Kategoriler
Vücudunuza Doğal Yöntemlerle Bakım Yapın

Vücudunuza Doğal Yöntemlerle Bakım Yapın

Cildimiz, en temel ihtiyaç duyduğumuz giysimizdir. Bu nedenle de, gözeneklerinin açık olması; ve hava alması gerekmektedir. Bunu sağlamanın en temel yolu ise peeling’den geçmektedir. Vücudunuzun daha sağlıklı görünmesi; ve derinizin hava alabilmesi için, Küvetinizi ılık su ile doldurduktan sonra, içerisine üç avuç dolusu da pirinç nişastası ekleyin. Pirinç nişastası eriyinceye kadar karıştırın. Pirinç nişastası küvetinizde eridikten sonra, siz de küvete girin; ve 10 dakika bekleyin. Daha sonra küvetinizden çıkın. Lif üzerine bir avuç kepekli un serpin. Vücudunuzu bu lif ile iyice ovun. Ovalamanız gereken en önemli noktaların ise, dizleriniz ve dirsekleriniz olduğunu unutmayın. Bu uygulamanın sonrasında ise, soğuk bir duş yapmanız önerilmektedir. Bu uygulama ile, cildinizin gözenekleri açılacaktır. Aynı zamanda da, yapmış olduğunuz soğuk duş sayesinde, kan dolaşımınızın hızlanması sağlanacak; ve cildiniz oksijen alacaktır.
Cildinizi hem nemlendirmek; hem de aynı zamanda sıkılaştırmak istiyorsanız: iki bardak suyu kaynatın. Kaynamış suyun içerisine, kurutulmuş iki avuç adaçayı yaprağını ekleyin. ve 10 dakika bekleyerek demlenmesini sağlayın. Küvetinizi ılık su ile doldurun. İçerisine adaçaylı karışımı da ekleyin. Küvetin içerisine girin ve 15 dakika kaldıktan sonra ılık bir duş alın.
Yine, cildinizi nemlendirmek ve sıkılaştırmak için, çok sıcak su ile banyo yapmamanız gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Ilık ve hızlı bir şekilde duş almanız gerekmektedir. Banyoda kullanmış olduğunuz lif üzerine dökeceğiniz bir kaç damla sandal yağı ile vücudunuzu yıkayıp, sonrasında da ılık bir duş almanız da, cildinizin nemlenerek sıkılaşmasına yardımcı olacaktır.
Boynunuzda kırışıklık; ve çene altınızda sarkmalar varsa, 1 yumurta akı ile, iki damla karabiber yağı özü, ve yarım çorba kaşığı balı karıştırın. Bölgeye iyice yedirin; ve sonrasında kurumasını bekleyin. Su ile bu karışımı boyun bölgenizden alarak durulayın; sonrasında ise, susam yağı ile masaj yaparak nemlendirin. Bu uygulamanın lifting etkisi göstermesi için, haftada iki sefer uygulanması gerekmektedir.
Boyun bölgesinde kırışıklık oluşmasını önlemek için, çok ince kesilmiş salatalık dilimlerini, boyun bölgenize yapıştırmanız gerekmektedir. Salatalıkları boynunuzda 10 dakika beklettikten sonra, bölgeyi ılık su ile yıkayın. Bu küre devam ettiğiniz sürenin sonunda, gözle görülür bir ilerleme farkedeceksiniz. O zaman, bu uygulamayı bırakmanız gerekmektedir.
Ellerinizin ve ayaklarınızın şiştiğini hissediyorsanız, ellerinizi ya da ayaklarınızı, sıcak ve tuzlu bir su içerisinde 10 dakika bekletin. Bu uygulamayı gerçekleştirdiğinizde, ayaklarınızdaki yorgunluk hissi kaybolacak; ve şişmeler ortadan kalkacaktır. Bununla birlikte, maniküre hazır el ve ayakları da bu formül ile elde edebilirsiniz; çünkü bu yöntem, tırnak etlerinizin yumuşamasını sağlayacaktır.
Tırnaklarınız sarımtrak bir renk almış durumda ise, limon suyuna batırılmış bir parça pamuğu, tırnaklarınız üzerinde masaj yaparak kullanın.
Elleriniz ve dirseklerinizdeki sertleşme sorununu ortadan kaldırmak için, zeytinyağı ile ıslatılmış pamuk ile bölgeyi silin; ve biraz bekledikten sonra da yıkayın.
Dirseklerinizin beyazlaşmaya ihtiyacı var ise, limon suyu ile ovalanması gerekiyor demektir.


YORUMLAR