykusuzluk tarzı değildir elbette; kronik uykusuzluktur bütün bu sorunların sebebi, sürekli uykusuz kalan kişiler açısından geçerlidir bu durumlar. Ancak, uykusuzluğun beyin ile alakalı sorunlara da yol açtığını belirtmek isteriz. Öyle ki, uykusuzluk sorunu olan kişilerin, uykusuzluk sorunu olmayan kişilere oranla, beyinlerinin sol tarafında bulunan gri maddenin daha az görüldüğü ortaya çıkmıştır. Bu durum ise, beynin küçülmesi olarak nitelendirilmektedir uzmanlar tarafından.
Beynin sol tarafında bulunan gri maddenin az olmasının nedenini daha önceden stres ve depresyona bağlayan araştırmacılar, bu durumun gerçekliğini yitirmesinin söz konusu olmadığını; ve bu gibi durumların da ciddi anlamda sorunlara neden olduğunu; ancak uykusuzluğun da beyindeki gri maddeyi azalttığını belirttiler ve uykusuzluk sorunu için daha ciddi analizler yapılması gerektiğinin altını önemle çizdiler.
Siz de eğer kronikleşen bir uyku sorunu ile baş etmeye çalışıyorsanız; bu sorun daha fazla ilerlemeden doktorunuza başvurmalı; ve gerekli müdahaleleri zamanında ettirmelisiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir